Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 3d. 08:02

JAV pirmą kartą parduodamas atspausdintas namas: kiek kainuoja ir kodėl ateityje tokių namų bus daugiau?

3D spausdintuvu sukurtas namas
Zillow.com nuotr. / 3D spausdintuvu sukurtas namas

3D spausdinimas nėra tokia jau sena technologija, tačiau jis labai dideliais žingsniais vystosi pirmyn ir jau visai greitai su atspausdintais objektais susidursime dažniau. JAV dabar parduodamas pirmasis atspausdintas namas – kiek jis kainuoja ir kodėl ateityje tokių namų rinkoje tikrai bus daugiau?

SQ4D kompanija sukūrė autonominę robotizuotą statybų sistemą – didelį 3D spausdintuvą, kuris iš betono spausdina namus. Toks statybų būdas yra pigesnis ir greitesnis nei įprastos statybos. Ir iš tikrųjų primena paprastus mėgėjiškus 3D spausdintuvus.

Paprastai tariant, spausdintuvas po truputį lieja betoną ir leidžia jam sustingti. Taip vienu metu gali būti atspausdintos vidinės ir išorinės pastato sienos. Procesui prižiūrėti reikalingi žmonės, tačiau jų skaičius yra gerokai mažesnis nei įprastoje statybų aikštelėje. Aišku, spausdintuvui užbaigus darbą žmonėms tenka pasirūpinti apdaila, elektros instaliacija, vandentiekiu, stogu, aplinka ir taip toliau. Tačiau rezultatas vis tiek yra pigesnis namas.

JAV parduodamas pirmasis SQ4D komercinis projektas – 130 kvadratinių metrų namas su trimis miegamaisiais, 2 vonios kambariais ir atskiru dideliu dviejų vietų garažu (vadinamas 2,5 automobilių garažas). Tai – visiškai naujas namas, kuriame dar niekas negyveno. Jis pasižymi paprastu šiuolaikišku dizainu. O geriau įsižiūrėję į jo fasadą pastebėsite ir kaip jis buvo pagamintas – galima įžiūrėti betono sluoksnius.

Skelbimas kviečia įsigyti dalelę istorijos – juk tai yra pirmasis parduodamas JAV 3D spausdintuvu pastatytas namas! Ir jis kainuoja 300 tūkst. dolerių (apie 250 tūkst. eurų). Daug? Tikrai ne – visai mažai!

Šis namas stovi Riverhede, Niujorke, šiaurinėje Long Ailando pakrantėje. Tai – nebloga vieta gyventi, todėl namai ten yra gana brangūs. Ir šis pilkas atspausdintas namas kainuoja net 50 % mažiau nei panašūs šalia esantys objektai.

Ir tai yra priežastis, kodėl ateityje atspausdintų namų bus daugiau. Pajamos daugelyje Vakarų valstybių auga ne taip greitai kaip nekilnojamojo turto kainos. 3D spausdinimas šios problemos neišspręs, bet bent jau paskatins inovacijas, kurios leistų kainas bent šiek tiek mažinti. Be to, 3D spausdinimas gali būti aplinkai draugiškesnis statybų būdas – į jį įtraukiama mažiau žmonių, mažiau skirtingas medžiagas vežančių sunkvežimių. Ir technologija vis dar yra vystoma ir tobulinama, todėl bus įdomu pamatyti, kaip 3D spausdintuvais sukurti namai atrodys ateityje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

08:53
19:00
00:45

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje