Dabar populiaru
Sportas gyvai
Publikuota: 2020 lapkričio 4d. 08:00

Jei vis tik reikia skristi: 10 gudrybių, kaip neužsikrėsti koronavirusu lėktuve

Su kauke lėktuve
123rf.com nuotr. / Su kauke lėktuve

Nors visi ekspertai aplinkui pataria kiek įmanoma labiau vengti skrydžių ir susilaikyti nuo bet kokių nebūtinų kelionių, ne visada tai yra įmanoma. Tad ką gi daryti, jei net ir pandemijos įkarštyje reikia skristi lėktuvu?

Martinas Lindstromas, elgesio specialistas ir „New York Times“ autorius, išleidęs knygą apie tai, kaip koronaviruso pandemijos akivaizdoje keliauti saugiau, dalijasi 10 patarimų, kaip lėktuve neužsikrėsti COVID-19.

1. Daiktus susipakuokite išmintingai. Pasistenkite visus reikalingus daiktus tvarkingai susidėti ir sutalpinti tik į rankinį bagažą. Taip išvengsite ilgų eilių registruodami didesnius lagaminus.

2. Užsisakykite vietą pačiame lėktuvo gale. Būtent šioje lėktuvo dalyje dažniausiai būna mažiausiai keleivių, taigi praeina ir mažiau žmonių.

3. Nelaikykite oro uosto pramogų parku ar prekybos centru. Laikai pasikeitė. Taigi nesiblaškykite po „duty free“ parduotuves, geriau jau eikite tiesiai prie savo vartų.

4. Jei vis tik nusprendėte pavalgyti ar išgerti vienoje iš oro uosto kavinių ar barų, venkite liesti meniu korteles – būtent jos yra didžiausias užkrato šaltinis, kadangi būna liečiamos per dieną daugelio žmonių. Ir kažin ar kas sugalvoja jas dažnai valyti...

5. Visos kelionės metu dėvėkite kaukę. Kol valgote ar geriate, nusileiskite ją žemiau, bet visai nenusiimkite.

6. Kuomet būsite pačiame orlaivyje, keldamiesi ar sėsdami į savo sėdynę, stenkite rankomis neliesti sėdynės viršutinės dalies. Įsivaizduokite, kiek keleivių praeidami iki savo vietos, čia lietėsi.

7. Rankas dezinfekuokite ne tik jau atsisėdę į savo sėdynę, bet darykite tai ir užsisegę diržą. Visi mano, kad diržų sagtys būna dezinfekuojamos, tačiau iš tiesų tai būna gan retai.

8. Jei norite, kad jūsų gėrimo stiklinė būtų papildyta, paprašykite to personalo, tačiau tik gavę stiklinę, nuvalykite jos išorę. Nepamirškite – iki jūsų personalas veikiausiai lietė per 100 stiklinių.

9. Dezinfekuokite rankas ir savo pasą ar tapatybės kortelę iš karto tik praėję pasienio kontrolę. Bet kurią dieną, čia praeina šimtai žmonių, tad geriau jau nerizikuokite.

10. Jei prie oro uosto išsinuomojote mašiną. Nepamirškite būti atsargūs ir joje. Tik įlipę, nusidezinfekuokite tiek vairą, tiek ir pavarų svirtį – arba, išlipę iš mašinos – bent jau savo rankas.

Skriskite saugiai!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:31
03:10
01:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje