Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Iš pažiūros nekalti veiksmai, už ką Europoje galite sulaukti baudos per atostogas

Atostogos dažnai atsieina šiek tiek daugiau negu planavote. Gal ir nieko, kai papildomus pinigus išleidžiate netikėtoms pramogoms ar malonumams, bet baudų mokėjimas atostogų nuotaiką tikrai apkartintų. „The Sun“ vardija, kokie iš pažiūros nekalti veiksmai gali užtraukti net kelių šimtų eurų baudą Europoje.
Barselonos paplūdimys
Barselonos paplūdimys / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Akmenukų rinkimas paplūdimyje

Rinkti juos galite, bet išsivežti iš jo – ne visada. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje nuo 1949-ųjų galioja draudimas imti akmenis iš viešųjų paplūdimių. Šis draudimas neseniai ypač nuskambėjo, kai paaiškėjo, kad vienas britas turėjo sukarti kelis šimtus kilometrų atgal į savo atostogų vietą tam, kad išvengtų 1000 svarų (1,1 tūkst. eurų) baudos.

Konrvalio paplūdimyje laiką leidęs vyras su savimi iš jo išsigabeno maišelį akmenukų. Pagal automobilio registracijos numerius jis buvo surastas, ir jam pranešta, kad gresia tūkstančio svarų bauda, jeigu akmenukų negrąžins. Vyras suvenyrus parvežė atgal iš Midlandso į Kornvalį.

Tokie draudimai galioja ne tik Jungtinėje Karalystėje. Pavyzdžiui, Rusijoje draudžiama rinkti akmenukus Usūrio paplūdimyje, kuris garsėja į krantą išmetamais nugludintais stiklo gabalėliais. Viena turistė buvo sulaikyta ir Floridos salose JAV po to, kai prisirinko ir pasiėmė kriauklių iš paplūdimio.

Eršketo sugavimas Britanijoje

Jeigu sugalvojote per atostogas pažvejoti Jungtinėje Karalystėje, tik negaudykite eršketų. Šios žuvys oficialiai yra Karalienės nuosavybė.

Gov.uk skelbia, kad sugauta žuvis turi būti grąžinta atgal į jūrą nesužeista, nes kiekviena žuvis svarbi – jų populiacija yra pasiekusi kritinę ribą.

Už eršketo pardavimą gresia iki 6 metų nelaisvės arba bauda iki 5 tūkst. svarų (5,5 tūkst. eurų).

Šuns vedžiojimas paplūdimyje

Atostogautojai gali gauti 75 svarų (83 eurų) baudą, jeigu vedžios šunį tuose Jungtinės Karalystės paplūdimiuose, kur tai draudžiama. Prieš darydami tai geriau išsiaiškinkite, ar tikrai keturkojį galite vestis į pakrantę.

123rf.com nuotr./Atostogos su augintiniu
123rf.com nuotr./Atostogos su augintiniu

Lietuvoje irgi ne visur leidžiama į paplūdimį ateiti su šunimi. Pavyzdžiui, Palangoje to daryti negalite, bet yra numatytos zonos tiek Klaipėdos, tiek Neringos paplūdimiuose.

Vaistų vežimasis į užsienį

Taisyklė, kurią turit atsiminti prieš kiekvieną kelionę – jeigu imate vaistų į kitą šalį, išsiaiškinkite tos šalies taisykles. Kaip rašo „The Sun“, pavyzdžiui, Graikijoje ar Jungtiniuose Arabų Emyratuose galima gauti baudą už tokius gan dažnai išrašomus medikamentus kaip diazepamas ar tramadolis.

Pavyzdžiui, į Japoniją negalima įsivežti tokių vaistų kaip „Sudafed“ ar „Vicks“, nes juose yra šioje šalyje draudžiamo pseudoefedrino.

O jeigu vykstate į Balį, žinokite, kad didelė dalis aktyvumo ir dėmesio sutrikimą gydančių medikamentų ten yra uždrausti.

Vaikščiojimas su maudymosi kostiumėliu

Pavyzdžiui, šis draudimas galioje kai kuriose Ispanijos vietose. Jeigu su bikiniu ar glaudėmis vaikščiosite Barselonos ar Maljorkos gatvėmis, galite susilaukti net ir 500 svarų baudos.

Tai gal ir gundytų – juk Ispanijoje taip karšta, o paplūdimiai – čia pat, bet toks elgesys uždraustas nuo 2014-ųjų.

Balandžių maitinimas Venecijoje

Vykstate į Veneciją? Piniginę gali gerokai palengvinti ne tik nenumatytos išlaidos žvėriškoms kainoms šiame Italijos mieste, bet ir baudos.

San Marco aikštėje pilna balandžių, kuriuos gal ir norėtųsi lesinant prisišaukti nuotraukai „Instagram“. Bet nuo 2008 m. paukščius lesinti čia yra draudžiama. Nepaklususieji gali susilaukti iki 700 eurų baudos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius