Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 21d. 07:45

Kam reikalingi tie nedideli kabliukai ant lėktuvo sparnų?

Kam reikalingi tie nedideli kabliukai ant lėktuvo sparnų?
123rf.com nuotr. / Kam reikalingi tie nedideli kabliukai ant lėktuvo sparnų?

Jeigu kada skridote lėktuvu gavę kėdę prie lango, tikriausiai praleidote nemažai laiko stebėdami ne tik horizontą, bet ir patį orlaivio sparną. O galbūt ir pastebėjote, kad ant jo yra nedideli geltoni kabliukai, įtaisyti maždaug už trečdalio sparno nuo fiuzeliažo?

Pirmas ženklas, kad šie kabliukai labai svarbūs, turėtų būti ryški geltona jų spalva. Ir kitas – jų vieta. Juk kam orlaivio kūrėjai įtaisytų kažką ant lygaus aerodinaminio paviršiaus, jeigu to nereikėtų? Pasirodo, šie kabliukai gali net išgelbėti jūsų gyvybę, rašo rd.com.

Kai didelis komercinis lėktuvas turi leistis avariniu būdu, orlaivio viduryje sėdintys keleiviai išlipa pro avarinius išėjimus šalia sparnų. Sparnai juk yra aukštai nuo žemės, todėl reikalingas saugus būdas, kaip keleiviams nusileisti.

„Kai šios durys atidaromos, automatiškai už sparno išsiskleis nusileidimo čiuožykla. Ja jums reikės nučiuožti ir atitolti nuo lėktuvo“, – vaizdo įraše aiškina „Captain Joe“ prisistatantis pilotas.

VIDEO: MYSTERIOUS OBJECTS on AIRBUS A320 explained by "CAPTAIN" Joe

Tačiau jeigu sparnas yra slidus, keleiviui atsiranda dar vienas pavojus – paslysti ir nukristi. Štai čia ir gelbėtų kabliukai.

Kai durys būtų atidaromos ir čiuožykla automatiškai išsiskleistų, skrydžių palydovai pagriebtų dvi virves. Viena būtų sujungta su durų anga ir kabliuku. Kita – su kabliuku ir pripučiama čiuožykla. Keleiviai galėtų laikytis už abiejų virvių, kad išlaikytų balansą ir saugiai evakuotųsi iš orlaivio.

Tai tik dar kartą parodo, kad net ir menkiausi dalykai orlaivyje būna įrengti būtent dėl saugumo. Pavyzdžiui, kad ir nedideli juodi trikampiai, į kuriuos salone gal net nesate atkreipę dėmesio. Taip pat būtent dėl saugumo kylant ir leidžiantis reikia pakelti langų užuolaidėles.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje