Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 25d. 13:14

Kai kurie šių metų lietuvių pasirinkimai kelionių mugėje stebino Rimvydą Širvinską-Makalių

Paroda „Adventur 2020“
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Paroda „Adventur 2020“

Šeštadienį dar prieš 10 val., oficialų tarptautinės turizmo parodos „Adventur“ startą, prie „Litexpo“ bilietų kasų jau rikiavosi žmonių eilės. „Jau ir vakar, penktadienį, likus dešimčiai minučių iki 10 val. žmonės jau prie mūsų stendo eilėse stovėjo“, – 15min šeštadienio rytą sakė kelionių organizatoriaus „Makalius.lt“ įkūrėjas Rimvydas Širvinskas.

Nors ir jau šiek tiek prikimęs po penktadienio, R.Širvinskas tikino, kad jam „Adventur“ paroda kaskart – kaip šventė. O šiemet jau po pirmosios dienos kelionių ekspertą nustebino kiek pasikeitę kelionių ieškotojų įpročiai.

Atidžiau vertina pasiūlymus

„Visų pirma, žmonės pirmą kartą per pirmą dieną neišpirko visų specialių pasiūlymų, – atkreipė dėmesį jis. – Galbūt dėl to, kad nori patyrinėti daugiau, pasižiūrėti visus variantus. O ir organizatoriai šiemet tikrai ir paruošė jų žymiai daugiau.“

Kita vertus, jau ne vienerius metus specialūs pasiūlymai galioja ne tik „Litexpo“ parodoje, bet ir internete, ir jie dažnai tęsiasi visą savaitę. „Faktas, kad ši sausio savaitė dažniausiai yra pati aktyviausia metuose“, – sakė R.Širvinskas. Jis patarė parodos metu daugiausiai dėmesio atkreipti į organizatorių siūlomas poilsines keliones užsakomaisiais reisais, nes būtent joms yra geriausi pasiūlymai.

Turizmo versle nuo paauglystės besisukantis R.Širvinskas pastebėjo, kad šiemet kelionių ieškantys lietuviai atrodo išrankesni, nebe tokie spontaniški. „Anksčiau iškart griebdavo gerą pasiūlymą, o tik tuomet nuspręsdavo paskaityti, ką gi čia nusipirko, – pasakojo jis. – Nes tokiems specialiems pasiūlymams dažnai būna taikomos griežtesnės datos, viešbučio keitimo sąlygos.“

Tuo tarpu šiemet dažnas pirkėjas, kol agentas jam pristatinėja pasiūlymą, jau įpratęs išsitraukti išmaniųjų telefoną ir iškart pasiskaityti atsiliepimus apie viešbutį tarptautiniuose portaluose.

„Ką dar pastebėjau – penktadienį agentai atliko nemažai užsakymų jau po parodos. Žmonės grįžta namo, patyrinėja gautus pasiūlymus ir apie 22-23 val. jau užsisako kelionę“, – apie didesnį žmonių išrankumą ir atsakingumą pasakojo pašnekovas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Adventur 2020“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Adventur 2020“

Nustebinę Lietuvos populiarumas ir jaunimas

Bene labiausiai kelionių ekspertą nustebinęs pokytis – kelialapių Lietuvoje milžiniškas populiarumas. „Penktadienio nugalėtojai buvo Lietuvos pasiūlymai, kas įvyko pirmą kartą per visą mūsų dalyvavimo „Adventur“ istoriją“, – sakė „Makalius.lt“ įkūrėjas.

Jis svarstė, kad tam yra kelios priežastys: pasiūlymai ganėtinai nebrangūs, juos galima įsigyti netgi spontaniškai, o kelialapiams pasirinkti konkrečią datą galima ir vėliau, taip pat ir beveik visa veikla jau tokioje išvykoje yra garantuota – galbūt masažai, baseinai, sveikatinimosi procedūros. Itin populiaru buvo savaitgalio kelionės į Birštoną bei Druskininkus.

„Dar labai nustebino tai, kad kuo toliau, tuo labiau jauni žmonės perka kelialapius į sanatorijas. Iš pradžių galvojau, kad jos įsigyjamos gal net kaip pokštas – dovanai jauniems draugams, – prisipažino R.Širvinskas. – Bet ir mūsų partneriai sako, kad į Birštoną, Druskininkus atvažiuoja labai daug jaunų žmonių, kurie specialistams, gydytojams pasakoja, jog nori pailsėti nuo kompiuterio, socialinių tinklų, nori ramaus poilsio. Jaunimas jau irgi nori pabėgti į ramybę.“

Drąsiau ir dažniau

Turkija, žinoma, tebėra vasaros atostogų lietuvių atostogų karalienė, nors pats pasaulį išmaišęs keliautojas ragino visus pasinaudoti proga šioje parodoje atrasti kažkokią naują kryptį ir išdrįsti į ją nuvažiuoti. „Bet suprantu – lygiai taip pat, kaip mano tėtį sunku įkalbinti ne į Turkiją keliauti, taip ir kitus. Su kai kuriais keliautojais turiu netgi pasiginčyti ir jiems pasakyti – pabandykit ką nors kito, tikrai nustebsit, kaip tai yra smagu“, – prisipažino R.Širvinskas.

Visgi drąsesnių keliautojų, norinčių pamatyti tolimesnes šalis kasmet vis daugėja. „Galbūt dėl to, kad iškeliavę jau Europą, jau gali skirti sau finansų ir laiko Azijai. Ir pirmąja kryptimi tuomet pasirenka Tailandą“, – apie tendencijas pasakojo ekspertas.

Ir, anot jo, teisingai daro, kad būtent šią šalį renkasi pirmajai kelionei į Aziją. Tai yra labiausiai išvystyta turizmo kryptis regione, paprasčiausia susiorganizuoti kelionę, o ir yra didelė lietuvių bendruomenė socialiniuose tinkluose, kuri gali padėti ir patarti.

Taip pat jį maloniai stebino, kad dažnai žmonės jau ieško ne vienos kelionės, o dviejų iškart – keliauja bent du kartus per metus, tad domisi jau net ir žiemos atostogų pasiūlymais. Visgi kelionių ekspertas dėl pastarųjų siūlo dar šiek tiek palaukti – kol kas dar ne visi kelionių organizatorių pasiūlymai pateikti, vertėtų palaukti pavasario.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje