TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas bendro tarp vulkanų ir „Žiedų valdovo“ – atsakymai Tongariro nacionaliniame parke

Tongariro nacionaliniame parke.
Tongariro nacionaliniame parke.
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujojoje Zelandijoje nėra vietos, nuo vandenyno nutolusios daugiau nei 128 kilometrų atstumu, kas trečias gyventojas turi nuosavą laivą, o ant vienos iš salų monetų puikuojasi pokemonai. Tolerantiški ir nuolat besišypsantys zelandiečiai gali pasigirti ne tik Oklandu, nuolat patenkančiu į geriausiai gyventi tinkančių miestų dešimtukus, bet ir nuostabia gamta. Ypač vietiniai didžiuojasi Tongariro nacionaliniu parku.

Slidinėjimas tarp ugnimi alsuojančių kraterių

Seniausias nacionalinis parkas Naujojoje Zelandijoje ir ketvirtas pagal senumą pasaulyje buvo įkurtas 1887-aisiais. Iki šių dienų maorių kultūroje jis laikomas šventa vieta. Maždaug 80 tūkst. kvadratinių kilometrų plote glaudžiasi trys žymiausi ugnikalniai. Iš beveik 3000 metrų aukščio Ruapehu lava išsiveržė dar visai neseniai – 2007-aisiais. Tačiau nereikia baimintis, kadangi tokios stichijos visada nuspėjamos iš anksto.

Gyventojų Naujojoje Zelandijje vos daugiau nei Lietuvoje, tačiau vietiniai gali mėgautis keturis kartus didesniu miškų, kalnų ir vandenyno kraštovaizdžiu.

Snieguota viršukalnė tikras rojus žiemos sporto mėgėjams – pakilus aukštyn laukia 1800 hektarų slidinėjimo aikštelė. Užsikorę ant Ngauhoroe viršūnės nemaža dalis keliautojų prasitaria, jog ši vieta atrodo matyta. Ir iš tiesų – daugiau nei dviejų kilometrų aukštyje buvo filmuotas žymusis „Žiedų valdovas“. Taip vienas iš nacionalinio parko ugnikalnių juostoje tapo Pražūties kalnu. Tiesa, filme vulkanas gerokai pakoreguotas kompiuterio pagalba, tačiau čia įsiamžinti fantastikos gerbėjams tiesiog būtina.

Tongariro vulkanas pasitinka ne tik dūmais besispjaudančiu krateriu, bet ir greta įsikūrusiu smaragdo spalvos Tamos ežeru. Nuplikusias viršūnes papėdėje keičia tropiniai miškai, kuriuose knibždančių gyvūnų rūšis sunku ir suskaičiuoti. Tiesa, dauguma jų buvo atvežti iš kitų žemynų, o vienintelis juose nuo seno gyvenantis žinduolis – šikšnosparnis. Giriose krypuoja ir valstybės simboliu laikomas besparnis kivi paukštis, sutinkamas tik Naujojoje Zelandijoje.

Ngauhoroe viršūnė
Ngauhoroe kalno viršūnė

Žvejyba „Hobito“ filmavimo aikštelėje

Be snieguotų vulkanų ir milžiniškų miškų, Tongariro parke galima grožėtis kriokliais. Vienas jų – 28 metrų Mangawhero. Vanduo krenta į tokio pat pavadinimo upę, kurios pakrantėje buvo filmuotos scenos visoms trims „Hobito“ dalims. Žvejams, svajojantiems apie gardų upėtakį vakarienei, verta pasiimti meškerę. Tiesa, prieš tai teks įsigyti licenziją, o būsimo laimikis kiekis šiek tiek apribojamas.

Pavargus kojoms galima atsigaivinti vulkanų pašonėje rastose karštosiose versmėse. Toks natūralus SPA prilygsta pramogoms penkių žvaigždučių viešbučiuose. Neturintiems daug laiko vertėtų kliautis vietinių rekomendacijomis – zelandiečiai mielai parodys savo numylėtus poilsio taškus. O po ilgos dienos klaidžiojant nacionalinio parko takais netruksite grįžti į civilizaciją, kadangi čia pat laukia jaukios kavinės, iš kurių atsiveria ne prastesni vaizdai nei nuo aukštųjų viršūnių.

Kriokliai
Kriokliai

Gyventojų Naujojoje Zelandijoje vos daugiau nei Lietuvoje, tačiau vietiniai gali mėgautis keturis kartus didesniu miškų, kalnų ir vandenyno kraštovaizdžiu. Nors Tangariro nacionalinis parkas laikomas viena svarbiausių šalies įžymybių, čia laukia dar dešimtys gamtos stebuklų, kuriuos būtina išvysti savo akimis.

Kelionių į Naująją Zelandiją specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje