Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip rašyti kelionių dienoraštį?

Kelionių užrašams vesti svarbu įsigyti tinkamą knygą
123rf.com nuotr. / Kelionių užrašams vesti svarbu įsigyti tinkamą knygą
Šaltinis: 15min
0
A A

Turite pilną lentynėlę prirašinėtų knygučių ir sąsiuvinių su kelionių įspūdžiais, kurių daugiau niekada ir neskaitysite? O gal ruošiatės šiuos dienoraščius atsiversti, kai jūsų anūkai pabaigs universitetą?

Rašydami kelionės dienoraštį, tikrai nebūsite vienintelis ir išskirtinis. Verčiau reiktų susirūpinti, kaip užrašyti įspūdžius, kad juos norėtųsi atsiversti dar ir dar kartą.

1. Išsirinkite patrauklią užrašų knygą

Knygos pasirinkimas gali atrodyti lėkšta, tačiau rašydami įspūdžius į mokyklinį sąsiuvinį tikrai nenorėsite jo dažnai atsiversti ar tiesiog palaikyti rankose. Geriausia įsigyti tokią užrašų knygą, kuri jums kažką reikštų. Atsiminkite, net jei tai ir mūsų pačių rašyta knyga, tačiau vis tiek ją vertiname pagal viršelį ir išvaizdą.

Žinoma, reikia nepersistengti. Kai patraukli išoriškai knyga yra nepraktiška (pvz. per sunki arba su greitai išplyštančiais lapais), tai trukdys kelionėje.

Odinis viršelis šiek tiek apsaugantis nuo vandens ir purvo, tušti balti lapai jūsų kūrybinėms improvizacijoms, ir tvirtas įrišimas geriausiai tinka kelionių dienoraščiui.

2. Pasvertkite žodžius

Dažniausiai daroma dienoraštininkų klaida – noras aprašyti kiekvieną nutikusį kelionėje dalyką. Tik dėl to, kad tai atsitiko kitoje šalyje, dar nereiškia, kad tai tikrai įdomu. Netgi jums patiems.

Vertinga prisiminti kasdienius, tačiau praktiškus faktus, tokius kaip autobuso numeris ar bilieto kaina, o gal net stoteles, kuriose stojo traukinys. Užuot rašę nuobodžią beletristiką, pasižymėkite kelis sausus faktus. Jie pasakys daug daugiau nei puslapiai chronologijų.

Visada stenkitės atgaminti įvykius ar matytas vietas, kurios jums paliko didžiausią įspūdį. Kokį ypatingą patiekalą valgėte ar kokią naują gyvūnų rūšį stebėjote laukinėje gamotoje? Žodžiais pieškite savo konkrečius jausmus, stebėkite ir fiksuokite, kas pakito jūsų elgsenoje patyrus naujų įspūdžių. Nesidrovėkite pasakoti istorijas, aiškinti kultūrinius skirtumus ar istorines žaizdas. Stebėkite, kaip elgiasi jūsų bendrakeleiviai ar sutikti žmonės, bandykite užčiuopti jų charakterio bruožus. Tai kelionėje privers jus pačius labiau domėtis aplinka nei tik vaikščioti po muziejus ir į viską žvelgti iš šono.

Visada įrašo pradžioje pasižymėkite, kur ir kada pildote dienoraštį. Konkretūs faktai net po daugelio metų gali atgaminti jums vieną kitą pamirštą emociją ar mintį.

3. Pagyvinimas vaizdais

Knygoje sudominkite ne tik tekstu, tačiau ir vaizdais. Tai gali būti greitai nupieštas turgaus derybų eskizas, įklijuotas kelionės bilietas, patikusio alaus etiketė. Kuprinėje visada turėkite žirkles, klijų, kurie pravers daugelyje situacijų, bet labiausiai pildant dienoraštį.

Būkite kūrybingi. Pavyzdžiui, Irkutske pirktų saldainių popierėlį įklijuokit į dienoraštį ir atsiminsite jų skonį net atsivertę užrašus po kelių metų. Antra vertus, atsirinkite. Neklijuokite visko iš eilės ar iš turistinių lankstinukų iškirptų nuotraukų. Pasirinkite tai, kas turės reikšmę ir vertę.

4. Sukurkite puslapių numeraciją ir turinį

Tai rimtas dalykas! Net jei tai skamba kaip labai nuobodus ir kruopštus, daug laiko užimantis darbas, tačiau jis vertas jūsų pastangų. Kiekvieną kartą nusipirkę naują kelionių dienoraštį atsisėskite ir ranka puslapių kampučiuose surašykite numeraciją. Užpildžius visą dienoraštį per pusvalandį pasidarykite turinį, kur bus sužymėtos pagrindinės kelionių vietos ir patys svarbiausi įvykiai.

Dažniausiai, kai ateityje skaitysite savo dienoraštį, tai tik dėl to, kad norėsite pasitikslinti vieną ar kitą faktą, žmogaus vardą ar konkrečią akimirką. Štai tuo momentu ir pasidžiaugsite savo sudarytu turiniu.

Patarimai paruošti pagal www.vagabondish.com informaciją.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje