Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 11d. 20:42

Kaip išvengti standartinio turisto vaidmens ir susiplanuoti gerą kelionę savarankiškai?

Turistai
123rf.com / Turistai

Pigiau skrendame – daugiau keliaujame. Atriekę vos kelias dešimtis eurų šiandien galime peržengti didžiųjų Europos metropolių slenksčius. Net ir ekskursijos į tolimus, egzotiškus kraštus tapo paprasčiausiu dalyku – juk visus maršrutus galime susikurti patys. Tiesa, net ir nedidelės kelionės planavimas – atidumo bei žinių reikalaujantis užsiėmimas. Ypač tuomet, kai turime ribotą biudžetą. Ar visuomet žinome, nuo ko pradėti? Ir kaip galima sutaupyti nemažai pinigų, ruoštis pradėjus iš anksto?

Kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas (Makalius) teigia, jog savarankiškam kelionės planavimui bei pasiruošimui reikia skirti nemažai laiko bei pastangų, norint viską susiplanuoti tikrai kokybiškai, maksimaliai racionalizuojant turimą biudžetą.

Pašnekovo pastebėjimu, viena dažniausių klaidų – išankstinis viešbučio rezervavimas: „Patraukli (akcinė) viešbučio kaina dažniausiai suvilioja žmones įsigyti rezervaciją dar neturint skrydžio bilietų.

Asmeninio albumo nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius Čikagoje
Asmeninio albumo nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius Čikagoje

Tačiau būtent lėktuvo bilietų pirkimas gali tapti opia problema. Esame maža šalis, todėl gali būti sunku rasti skrydį, pritaikytą norimoms dienoms – į kai kurias šalis skrydžiai yra vykdomi tik kartą per savaitę, ar tik darbo dienomis ir pan.“, – pasakoja R.Širvinskas.

Makaliaus teigimu, norint išvengti galimų papildomų mokesčių tais atvejais, kai tenka rezervacijos datas „perstumti“ ar atšaukti, būtina transporto tipą bei bilietus numatyti pirmiausia.

„Įprastai lėktuvo bilietai pigiausi būna dviem laikotarpiais: kai tik bilietai yra paskelbiami ir pradedamas išankstinis jų pardavimas, ir likus dviem mėnesiams iki skrydžio datos. Vėliau bilietai ima smarkiai brangti“, – atkreipia dėmesį kelionių ekspertas.

Viešbučio nuotraukose – mažai tiesos

Makalius pataria, jog renkantis viešbutį (ar hostelį) taip pat reikėtų neskubėti. Svarbu prieš rezervuojant vietą nuodugniai pasidomėti tikraisiais atsiliepimais, kuriuos galima surasti populiariajame kelionių patarimų puslapyje – tripadviser.com.

„Čia galima rasti tikrą tiesą apie kiekvieną viešbutį, o ne užsakytus dirbtinius komentarus. Gražūs paveikslėliai viešbučio puslapyje kartais gali būti įspūdingi, tačiau tai tėra tik išorinis „fasadas“, – pastebi R.Širvinskas.

„Hotel President Wilson“ nuotr./„Hotel President Wilson“ viešbučio numeris
„Hotel President Wilson“ nuotr./„Hotel President Wilson“ viešbučio numeris

Tačiau pašnekovo teigimu, net ir susidūrus su negatyvių komentarų lavina, nederėtų smarkiai nusigąsti: „Reikia suprasti, jeigu žmonės rašo atsiliepimus, dažniau tai būna prasti pastebėjimai, nes žmonės retai yra linkę pagirti. Dėl to į tai reikia taip pat žiūrėti „rezervuotai“.

Renkantis viešbutį visuomet rekomenduojama atsižvelgti ne tik į kainos ir kokybės santykį, bet ir į viešbučio vietą – atstumą iki miesto centro, stočių bei pagrindinių lankytinų objektų. Pigesnis, tačiau atokiau esantis viešbutis ne visuomet yra optimaliausias variantas: daug pinigų bei laiko kasdien gali tekti išleisti keliavimui viešuoju transportu pirmyn – atgal.

Savarankišką kelionę planuojantiems taip pat rekomenduojama neužmiršti ir galimybės gyvenamąją vietą susirasti per CouchSurfing (CS) – internetinį tinklą, jungiantį kelis milijonus narių, galinčių bei norinčių keliaujantiems suteikti apgyvendinimą.

Išmanydami miesto sistemą mokate pigiau

Kiekvienas didmiestis dažniausiai pasižymi savo išskirtine transporto/paslaugų sistema. Miesto kortelės, suteikiančios įvairias nuolaidas, gali labai praversti tiems, kurie didžiąją atostogų dalį yra nutarę praleisti viename mieste.

„Tarkime, Romoje, Paryžiuje, Niujorke įsigijus miesto kortelę galima sutaupyti labai daug pinigų, nes nereikia už lankytinus objektus mokėti atskirai.

„Shuterstock“ nuotr./Pora Paryžiuje
„Shuterstock“ nuotr./Pora Paryžiuje

Jeigu prieš kelionę nusprendžiate, kad norėtumėte labiau pažintinės kelionės, ir tikrai lankysitės tuose muziejuose, pasiskaičiuokite, galbūt labiau apsimokės įsigyti būtent šį miesto „pasą““, – pataria R.Širvinskas.

Prieš kelione taip pat verta pasidomėti, kuriomis dienomis į šalies (ar miesto) muziejus galima patekti nemokamai. „Tarkime, Lenkijoje yra daug muziejų, į kuriuos sekmadieniais visi žmonės patenka nemokamai. Romoje yra muziejų, kur pirmą mėnesio pirmadienį arba sekmadienį patenkama taip pat nemokamai.

Paryžiuje asmenims, kuriems yra mažiau nei 25 metai, galima patekti į Triumfo arką ar į Luvrą nemokamai. Žinant tokius ir panašius dalykus galima sutaupyti nemažai pinigų, ir už tą sumą pasidaryti kokybiškesnę kelionę“, – pasakoja pašnekovas.

Pietauti? Kuo toliau nuo turistinių zonų

Ne paslaptis, jog miesto centre, o ypač senamiestyje visuomet būna apstu kavinukių, restoranų, suvenyrų parduotuvių ar kitokių paslaugų centrų, skirtų turistiniam segmentui. Vietiniai gyventojai retai užklysta į šias vietas, nes čia brangu, o kokybė – dažniausiai viso labo tik „pusėtina“.

Dėl šios priežasties sumanūs keliautojai stengiasi atrasti vietas, esančias atokiau nuo turistinio šurmulio, kur daugiau autentiškumo – tikrojo miesto gyvenimo bei kultūros atspindžių. Tačiau kaip surasti tokias erdves?

123rf.com nuotr./Sardinijos paplūdimiai
123rf.com nuotr./Sardinijos paplūdimiai

„Internete tikrai nepatarčiau ieškoti tokių dalykų. Juk jeigu kas ką ir parekomenduoja „vietinio“, tai tikėtina, jog tokia reklama iš karto prišaukia mases turistų, ir ta vieta greitai praranda savo aurą, – pastebi kelionių ekspertas Makalius. – Tačiau tiems, kurie neketina išklysti toliau iš miesto centro, verta panaršyti turistinius puslapius internete ir juose paieškoti turistinių kavinių reitingų bei atsiliepimų.“

Pašnekovo pastebėjimu, geriausias būdas atrasti neturistinę vietą – pasiklausti pačių vietinių gyventojų, kurie tikrai žino ir gali patarti jaukų restoraną, kuriame nebrangu ir tikrai labai gardu. Tačiau nereikia baimintis eksperimentuoti ir patiems – išklysti iš centrinių gatvelių ir pasivaikščioti po erdves, esančias atokiau nuo turistinių zonų.

„Kartą, kai su draugais lankėmės Sardinijoje, Kaljario mieste, nusprendėme išvažiuoti automobiliu iš centro į gyvenamąjį rajoną. Kažkur sustoję kurį laiką ėjome neturėdami aiškios krypties, dairydamiesi, kur būtų galima prisėsti papietauti.

Beklaidžiodami radome mažą piceriją, kurioje niekas iš personalo nekalbėjo angliškai, tad teko užsisakyti picą piešimo „būdu“: vaizduoti grybus, kumpį, dešrą – ingredientus, kurių norime picoje. (juokiasi) Būtent tenai aš, turbūt, ragavau skaniausią picą gyvenime, ir buvo taip pigu – 3 ar 4 eurus sumokėjome už didžiulę šeimyninę picą, jog tikrai buvau šokiruotas“, – atsiminimais dalijasi R.Širvinskas.

Norintiems sužinoti daugiau apie aktyvų poilsį bei keliavimo galimybes, siūlome apsilankyti sausio 23–25 dienomis „Litexpo“ parodų rūmuose organizuojamoje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „ADVENTUR 2015“, kur bus galima ne tik susipažinti su Lietuvos ir užsienio turizmo ir poilsio galimybėmis, bet ir paragauti įvairių pasaulio šalių virtuvės patiekalų, patirti emociją „Noriu keliauti čia ir dabar!“ bei pasisemti šaunių idėjų ateities kelionėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje