Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką galima vežtis lėktuvo bagaže: netikėčiausios užklausos iš keliautojų ir patarimai

Kauno oro uoste
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno oro uoste
Šaltinis: 15min
0
A A

Svajonių atostogos, svarbus verslo susitikimas ar maloni išvyka pas artimuosius, gyvenančius užsienyje – visos kelionės prasideda panašiai – į lagaminą kraunamais daiktais. Nors informacijos, ką galima dėti į lagaminą, o ko ne, skrendant lėktuvu, netrūksta, oro linijų bendrovės „Air Lituanica“ atstovai teigia kartais sulaukiantys šypseną keliančių klausimų.

„Kiekvienos avialinijos vienas iš tikslų – sukelti kuo mažiau rūpesčių keleiviui ir pateikti kuo daugiau būtinos informacijos iš anksto. Todėl ruošiantis kelionei reikėtų įsigilinti, ką galima ir ką draudžiama vežtis lėktuvu. Apie tai skelbiama internetinėse svetainėse ir oro uostuose esančiuose informaciniuose stenduose. Nepaisant to, tiek įprastų, tiek netikėtų užklausų dėl bagažo sulaukiame gana dažnai“, – teigia „Air Lituanica“ Komercijos direktorius Simonas Bartkus.

Ar galima lėtuvo salone skraidinti mirusiojo palaikus?

Pasak oro linijų atstovo, dažnai keleiviams kyla klausimų dėl smulkių daiktų ar veiklos su jais. Pavyzdžiui, žmonės klausia, ar galima lakuotis nagus lėktuvo salone, ar galima vežtis orinį pistoletą ir t.t.

„Nors tokie klausimai gali stebinti, tačiau yra šalių, kuriose keleiviui kartu su savimi lėktuve leidžiama turėti mirusiojo palaikus tam skirtuose konteineriuose, parašiutus, mezgimo virbalus bei adatas, meškeres ir panašius daiktus“, – sako S.Bartkus.

Svarbiausi patarimai

Kad ruošiantis kelionei lėktuvu keleiviams kiltų mažiau abejonių dėl lagamino dydžio tinkamumo ir dėl tam tikrų daiktų leidimo vežtis, Europos Komisijos reglamentas 2010 metų kovo 4 dieną paskelbė aviacinės saugos taisykles, kuriomis vadovaujantis ir reikėtų krautis lagaminus.

Yra šalių, kuriose keleiviui kartu su savimi lėktuve leidžiama turėti mirusiojo palaikus tam skirtuose konteineriuose, parašiutus, mezgimo virbalus bei adatas, meškeres ir panašius daiktus, – sako S.Bartkus.

Draudžiami vežtis daiktai. Į bet kokio dydžio registruotą arba rankinį bagažą negalima dėtis ginklų ir kitų daiktų, galinčių iššauti, svaiginamųjų įtaisų, smailių ir aštriabriaunių daiktų, darbo įrankių, kuriais galima sunkiai sužaloti lėktuvo salone esančius žmones bei bet kokių sprogstamųjų arba labai lengvai užsidegančių medžiagų.

Skysčiai. Visose taisyklėse yra nurodyti specialūs reikalavimai rankiniame bagaže esantiems skysčiams – visi 100 ml talpos neviršijantys skysčiai turi lengvai tilpti į vieną permatomą, ne didesnį nei 1 litro talpos, užsegamą plastikinį maišelį. Didesnės nei 100 ml talpos skysčių buteliukai negali būti vežami rankiniame bagaže.

Sporto įranga. Speciali sporto įranga priimama kaip registruotas bagažas ir yra apmokestinama priklausomai nuo svorio ir dydžio, atsižvelgiant į specialias kategorijas. Iki tam tikro svorio gali būti gabenama golfui arba nardymui skirta įranga, dviratis, snieglentė, banglentė. Tačiau aviakompanija gali atsisakyti gabenti šią įrangą, jeigu ji yra netinkamai supakuota. Taip pat kai kurios kompanijos atsisako gabenti sklandytuvus, kajakus, kartis, ietis ar kitas neįprastesnes sporto įrangas. Priklausomai nuo orlaivio tipo, keleivio sporto įranga gali tiesiog netilpti, t.y. būti per didelė. Todėl norint skraidinti nestandartinio dydžio įrangą, svarbu pasitikslinti, ar tikrai jūsų įranga gali skristi su jumis.

Muzikos instrumentai. Muzikos instrumentai dažniausiai yra gabenami lėktuvo salone. Didžioji dalis aviakompanijų smulkius muzikos instrumentus, kurie atitinka keleivių rankinio bagažo išmatavimus ir svorį, leidžia gabentis nemokamai. Už didesnių muzikos instrumentų gabenimą teks sumokėti papildomai. Kadangi daugelis aviakompanijų didesnius muzikos instrumentus leidžia gabentis tik išpirkus papildomą vietą lėktuve, gabenimo sąlygas svarbu pasitikslinti su aviakompanija dar iki skrydžio, ar tikrai instrumentas gali skristi su Jumis ir kiek tai kainuos.

Gyvūnai. Gyvūnų skrydžiai yra apmokestinami. Kai kurios avialinijos leidžia mažus gyvūnėlius skrydžio metu laikyti salone, o kitos laikosi griežtų taisyklių ir leidžia gyvūnams skristi tik specialiuose transportavimo narvuose, kurie laikomi bagažo skyriuje. Taip pat reikalaujama pateikti informaciją apie gyvūną – tam tikrus dokumentus, kuriuos galima gauti apsilankius pas veterinarą. Lėktuve yra ribotas skaičius gyvūnams, todėl prieš perkant bilietą, rekomenduojama pasikonsultuoti su aviakompanijos specialistu.

Vežimėliai ir ramentai. Vežimėliai, skirti vaikams iki dviejų metų ar neįgaliems žmonėms, bei ramentai yra skraidinami nemokamai. Dėl šių daiktų jokių problemų negali kilti. Tačiau reikėtų žinoti, kad šie daiktai į orlaivio saloną neimami – juos reikia sulankstyti ir priduoti prie registracijos stalų arba į bagažą. Išimtis daroma ramentams.

Kelionių lėktuvu specialistai pažymi, kad reikalavimai bagažo dydžiui, leistinų ir neleistinų daiktų sąrašui keliami neveltui. Norint maksimaliai užtikrinti patogų ir saugų skrydiį svarbu, kad ne tik įgulos nariai ir oro uosto darbuotojai bendradarbiautų tarpusavyje, bet ir keleiviai prisidėtų prie sklandžios ir sėkmingos kelionės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje