Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 7d. 20:01

Ką nuveikti Londone, kai viską jau matėte? Eiti į futbolą

Sirgaliai renkasi į stadioną
„Scanpix“/AP nuotr. / Sirgaliai renkasi į stadioną

Kai iš Lietuvos kasdien kyla pilnutėliai lėktuvai į Londoną, kelione į Jungtinės Karalystės sostinę jau nieko nebesužavėsi. Kai Londone jau gyvena pusė Vilniaus populiacijos, dauguma net ir nemėgstančių keliauti Lietuvos piliečių šiame mieste jau yra buvę lankydami emigravusius draugus, gimines, vaikus ar tėvus. Taigi pranešdamas, kad vyksti į Londoną, šiais laikais nesujaudinsi beveik nieko.

Aš ir pats buvau Londone bent kelis kartus, todėl mintis dar kartą vykti ten savo noru neatrodo patraukli net ir esant labai mažoms skrydžių kainoms. Tokioms mažoms, kad net nepadoru sakyti. Bet pasakysiu – skrydžio į Londoną bilietus gali gauti už 20 eurų į abi puses. Ar kas galėjo, pavyzdžiui, prieš dvidešimt metų pagalvoti, kad ateis tokie laikai. Respektabilūs ponai šiandien tokią sumą pinigų pakloja už dienos pietus ir dar arbatpinigių palieka.

Nepaisant tokių kainų, net ir gavus kvietimą apsilankyti Europos sostinėje prie Temzės, dar kurį laiką svarsčiau. Žiema man visiškai neatrodė palankus metas keliauti ten, kur taip pat šalta kaip ir Lietuvoje bei nuolatos lyja. Visgi patogūs lėktuvų skrydžiai (išskrendant penktadienį ir grįžtant sekmadienį) paskatino pamąstyti, ką dar įdomaus žiemos metu galima nuveikti Londone.

Aišku, Londone bet kuriuo metų laiku galima labai smagiai apsipirkti. Drabužių kainų galima rasti tokių patrauklių, kad atsiperka pigus lėktuvo bilietas ir dar lieka alui. Bet aš nesu mėgėjas apsipirkinėti. Tą darau, kai jau nebėra kitos išeities, arba kai savo nenuderinta nuolaidoms akimi matau, kad akcijos akivaizdžios.

Europos sostine Londoną pavadinau irgi sąmoningai. Lankiausi visų Europos valstybių sostinėse, ir Londonas man pasirodė pats svarbiausias, gyvybingiausias, išraiškingiausias ir mažiausiai panašus į provinciją miestas. Tai yra toks, kokiu ir dera būti Europos sostinei. Gal Berlynas su Paryžiumi dėl to pasiginčytų, tačiau tą darytų patys žinodami, kad tai tušti ginčai.

Po neilgų apmąstymų sugalvojau priežastį, dėl kurios sausį vykčiau į Londoną. Tai futbolo rungtynės. Anglijos futbolo lyga yra viena stipriausių pasaulyje, o Londone yra bent penkios toje lygoje žaidžiančios komandos. Vadinasi, kiekvieną savaitgalį Londone galima išvysti aukščiausio lygio futbolą. Ir dažniausiai net ne vienerias, o bent dvejas rungtynes. Tereikia tik išsirinkti mylimą komandą ir dieną, kada ji rungtyniauja.

Su džiaugsmu ją išsirinkau. Tai buvo viena populiariausių ne tik Anglijos, bet ir viso pasaulio komanda – Londono „Arsenal“. Džiaugsmas greit išnyko pamačius, kaip yra sunku gauti bilietus į šios komandos rungtynes. Visi bilietai būna išparduoti abonementų forma, ir eiliniams piliečiams jie yra beveik nepasiekiami. Galbūt galima laukti iki paskutinės minutės tikintis, kad kuris nors klubo narys, negalėdamas atvykti į rungtynes, atiduos savo bilietą į prekybą, tačiau taip rizikuoti nenorėjau.

Vaido Mikaičio nuotr./Einant į stadioną
Vaido Mikaičio nuotr./Einant į stadioną

Man pagalbos ranką ištiesė kitas Londonas klubas, žaidęs tą patį savaitgalį – „West Ham United“ iš Londono Vest Hamo rajono. Tai ne tokio populiarumo komanda kaip „Arsenal“, tačiau pagal žiūrovų skaičių esanti net ketvirtoje Anglijos lygos vietoje, tik per vieną vietą nusileidžianti „Arsenal“ ir renkanti beveik po 57 tūkstančius žiūrovų per kiekvienas namų rungtynes.

Į šios komandos rungtynes bilietus gauti yra kiek lengviau, todėl, sulaukęs dienos, kai jie buvo paleisti į apyvartą, bilietus įsigijau internetu. Jų kainos į rungtynes prasidėjo nuo 35 svarų. Norintiems įsigyti, delsti ilgai nederėtų, nes bilietų per daug nepaleidžiama, jie greitai tirpsta, ir gali būti sunku gauti vietas šalia, jei keliaujate keliese. Ir, beje, jau į Londoną skrendančiame lėktuve girdėjau pokalbius apie vyksiančias rungtynes. Vadinasi, futbolas buvo ir kitų keliaujančių į Londoną lietuvaičių tikslas. Ne aš vienas toks gudrus.

Vaido Mikaičio nuotr./Aš rungtynėse
Vaido Mikaičio nuotr./Aš rungtynėse

Visos Londono komandos turi savo stadionus, todėl nuėję į rungtynes, pamatysite ne tik jas, bet ir susipažinsite su vienu iš Londono stadionų, kurių kiekvienas yra tarsi legenda.

„West Ham United“ žaidžia naujutėliame Londono olimpiniame stadione, kuris buvo statytas 2012 m. Londono olimpinėms žaidynėms. Dabar tai šios komandos namų stadionas. Šalia stovi olimpinis baseinas, kuriame Rūta Meilutytė laimėjo savo olimpinį aukso medalį.

Vaido Mikaičio nuotr./Baseinas, kuriame Rūta Meilutytė laimėjo olimpinį auksą
Vaido Mikaičio nuotr./Baseinas, kuriame Rūta Meilutytė laimėjo olimpinį auksą

Mūsų stebimas rungtynes, be mūsų, stebėjo dar 58 tūkstančiai žiūrovų. Pačios rungtynės gal ir nebuvo per daug įnirtingos, tačiau visokių jų būna. Labiau nusivyliau žiūrovais, nes tikėjausi daug didesnio aktyvumo palaikant komandą. Stadionas buvo toks ramus, kad atrodė, jog žmonės susirinko tyliai ramiai pažiūrėti spektaklį teatre, gražiai paploti ir išsiskirstyti.

Nedidelė svečių komandos palaikymo grupelė skambėjo garsiau nei daugiatūkstantinė šeimininkų gerbėjų minia. Net ir šeimininkams įmušus įvartį, stadionas pašoko, paplojo ir vėl ramiai susėdo. Esu matęs, kaip aktyvių sirgalių minia eina iš proto Varšuvoje per „Legia“ rungtynes, ir, palyginus su jais, Vest Hamo sirgaliai pasirodė kaip ramių avinėlių pasisėdėjimas.

Vaido Mikaičio nuotr./Rungtynės
Vaido Mikaičio nuotr./Rungtynės

Taip pat nustebau, kad ne tiek daug žiūrovų buvo pasipuošusių mylimos komandos atributika. Atrodė, kad Vest Hamo komandą myli vidutiniai, ne per daug azartiški londoniečiai, kurie ateina praleisti laiko, pažiūrėti reginio, tvarkingai paploti, bet ne daugiau. O po rungtynių ramiai išsiskirsto ne po barus, o po namus. Kad komanda yra tikrai mylima, rodo jos rungtynių lankomumas, tačiau ta meilė yra turbūt tiek giliai širdyje, kad į paviršių retai prasiveržia.

Jei sugalvosite žiemą nuvykti į rungtynes – gerai apsirenkite. Nors Anglijos stadionai dažniausiai turi stogus, apsaugančius nuo lietaus, juose yra taip pat šalta kaip lauke. Sėdint dvi valandas žiemą lauke pradeda darytis nevaikiškai šalta. Galima šildytis karštaisiais arba silpnaisiais alkoholiniais gėrimais, tokiais kaip alus ar vynas. Puodelis karšto šokolado stadione kainuoja 2,50 svaro, o miniatiūrinis buteliukas vyno – 5,5 svaro.

Vaido Mikaičio nuotr./Rungtynių pertrauka
Vaido Mikaičio nuotr./Rungtynių pertrauka

Keista buvo matyti vietinius futbolo gerbėjus, vaikštančius atsilapojusiomis striukėmis ir laikančius šalto alaus bokalus, kai aš visai buvau sustiręs ir galvojau tik apie šiltą lovą. Kita vertus, esu matęs, kaip Škotijoje pasirodžius pirmai kovo saulutei basakojai vaikigaliai braidžioja po dar iš ižo pilnai neišsivadavusį fontanėlį. Todėl gal taip stebėtis ir nereikėtų. Užsigrūdina jie ten nuo vaikystės, matyt.

Po rungtynių visa daugiatūkstantinė minia išsivaikščiojo taip greitai, kad nespėjau nė pastebėti. Daug žmonių, tarp jų ir mes, įlindome į Stratfordo prekybos centrus sušilti, ir tai buvo klaida. Klaida, pareikalavusi neplanuotų išlaidų, nes parduotuvėse pamačius rūbų kainas, nevalingai prasidėjo šioje kelionėje neplanuotas reiškinys – apsipirkinėjimas.

Visą buvimo Londone savaitgalį lijo, tačiau nuotaikos tai per daug nesugadino, nes vykimo į Europos sostinę tikslas buvo įgyvendintas. Futbolas yra labai smagi pramoga. Ir net nemėgstantiems jo siūlau bent kartą gyvenime nueiti į Anglijos Premier lygos rungtynes – įspūdis išliks ilgam.

Vaido Mikaičio nuotr./Dar vienas rungtynių epizodas
Vaido Mikaičio nuotr./Dar vienas rungtynių epizodas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Seimas noriai priėmė prezidentės siūlomas mokytojų darbo apmokėjimo pataisas

Aktualu

„MG Baltic“ byloje liudijantis Dainoras Bradauskas: buvo daug humoro, išgalvotų dalykų

Aktualu

Kauno apygardos teismas: Kručinskų vaikams buvo kilusi grėsmė, jie paimti teisėtai

Gyvenimas

E.Jakilaitis apie smurtą šeimose: pareigūnų atsakomybė reaguoti nedelsiant, o ne nustumti situaciją į šoną

Sportas

„Skrieja kamuolys“: „Copa Libertadores“ Madride, naujas lyderis Anglijoje ir Lionelio Messi baudos smūgiai

Aktualu

Realybės smūgis Theresai May: nori atidėti svarbų balsavimą dėl „Brexit“

Verslas

„Barclays“ – tik pirmas iš Lietuvos pakilsiantis paukštis?

Aktualu

Prieš mokytojų mitingą įspėjimais piliečius bauginusi policija atsimušinėja: „Tai privati informacija“

Verslas

Seimas „lopo“ turtingiesiems naudingas mokesčių spragas – taikys 20 proc. GPM

24sek

Po pralaimėjimo „Žalgiriui“ – sirgalių žinutės ir palaikymas prie „Ryto“ autobuso

Aktualu

„Valstiečiai“ į merus kelia „Naisių vasaros“ aktorių A.Žvinį, buvusį ministrą B.Markauską

Verslas

Seimas linksta didinti akcizus: puslitris stipraus alkoholio brangs 39 centais

Sportas

Naujas Lionelio Messi žaislas – už 13 mln. eurų

Verslas

Architektų rūmai kreipėsi į teismą dėl įstiklinto fasado Vilniuje

Vardai

Tapti milijonieriumi Antaną Bosą įkvėpė gyvenimas vaikų namuose: „Internatas mane užgrūdino“

Vardai

Julija Janus: „Kokia yra graži moteris XXI amžiuje? Ji tikrai atrodo kitaip nei Juozo modeliai“

Kultūra

Tarp „Grammy“ nominantų – ir lietuvių kilmės džiazo muzikantė Nicole Zuraitis

Aktualu

Apklausa: Lietuvos gyventojai vis dar neigiamai vertina translyčius asmenis

Aktualu

Seimo pirmininkas: 2019 metų biudžeto priėmimas nebus stabdomas

Pasaulis kišenėje

Pažvelkite: kitas prabangos lygis – ištaigingas kruizinis laivas „Celebrity Edge“

Naujienos

Aktualu

Seimas noriai priėmė prezidentės siūlomas mokytojų darbo apmokėjimo pataisas

Aktualu

„MG Baltic“ byloje liudijantis Dainoras Bradauskas: buvo daug humoro, išgalvotų dalykų

Aktualu

Kauno apygardos teismas: Kručinskų vaikams buvo kilusi grėsmė, jie paimti teisėtai

Gyvenimas

E.Jakilaitis apie smurtą šeimose: pareigūnų atsakomybė reaguoti nedelsiant, o ne nustumti situaciją į šoną

Sportas

„Skrieja kamuolys“: „Copa Libertadores“ Madride, naujas lyderis Anglijoje ir Lionelio Messi baudos smūgiai

Aktualu

Realybės smūgis Theresai May: nori atidėti svarbų balsavimą dėl „Brexit“

Vardai

Muilo operų karalienei Gabrielai Spanic – 45-eri: geriausia dovana – pasibaigęs karas su sese dvyne

Verslas

„Barclays“ – tik pirmas iš Lietuvos pakilsiantis paukštis?

24sek

Po pralaimėjimo „Žalgiriui“ – sirgalių žinutės ir palaikymas prie „Ryto“ autobuso

Aktualu

„Valstiečiai“ į merus kelia „Naisių vasaros“ aktorių A.Žvinį, buvusį ministrą B.Markauską

Aktualu

Prieš mokytojų mitingą įspėjimais piliečius bauginusi policija atsimušinėja: „Tai privati informacija“

Verslas

Seimas „lopo“ turtingiesiems naudingas mokesčių spragas – taikys 20 proc. GPM

Verslas

Seimas linksta didinti akcizus: puslitris stipraus alkoholio brangs 39 centais

Sportas

Naujas Lionelio Messi žaislas – už 13 mln. eurų

Verslas

Architektų rūmai kreipėsi į teismą dėl įstiklinto fasado Vilniuje

Vardai

Tapti milijonieriumi Antaną Bosą įkvėpė gyvenimas vaikų namuose: „Internatas mane užgrūdino“

Kultūra

Tarp „Grammy“ nominantų – ir lietuvių kilmės džiazo muzikantė Nicole Zuraitis

Aktualu

Apklausa: Lietuvos gyventojai vis dar neigiamai vertina translyčius asmenis

Vardai

Julija Janus: „Kokia yra graži moteris XXI amžiuje? Ji tikrai atrodo kitaip nei Juozo modeliai“

Aktualu

Seimo pirmininkas: 2019 metų biudžeto priėmimas nebus stabdomas

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje