Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką reikia žinoti, skrendant su mažu vaiku?

Tėvas su sūnumi oro uoste
123fr.com / Tėvas su sūnumi oro uoste
Šaltinis: 15min
0
A A

Kalėdos ir Naujieji metai ne vieną šeimą paskatina keliauti ir gražiausias metų šventes sutikti svetur. Laikai keičiasi: dabar dažna šeima trumpų atostogų neįsivaizduoja be savo atžalų. Pasiekti norimą šalį greičiausiai galima lėktuvu, todėl tarpušvenčiu oro uostai pilni šeimų su mažamečiais vaikais. Kad kelionė jiems ir aplinkiniams būtų lengvesnė, skrydžių bendrovės pataria, kaip pasiruošti skrydžiui su vaikais.

„Su vaikais skrendama, o ne važiuojama, dėl kelių priežasčių. Pirmiausia keliauti lėktuvu yra patogu ir greita, todėl kelionė nevargina vaikų. Antra priežastis – aviacijos rinkoje konkurencija gana aktyvi, tad keleivis „išlošia“ ir gali nusipirkti skrydžių bilietus už labai patrauklias kainas. Be to, reikia pastebėti, kad vaikų auklėjimas šiandien kur kas laisvesnis, todėl tėvai nuo mažumės stengiasi plėsti jų akiratį“, – sako oro linijų bendrovės „Air Lituanica“ komunikacijos vadovė Sandra Meškauskaitė.

Tam, kad kelionės metu kiltų kuo mažiau nesklandumų, tėvai privalo ruoštis iš anksto. Dar būnant namuose reikėtų susipažinti su konkrečių oro linijų taisyklėmis bei aviacinio saugumo reikalavimais. Paprastai informaciją apie mažamečių vežimąsi ir kitus svarbius dalykus galima rasti oro linijų internetinėse svetainėse. Informaciją jose peržvelgti reikėtų atidžiai, kadangi kiekviena oro linijų bendrovė gali nusistatyti skirtingus reikalavimus.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, ruošiantis skrydžiui su mažais vaikais?

Vežimėlis. Visuomet patartina vežtis kuo mažesnį ir būtinai sulankstomą vežimėlį, nes nesulankstomo oro bendrovės gali neleisti vežtis. Taip pat keleiviai turi žinoti, kad vežimėlį gali atiduoti registruodamiesi į bagažo skyrių arba su juo važiuoti iki lėktuvo ir atiduoti bagažo krovikams prieš pat įsėdant į lėktuvą. Tik nusileidus vežimėlį galima pasiimti. Dažniausiai nemokamai leidžiama gabenti „skėčio“ tipo vežimėlį vaikams iki 5 metų, tačiau konkrečių taisyklių reikėtų teirautis kiekvieno skrydį vykdančio oro vežėjo.

123rf.com/Į skrydį rekomenduojama pasiimti skėtuko tipo vežimėlį.
123rf.com/Į skrydį rekomenduojama pasiimti skėtuko tipo vežimėlį.

Maisto produktai. Bendrosios civilinės aviacijos taisyklės leidžia kūdikių maistą vežtis rankiniame bagaže – ši visame pasaulyje taikoma taisyklė leidžia tėvams, keliaujantiems su vaikais iki 4 metų, pasiimti į saloną skysčių – paruošto pieno mišinio, sulčių, vandens – tiek, kiek gali prireikti skrydžio metu. Vis dėlto patartina neimti birios konsistencijos kūdikių maisto (miltelių), kuris gali sukelti įtarimą aviacinio saugumo darbuotojams, nors atskirai apie juos ir nėra užsimenama. Rekomenduojama pasiimti košeles stiklainiuose ir iki 100 ml. Kai kuriose orlaiviuose maisto pašildyti negalima, tik įdėti į šiltą vandenį, todėl prieš skrydį reikėtų išsiaiškinti, ar yra galimybė pasišildyti maistą.

Kartais, atliekant aviacijos saugumo procedūras oro uoste, tėveliai gali būti paprašyti paragauti vaiko maisto, kad saugumo darbuotojai įsitikintų, kad tai tikrai yra maistas, o ne neleistinos gabenti medžiagos. Kai kuriuose oro uostuose patikra dar griežtesnė: oro uosto darbuotojai tėvų gali paprašyti paimti maisto mėginį greitam ištyrimui.

Bagažas. Sudėtingiausia yra apgalvoti, ką pasiimti į rankinį bagažą. Paprastai daugiausiai problemų kelia žaislai. Atkreipkite dėmesį, ar žaislas neturi smailių ir aštrių kampų, reikėtų atsisakyti ir žaislinių šautuvų – juos turėti orlaivio salone griežtai draudžiama. Nepamirškite kelių šiltesnių rūbų, nes pakilus į orą lėktuve temperatūra gali būti žemesnė, o kartais ir keleivių laipinimas vyksta ne per uždaras laipinimo galerijas. Visada tėveliams patariama turėti mėgstamą vaiko žaislą, antklodę ar kitą mielą daiktą, nes skrydžio metu vaikai patiria stresą, kartais jiems gali užgulti ausis – nusiraminti padės įprasti daiktai.

123rf.com/Rankiniame vaikų bagaže negali būti žaislų su aštriomis detalėmis ir žaislinių šautuvų.
123rf.com/Rankiniame bagaže negali būti žaislų su aštriomis detalėmis ir žaislinių šautuvų.

Dokumentai. Oro bendrovėse iki 2 metų vaikas laikomas kūdikiu, tačiau ir kūdikis negali keliauti su gimimo liudijimu – tai nėra kelionės dokumentas, todėl privaloma turėti pasą arba tapatybės kortelę. Jeigu vaikas skrenda su vienu iš tėvų, pavyzdžiui, tik su mama, tėčio sutikimo nereikia. Jaunesnius nei 12 metų vaikus turi lydėti 16 metų ir vyresnis asmuo arba tėveliai turi pasirūpinti nepilnamečio palyda – tokią paslaugą teikia skrydžių bendrovės. Bet kokiu atveju, labai svarbu atkreipti dėmesį į dokumentų galiojimo laiką, kad tiek išvykimo, tiek grįžimo dieną asmens dokumentai būtų galiojantys. Svarbu tai, kad kai kuriose šalyse reikalaujama, jog iki asmens dokumento galiojimo pabaigos būtų ne mažiau nei mėnuo, trys, šeši ir pan. 

Nuolaidos. Beveik visos avialinijos kūdikių ir mažamečių vaikų skrydžių bilietams taiko nuolaidas. Pavyzdžiui, skrydžių bendrovė „Air Lituanica“ vaikams iki 2 metų amžiaus, kurie keliauja be atskiros sėdimos vietos, taiko 90 proc. nuolaida nuo bilieto kainos, o vaikams nuo 2 iki 11 metų (imtinai) taikoma 25 proc. nuolaida nuo suaugusio bilieto kainos. Tačiau svarbu žinoti, kad grįžtamojo skrydžio dieną vaiko amžius turi būti nepasikeitęs. Priešingu atveju reikia įsigyti atskirus išvykimo ir grįžimo skrydžių bilietus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje