Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 30d. 09:31

Italijos Markės regionas: nepakaks nei vienos kelionės, nei – gyvenimo

Markės regionas, Italija
123RF.com nuotr. / Markės regionas, Italija

Nors Italija savo svajonių atostogų šalies pozicijų neužleidžia jau daugybę metų, vienas regionas lietuviams pro akis vis tik praslysta. Markės kalnų miesteliai, kilometrų kilometrus nusidriekę paplūdimiai, kone ant kiekvieno kampo vešantys vynuogynai ir mada gyvi regiono centrai meta vos vieną iššūkį – kaip pamatyti viską per savaitės trukmės kelionę?

Pirmosios dienos – ant jūros kranto

Markės regionas pačiame Italijos viduryje yra kone unikali vieta paplūdimių entuziastams. Adrijos jūros skalaujamų kurortų čia – visi 26. Ir nepaisant pastaraisiais metais padidėjusio turistų antplūdžio, juose tikrai nesunku rasti vietos.

Viena pagrindinių to priežasčių – Markė yra labiau pačių italų, nei užsieniečių pamėgta atostogų vieta. O italai, priešingai nei lietuviai, atostogauti birželio mėnesį ar liepos pradžioje net negalvoja – juk, jų nuomone, tam skirta liepos pabaiga ir visas rugpjūtis. Tad antrojoje vasaros pusėje žmonių paplūdimiuose apstu, tačiau pirmojoje vietiniai užgulti pliažų nė negalvoja.

Net septyniolikoje Markės miestelių galima rasti „Mėlynąja vėliava“ pažymėtus paplūdimius – regionas skiria itin didelį dėmesį aplinkosaugai, todėl apšnerkšto pajūrio nerasite ir ieškodami.

„Regione yra mokamų ir nemokamų paplūdimių, tarp pastarųjų – ir laukiniai. Geriausiai prižiūrimos įrengtos pakrantės yra mokamos, tad už tokius paplūdimio patogumus kaip gultai, skėčiai, dušai ir visa kita gausite susimokėti bent kelis eurus. Miesto paplūdimiai dažniausiai nemokami, tiesa, dažniausiai kažkokios poilsio infrastruktūros juose taip pat nėra. O štai daugelis mūsų siūlomų viešbučių paplūdimio patogumus įskaičiuoja į bendrą apgyvendinimo kainą, – pasakojo Šarūnė Bružaitė,
tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto vystymo ir plėtros departamento vadovė. – Bet kad ir kokį paplūdimį bepasirinktumėte – galite būti tikri, kad tokią autentiškai itališką dvasią kitur rasti bus sunku. Markė vis populiaresnė, tačiau išlieka labiau pačių italų, nei turistų atostogų regionu“.

123RF.com nuotr./Markės regionas, Italija
123RF.com nuotr./Markės regionas, Italija

Ieškantiems Markės lėkštėje – virtuvė pagal 0 km filosofiją

Rekomendacijos kaip apžiūrėti visą Markę per savaitę šiek tiek panašios į rekomendacijas kaip per vakarą paragauti visų Italijos gastronominių stebuklų – nelabai įmanoma, o stengiantis pernelyg rimtai dings visas patirties grožis. Juk Markėje yra apie 500 aikščių, 1000 stambių paminklų, 37 tvirtovės, 106 pilys, 71 senoviniai teatrai, 315 bibliotekų ir daugiau kaip tūkstantis bažnyčių. O kur dar muziejai ir paveikslų galerijos, kurių čia daugybė net ir itališkais standartais.

Tad ir bandyti greičiausiai neverta – geriau mėgautis kelione ir nesistengti aprėpti visko. „Regione veikia daugiau kaip 14 tūkstančių vyno ūkių, o su laiku kiekviename miestelyje išsivystė savos tradicijos, unikalūs skoniai ir įsitikinimai, kaip reikia ruošti maistą. Kartais keliaujant verta leisti sau šiek tiek pasiklysti – tai vienas tų kartų“, – neabejoja Š. Bružaitė.

Daugelyje Markės miestų ir miestelių laikomasi 0 km maisto gamybos taisyklių – kiekvienas patiekalo ingredientas užaugintas netoli jo gaminimo vietos. Tad viskas ne tik autentiška – viskas dar ir organiška.

Iš miestų itin verta apsilankyti Pezaro (šiame mieste gimė garsusis italų kompozitorius Džoakinas Rosinis) uoste – dviračių sostine vadinamas miestas pritaikytas būtent judėti mėgstantiems turistams. Konero Rivjeroje verta aplankyti visą aibę miestų ir miestelių: Portonovą, Sirolą, Marčelį, taip pat Urbiną, kuriame gimė renesanso dailininkas Rafaelis ir daugelį kitų. Tačiau visai nebūtina pulti vien prie didžiausių ir garsiausių – kartais regiono grožis ir slypi tame, ko kol kas nerado net kelionių ekspertai.

123RF.com nuotr./Itališkas turgus
123RF.com nuotr./Itališkas turgus

Kur verda gyvenimas

Jei gerai išsiilsėjus atostogų pabaigoje norisi patirti ir tikro itališko miesto ritmą, reikėtų apsistoti arba bent kelioms dienoms nuvykti į Ankoną. Čia tarp šimtus metų menančių bažnyčių įsikūrę mados salonai, žaislų parduotuvės ir turgavietės, kur galima rasti viską – nuo „Armani“ iki vietinių gaminių. Pastarųjų, ypač – avalynės, galima ir aplink Ankoną įsikūrusiuose mažesniuose miesteliuose.

„Ankonos miestas Italijos mastais nėra labai didelis – jame gyvena vos kiek daugiau nei 100 tūkstančių žmonių. Tačiau Markei vis populiarėjant, prie šio vardo grįžtame vėl ir vėl. Šį uostamiestį vis tik supa ypatinga atmosfera – miško takeliu jame gali nusileisti prie Renesansą menančių pastatų, o už kelių minučių kelio jau rasti šeimos kepyklėlę, dar šalia – net naktiniai klubai“, – visiems aplankyti vieną garsiausių Markės miestų siūlo „Tez Tour“ atstovė.

Kelionės verta vien Ankonos katedra, statyti pradėta daugiau kaip prieš tūkstantį metų. Ji visame pasaulyje žinoma kaip puikus kultūrų susimaišymo pavyzdys – nors bažnyčia Romos katalikų, iš išorės ji primena rytietiškus Bizantijos elementus, o panašumų turi net su gotika. Tuo ji primena visą regioną – įvairovės tarsi net per daug ir neatrodo, kad visos dalys tilps šalia viena kitos. Ir vis tik šimtmečiai Markėje suderino net ir tai, kas atrodo nesuderinama.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje