Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 8d. 16:42

Kainų palyginimas: Tailandas prieš Lietuvą

Gatvės maistas Bankoke
123rf.com / Gatvės maistas Bankoke

Ne kartą esame girdėję, kad Lietuvoje viskas daug brangiau nei, tarkime, Azijoje. Tailande su šeima įsikūrusi Simona Kupetienė savo tinklaraštyje pasidalino palyginimu, kiek kainuoja įvairūs produktai ir paslaugos gimtinėje bei naujais namais jos šeimai tapusiame Tailande. Kviečiame skaityti jos pasakojimą.

Visą rugpjūčio mėnesį praleidome Lietuvoje, tad įspūdžiai dar labai švieži. Prieš važiuojant mums daug kas sakė: „Grįšite, pamatysite kaip pas mus viskas brangu, iškart užsimanysite atgal“.

Turiu nuvilti visus, kurie taip kalbėjo. Ne, mes neišleidome Lietuvoje daugiau pinigų nei būtumėme išleidę Tailande, bent jau maistui. Žinoma, suprantu tuos, kurie pastaruosius metus išgyveno kainų kilimą, kurio mes nespėjome pajusti, o dabar tegalime palyginti Tailando ir Lietuvos kainas.

Prisimenu tą jausmą, kai vos atvykus į Tailandą neradome itin mažų kainų, bent jau parduotuvėse. Taip, kas yra auginta ar pagaminta Tailande, yra tikrai nebrangu. Tikrai galima rasti kur pigiai pavalgyti vietinėse kavinėse.

Bet viskas, kas atvežta, yra gerokai brangiau nei Lietuvoje. Tuo tarpu paslaugos – kitas reikalas, jos tikrai Tailande pigesnės. Atostogaujant Tailande gal ir sunkiau pajusti kainų „dydį“, nei gyvenant. Nes pabuvus čia keletą mėnesių tikrai norisi pertraukos nuo ryžių „dietos“.

Apie kainas Krabi regione esu rašius anksčiau čia. Tiesa, šios kainos yra „nuo“. Taigi, nebūtinai atvykęs turistas lengvai ras kur tokiomis kainomis įsigyti produktų ar pavalgyti. Turistinėse vietose jos paprastai yra didesnės.

Taip pat kainos tikrai bus gerokai didesnės Pukete, Patajoje, Koh Samui ar mažose salose vien dėl to, kad pagrindinė infrastruktūra sukurta turistams. O salose dar ir dėl to, kad kainuoja produktus atplukdyti.

Taigi, mėgstantiems skaičius – šiek tiek statistikos. Dar reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog šiuo metu bato (Tailando pininiginio vieneto) kursas yra itin aukštas – beveik 40 batų už vieną eurą, ko nebuvo paskutinius 3 metus.

Palyginsiu produktus prekybos centrų kainomis. Tarkime, "Barbora" kainos (be akcijų) ir "Makro foods" ar "Tesco" Tailande:

Produktas Kaina Lietuvoje Kaina Tailande
Pienas 2 L 1,79 2,3
Varškė Lietuvoje – 180 gr, Tailande – 120 gr 0,79 1,35
Tepamas sūrelis Philadelphia 1,19 3,07
Forminė sumuštinių duona 500 gr 0,59 1,1
Avižiniai dribsniai 0,24 1,02
Miltai 1 kg 0,54 0,74
Vištų kiaušiniai 10 vnt. 0,99 1,1
Sviestas 200 gr 1,25 2,23
Spagečiai 0,52 1,5
Pomidorai kg 0,79 0,615
Agurkai kg 0,79 0,58
Bulvės kg 0,35 1
Jaunas kokosas Tailandietiškais 0,76 0,79
Burokėliai, kg 0,36 1,5
Morkos, kg 0,35 0,76
Kopūstai, kg 0,25 0,61
Vynuogės, kg 1,99 2,3
Juoda duona su saulėgrąžomis 1,29 4,87
Šaldyta pangasijų filė (LT – 560 gr, TH – 1 kg) 2,29 2
Lęšiai 0,5 kg 1,69 1,02

Prekes palyginimui stengiausi imti "nuo": tiek Tailande, tiek Lietuvoje. Tai reiškia, kad šis pavyzdys gali neatitikti realių jūsų išlaidų. Dar vienas svarbus momentas – Tailande daugelį šių produktų renkamės iš vieno ar kelių variantų, ir tikrai neturime tokio pasirinkimo kaip Lietuvoje. Tarkime, kvietiniai miltai, duona, varškė – čia tik vienos rūšies.

Taip pat mano nurodytos kainos Tailande gali skirtis skirtinguose regionuose ar miestuose. Dar vienas svarbus momentas – Tailande labai ryškūs kainų šuoliai.

Lietuvoje keičiantis sezonui tą gali pajusti, pas mus kainos daugelio prekių svyruoja kiekvieną savaitę. Net nežinau kodėl taip yra, greičiausiai importuojamoms prekėms dėl nepastovaus valiutos kurso.

Na, ir dėl kurso tailandietiškoje pusėje kainos didėtų, jei euro kursas grįžtų į savo buvusias pozicijas.

Aš nenoriu pasakyti, kad Tailande yra brangiau. Aš noriu pasakyti, kad mūsų mitybos įpročiams čia maistas yra brangesnis. Jei prisitaikysite ir valgysite tajišką maistą, tikrai sutaupysite, bet jei norėsite save palepinti vakarietiškais patiekalais, visą laiką mokėsite gerokai brangiau – nekalbu apie 10 ar 20 proc.. Kalbu bent 50 proc., o kartais - net šimtais procentų.

Kita vertus, bendrai suskaičiavus viską, Tailande gyvenimas vis tik pigesnis, ypač jei prisitaikai prie vietinių gyvenimo būdo. Čia pigesnė nuoma, mažesni komunaliniai mokesčiai, nėra žiemos, reikia mažiau drabužių, mažos paslaugų kainos, pigu įsigyti ir išlaikyti motorolerį, o ir daug vietų kur gali pavalgyti pigiai (Lietuvoje taip pat gali pavalgyti už kelis eurus. Tiesiog tokių vietų labai mažai ir jas reikia žinoti, o čia – ant kiekvieno kampo).

Sekite autorės tinklaraštį apie gyvenimą Tailande čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje