Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 5d. 08:03

Išrinkti emigrantams geriausi ir blogiausi miestai

Taipėjus ir Roma
123rf.com nuotr. / Taipėjus ir Roma

Taivano sostinė Taipėjus naujame reitinge paskelbtas geriausiu miestu emigrantų gyvenimui ir darbui. Tai paskelbė „InterNations“ – didžiausia pasaulyje emigrantų grupė, vienijanti 3,5 mln. narių iš 420 miestų.

„Expat City Ranking 2019“ sudarytame reitinge skelbiami tinkamiausi ir mažiausiai tinkami miestai emigrantams 2020-iesiems. Emigrantu šiame tyrime apibūdinimas darbuotojas, išsiųstas į kitą šalį su darbo užduotimi, arba asmuo, įsidarbinęs kitoje šalyje. Atkreipiamas dėmesys, kad jo patirtis gali gerokai skirtis nuo vietinių gyventojų. Ypač, jeigu, tarkim, korporacija savo darbuotoją išsiunčia į kitą šalį – paprastai tuomet jis gauna įvairių priedų, tokių kaip persikėlimo stipendija ir pan.

Apklausoje dalyvavo daugiau nei 20 tūkst. asmenų – 178 tautybių emigrantai, gyvenantys 187 valstybėse. Jų buvo klausiama apie įvairius gyvenimo aspektus, suskirstytus į 13 kategorijų. Galiausiai viskas suvesta į keturias temas: Gyvenimo mieste kokybė, Įsikūrimas, Darbas mieste; Finansai ir būstas. Kad miestas patektų į reitingą, apklausoje turėjo dalyvauti bent 50 jame gyvenančių žmonių.

Rezultatai parodė, kad geriausiai emigrantai jaučiasi keturiuose Azijos miestuose. Taipėjuje įsikūrę užsieniečiai itin gerai vertina visas gyvenimo čia sritis, ypač – sveikatos priežiūros sistemą. Jap patenkinti net 94 proc. apklaustųjų (bendras pasaulio vidurkis yra 73 proc.).

Po Taipėjaus rikiuojasi Kvala Lumpūras Malaizijoje, kuriame net 75 proc. apklaustų emigrantų sakė čia besijaučiantys kaip namuose (pasaulio vidurkis – 64 proc.), 69 proc. džiaugėsi savo socialiniu gyvenimu (pasaulio vidurkis – 55 proc.).

Trečioje ir ketvirtoje vietose – Hošiminas Vietname ir Singapūras. Penktas yra pirmasis miestas ne Azijoje – Kanados Monrealis. Geriausiai įvertintas Europos miestas yra Lisabona Portugalijoje (6 vieta).

TOP miestai emigrantams:

 1. Taipėjus
 2. Kvala Lumpūras
 3. Hošiminas
 4. Singapūras
 5. Monrealis
 6. Lisabona
 7. Barselona
 8. Cugas
 9. Haga
 10. Bazelis

Tuo tarpu sąrašo pabaigoje – Kuveitas. Jame esantys emigrantams čia sunku įsikurti, o net 57 proc. teigė, kad vietiniai yra nedraugiški kitataučių atžvilgiu (pasaulio vidurkis – 19 proc.).

Labai prastai įvertinti ir Roma bei Milanas, užimantys antrą ir trečią vietas nuo galo. Roma įvertinta vienu prasčiausių miestų pagal Gyvenimo mieste kokybę, o Milane apsigyvenę užsieniečiai skundžiasi, kad čia sunku įsikurti.

Prasčiausi miestai emigrantams:

 1. Kuveitas
 2. Roma
 3. Milanas
 4. Lagosas
 5. Paryžius
 6. San Fransiskas
 7. Los Andželas
 8. Lima
 9. Niujorkas
 10. Jangonas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

03:20
00:34
00:16

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje