TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip keliaujant pritapti kitoje kultūroje

Keliaujant kitoje šalyje svarbiausiai atsidurti vietinių gyventojų kailyje.
rf123.com nuotr. / Keliaujant kitoje šalyje svarbiausiai atsidurti vietinių gyventojų kailyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš pradžių viskas kelionėje, kitoje šalyje, atrodo nepaprastai jaudinančiai, tačiau prabėgus kuriam laikui dažnai pajuntame, kad kur jau kur, bet namuose geriausia. Esame pripratę prie tam tikrų žmonių santykių, tam tikrų savo įpročių, o pakeitus aplinką, tarsi prarandame visą šį pagrindą iš po kojų.

Ehow.com internetinis portalas pažeria kelis patarimus, kaip tinkamai prisitaikyti naujoje kultūroje, kad atostogos ir buvimas kitoje šalyje nesukeltų neigiamų jausmų.

1. Išsiruošus į tolimesnę ar ilgesnę kelionę svarbiausia visus savo nusistatymus ir stereotipus palikti namie. Mintys turi būti švarios kaip baltas popieriaus lapas. Būtent taip nusiteikę, mes turėtume kirsti kitos valstybės sieną ir nesvarbu kiek ankščiau buvome keliavę per pasaulį.

2. Stenkitės suprasti, kodėl kitoje šalyje yra kitaip nei esate pratę. Konteksto besislepiančio už skirtumų žinojimas verčia mus lengviau susitaikyti ir suprasti kitas kultūras. Kai tik pagausite save sakant: „A, na štai kodėl taip jie elgiasi...“, viską pasidarys daug lengviau priimti.

3. Niekada neteiskite žmonių nuo pirmo nepatikusio, nuostabą keliančio veiksmo. Etikečių klijavimas ar mąstymas stereotipais – neteisinga kito žmogaus atžvilgiu. Juk taip niekada nepastebite geriausių asmens savybių ar gebėjimų. Kitoje šalyje mums tereikia būti atviriems ir leisti kitataučiams parodyti savo kultūrą. Atsidėkodami jie garantuotai padės mums prisitaikyti.

4. Stebėkite ir pastebėkite. Patirtis geriausia mokytoja. Išmokite mąstyti kaip vietos žmonės. Žiūrėkit, jauskit, lieskit, ragaukit, klausykit, uostykit su nuoširdumu ir noru suprasti bei priimti kitą kultūrą. Tai labai svarbu ne tik norint gerai jaustis bet ir išgyventi kitoj aplinkoje.

5. Bendraukite su artimaisiais likusiais namie. Būtent šie žmonės jums suteiks drąsos ir pasitikėjimo susitvarkyti su kelyje ištikusiomis problemomis, asmeninėmis krizėmis. Jei jaučiatės blogai tarp naujų žmonių, pasakokite juokus draugams iš Lietuvos, dalinkitės įspūdžiais su tais, kuriuos mylite ir pamatysite, kaip visos kitos problemos aplinkui sumenks.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje