Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 21d. 12:32

Kaip planuoti kelionę, kad nieko nepamirštumėte

Vienas atsakingiausių darbų prieš kelionę - susikrauti daiktus
rf123.com / Vienas atsakingiausių darbų prieš kelionę - susikrauti daiktus

Besiruošdami į ilgą kelionę, dažniausiai atsistojame prie krūvos daiktų ir pradedame mąstyti, ar tik kartais ko nepamiršome. O jau sėdėdami oro uoste susirūpiname, ar namuose tualete užgesinom šviesą, ar nepalikom atidaro lango. Dar baisesnis scenarijus, kai atskridus į kitą šalį, jus parsiunčia atgal, nes pasas tuoj baigs galioti. Norintiems išvengti šio prieš kelioninio streso ir nuolatinių rūpesčių atostogų metu, siūlome sąrašiuką darbų, kuriuos padarę galėsite ramiai mėgautis kelionės įspūdžiais.

1.Pasirūpinkit kelionės dokumentais

Keliaudami į tolimesnę ir ilgesnę kelionę pasitikrinkite ar turite dar bent pusmetį galiosiantį pasą. Daug kur gali kilti rimtų problemų su įvažiavimu į šalį, net jeigu jūsų pasas dar galioja, tačiau iki jo pabaigos liko du- trys mėnesiai.

Planuodami kelionę patys, pasirūpinkite vizomis. Lietuva su daug šalių turi bevizį rėžimą, daug kur vizą galimą įsigyti oro uoste ar pasienyje, tačiau keliaujant į mažiau turistines valstybes geriausia vizas įsigyti šalių ambasadose iš anksto. Jei valstybės ambasados nėra Lietuvoje, galite kreiptis į kelionių agentūras, kurios jums patogiai suorganizuos kelionės dokumentus. Pačiam rūpintis vizomis kainuos perpus mažiau, tačiau reiks pavargti siunčiant dokumentus ar keliaujant į kaimyninę valstybę, kur yra reikiama ambasada.

Visada pasirūpinkite kelionės draudimu. Dažnai kelionės metu nieko neatsitinka, tačiau apsirgus ar susižeidus, visada pirmiausiai pagalvosite „Kaip gerai, kad įsigijau draudimą.“

2.Užsisakyti kelionės bilietus ir nakvynę

Tai viena smagiausių kelionės planavimo dalių. Galimybė ieškoti ir atrasti pigiausius kelionės variantus suteikia pasitenkinimo visu planavimo procesu. Vis dėlto pirkdami bilietus ir užsisakydami nakvynę pasitikrinkite įvairius variantus. Dažnai pasėdėjus ilgesnį laiką prie kelionės bilietų paieškos sistemos galite tikrai iškapstyti malonių staigmenų. O neskyrus pakankamai laiko geroms nakvynės paieškoms kitoje šalyje, vėliau gali tekti smarkiai nusivilti.

3.Reikalingi skiepai

Ypač keliaujant į egzotiškas šalis, reikia pasirūpinti skiepais. Tokios ligos kaip geltonasis drugys, maliarija ar hepatitas tikrai nėra jūsų suvenyrų sąraše. Tik nepamirškite, kad pasiskiepyti nuo kai kurių ligų užtrunka šiek tiek laiko ir lėšų, tad planuodami kelionę skirkite tam tinkamą dėmesį. Pavyzdžiui, skiepijantis nuo hepatito, įgauti imunitetą ligai prireiks kelių skiepų ir apie mėnesio laiko, o norint apsisaugoti nuo maliarijos teks konsultuotis dėl profilaktinių vaistų, nes skiepų nuo šios ligos nėra.

4.Susiorganizuokite veiklą kelionėje

Sakoma: „Blogas planavimas- tiesus kelias į nesėkmę“. Taigi, sėkmingoms atostogoms svarbu susiplanuoti jų turinį. Klauskite draugų, naršykite internete, o jeigu turite galimybe prieš kelionę susisiekite su vietos žmonėmis tiesiogiai. Tai padės jums daug labiau atsipalaiduoti kelionės metu ir džiaugtis įspūdžiais be papildomų rūpesčių. Žinoma, jei esate klajoklis, kuriam užtenka kuprinės ir plačių horizontų, šis patarimas negalioja.

5.Pagalvokite apie paliekamus namus

Tai ne tik langų uždarymas ir elektros išjungimas. Palikdami namus ilgesniam laikui nepalikite neapmokėtų sąskaitų, pasirūpinkite, kad kaimynai žinotų, jog jūsų nebus namie tam tikrą laikotarpį. Dažnai bendradarbiavimas su kaimynais gali labai efektyviai apsaugoti jūsų turtą, kol esate išvykę.

6.Daiktų pakavimas

Nepalikite to paskutinei dienai. Reikiamų daiktų sąrašiuką pasidarykite dvi savaites prieš kelionę, o likus kelioms dienoms jau turėkite surinkę visus kelionės reikmenis. Net neabejokite, kad prieš dvi savaites sudarę daiktų sąrašą, po savaitės turėsite dar antrą tiek įrašų planelyje. Išankstinis planavimas apsaugos jus nuo bereikalingų aimanų kelionės metu dėl vieno ar kito nepaimto daikto.

7.Peržiūrėkite finansinius reikalus

Išsiaiškinkite kokios valiutos reiks kelionėje. Išmokite ja naudoti dar prieš patekdami į šalį. Taip išvengsite nemalonių situacijų ar vietinių apgaulių miesto turguje. Jei pinigus laikysite banko kortelėje, įsitikinkite, kad kelionėje rasite tinkamų bankomatų ir tikrai galėsite išsiimti grynųjų pinigų. Visada turėkite atsarginį planą, jeigu atsirastų nesklandumų su pinigais.

8.Susirink reikiamus kontaktus

Prieš keliaudami į šalį nepasitikėkite vien tik mobiliuoju telefonu ir kita techniką. Susirašykite visus svarbiausius artimųjų, draudimo bendrovės ar ambasadų telefonų numerius į vieną knygelę. Popierinis variantas esantis jūsų kišenėje daug patikimesnis, nei telefonas ar kompiuteris, kuriuose informacija gali staigiai pradingti. Turėkite ir vietos gidų ar kelionės draugų kontaktus, kad ištikus bėdai, būtų lengviau susisiekti.

9.Nebijokite klausti

Svarbiausiai planuojant kelionę, nebijoti klausti patarimų. Kuo daugiau žinosite apie vietą, į kurią keliaujate, tuo geriau pailsėsite atostogų metu. Į daugelį svarbių kelionės planavimo klausimų atsakymus artimiausiu metu galėsite rasti ir „15min” portale.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje