Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 2d. 10:40

Kada ir kur skrenda lietuviai iš Vilniaus oro uosto?

Vilniaus oro uostas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Vilniaus oro uostas
Per 2014-uosius Vilniaus oro uostas pervežė beveik 3 mln. keleivių. Kelionių tikslai buvo patys įvairiausi – darbo reikalai, turizmas, emigracija. Kur dažniausiai skrenda lietuviai, kokios kryptys populiariausios skirtingais sezonais ir ar verslo keleiviams bei turistams įtaką daro metų laikai?

Remiantis Vilniaus oro uosto duomenimis, 2014 metais pagrindinių krypčių penketukas nelabai skyrėsi nuo 2013-ųjų: tai – Frankfurtas, Londonas, Ryga, Kopenhaga, Milanas. Frankfurto, Rygos ir Kopenhagos populiarumą lemia šių krypčių patogumas jungiamiesiems skrydžiams. O štai, pavyzdžiui, Londono ir Milano skrydžius vykdančios žemų kaštų oro linijų bendrovės tenkina rinkos poreikį tiesiogiai keliauti į Didžiąją Britaniją ir Italiją bei, siūlydamos geras bilietų kainas, sugeneruoja didesnį keleivių skaičių.

Pasak verslo keliones organizuojančios agentūros „BPC Travel“ vadovo Gvido Aukštuolio, 2014-aisiais pati populiariausia kryptis tarp verslo keliautojų buvo Maskva. Taip pat tarp dažniausiai pasirenkamų krypčių verta paminėti Briuselį bei Oslą – kelionę į šiuos miestus rinkosi apie 4 proc. visų Vilniaus oro uosto keleivių.

Iš „Air Lituanica“ siūlomų krypčių pernai vasarą populiariausi skrydžiai buvo į Paryžių, Berlyną bei Prahą. Turistų aktyvumą šiltuoju metų laiku atspindi ir Vilniaus oro uosto statistika: gegužę – spalį būna patys didžiausi keleivių srautai. Mėnesio keleivių skaičiaus vidurkis siekia apie 300 tūkst. žmonių.

Jokia paslaptis, kad daugumai lietuvių atostogos siejasi su vasara. Tai patvirtina ir oro linijų bendrovės „Air Lituanica“ komunikacijos vadovė Sandra Meškauskaitė: „Žmonės labiau atostogauti nori, kai šilta, tad vasarą arba pavasarį pradeda aktyviau rinktis išvykas savaitgaliui arba savaitės trukmės keliones užsienio šalyse. Jų metu pažindinasi su miestais, pramogauja su vaikais ar kitaip leidžia laisvalaikį“. 

Iš „Air Lituanica“ siūlomų krypčių pernai vasarą populiariausi skrydžiai buvo į Paryžių, Berlyną bei Prahą. Turistų aktyvumą šiltuoju metų laiku atspindi ir Vilniaus oro uosto statistika: gegužės – spalio mėnesiais būna patys didžiausi keleivių srautai. Mėnesio keleivių skaičiaus vidurkis siekia apie 300 tūkst. žmonių.

Kalėdinė mugė Berlyne
Kalėdinė mugė Berlyne

Žiemą lietuviai skrenda slidinėti ir į kalėdines muges

Pastebima, kad paskutiniais metais populiaresnės tampa ir žiemos kelionės. Šiuo metų laiku populiariausios kryptys į tuos miestus, iš kurių nesunkiai galima pasiekti slidinėjimo kurortus. iš žiemos krypčių S.Meškauskaitė išskiria Miuncheną: „Sausio – kovo mėnesiais į Miuncheną skrenda žiemos sporto mėgėjai. Kalnų pramogos pritraukia labai daug keleivių. Dauguma jų išskrenda šeštadienį ir grįžta kitą šeštadienį – savaitės atostogos kalnuose Vokietijoje yra populiarėjantis reiškinys“.

Kalėdiniu laikotarpiu keleivių srautą daugiausiai kuria vadinamieji „šventiniai“ turistai. „Jau seniai pastebėta, kad poreikis keliauti būtent švenčių metu padidėja – lankomi artimieji, atostogaujama, todėl skrydžių kiekis yra didinamas. Tačiau bilietus šventiniams skrydžiams keleiviai įsigyja iš anksto, tad bilietų prekybos atžvilgiu per pačias šventes, ar savaitę iki jų, pirkimo aktyvumas nėra neįprastai didelis“, – sako S. Meškauskaitė. Vilniaus oro uoste sausio 2-4 d. dėl didelių keleivių srautų yra vienos aktyviausių dienų per visus metus.

Kalėdiniu laikotarpiu – nuo gruodžio 19 d. iki sausio 4 d. – „Air Lituanica“ vykdo specialius skrydžius iš Vilniaus į Londono Gatviko, Geteborgo ir Edinburgo oro uostus, tvarkaraštyje taip pat atsirado daugiau skrydžių į Amsterdamą, Bilundą ir Prahą. Šiuo laikotarpiu iš viso pasiūlyta 30 skrydžių, apie 5000 vietų. Kompanijos atstovė teigė, kad bilietų pardavimas į šiuos skrydžius labai geras: prieš Kalėdas ir po Naujųjų metų skrydžių užimtumas į Vilnių yra beveik 100 proc. Bendras skrydžių užimtumo vidurkis yra virš 75 proc.

Kaip skrydžių populiarumą ir kryptis lemia metų laikai?

Pasak „BPC Travel“ vadovo G.Aukštuolio, verslas nuolat ieško palankaus laiko skverbtis į rinkas, tad jam sezoniškumas neturi tiek įtakos, kiek turizmo sektoriui. Tačiau pastebima tendencija, kad verslo atstovai mažiausiai bilietų įsigyja ir skraido gruodžio mėnesį. Pasyvesnis yra ir liepos mėnuo, tačiau likusiais metų mėnesiais skraidoma daug ir reguliariai.

Oro linijų bendrovės „Air Lituanica“ atstovė S.Meškauskaitė pastebi, kad darbo reikalais keliaujantys keleiviai daugiausiai skraido pavasarį ir rudenį, tiksliau, kelionės prasideda sausio pabaigoje ir baigiasi birželio pradžioje. Tada grįžta rugsėjo viduryje ir baigiasi gruodžio pradžioje. Tarp „Air Lituanica“ kryptimis keliaujančių verslininkų populiariausios kryptys yra Talinas, Briuselis, Amsterdamas ir Miunchenas, kur sausio – kovo mėnesiais į verslo parodas aktyviai keliauja įmonės ar organizacijos grupėmis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje