Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 12d. 08:00

Kas nutinka, jeigu skrydžio metu miršta keleivis?

Lėktuvas
123rf.com nuotr. / Lėktuvas

Keleivių mirtys lėktuvuose yra retas dalykas, ir rimtai sergantiems žmonėms dažnai neleidžiama skristi, rašo „The Telegraph“. Tačiau tai visgi nutinka – kaip tuomet yra elgiamasi?

„British Airways“ apmokymus naujiems skrydžių palydovams vedanti darbuotoja pripažino, kad tai, kaip reikėtų elgtis numirus keleiviui, yra šiek tiek pilkoji zona. Yra patarimai, bet kaip konkrečiai elgtis, priklauso nuo kiekvienos situacijos.

„Negalima mirusio keleivio patalpinti tualete, – BBC dokumentiniame filme sakė ji. – Tai nepagarba, ir kūnas ten negali būti prisegtas diržais nusileidimui. Jeigu jis nuslys nuo klozeto ant žemės, reikės išardyti lėktuvą, kad jį ištrauktum.“ Tokia problema iškiltų, nes mirusiojo kūnas gali sustingti, ir tuomet jį iš uždaros mažos erdvės iškelti būtų be galo sudėtinga.

Paprastai mirusysis būtų pasodinamas į kėdę, iki kaklo apklojamas užklotu. Jeigu yra laisvų vietų pirmoje klasėje, kūnas būna perkeliamas ten. Apie tai informuojami aplinkiniai keleiviai.

2006 m. „British Airways“ skrydžio į Bostoną metu miręs keleivis pirmojoje klasėje buvo laikomas tris valandas. „Keturi skrydžių palydovai nešė vargšą, – vienas keleivis tuomet pasakojo „The Daily Mail“. – Bet jis jiems buvo per didelis. Dar vienas keleivis padėjo. Jie suvyniojo jį į užklotą, prisegė šiek tiek atlenktoje kėdėje. Bet jo galva matėsi ir buvo pasvirusi ant šono lyg miegotų. Skrydžio metu galėjau matyti jo viršugalvį. Buvo nejauku, bet kai kurie keleiviai elgėsi labai britiškai ir paprasčiausiai nekreipė į tai dėmesio.“

Jeigu nėra laisvos vietos nei pirmoje, nei ekonominėje klasėje, mirusysis gali būti paguldytas tarp kėdžių eilių. Taip nutiko 2016 m. „Azul Air“ skrydyje, kurio metu mirė diabetu sirgusi moteris. Įgulai nebuvo kito pasirinkimo – jie moterį paguldė ant tako, užklojo ir atsiprašė kitų keleivių.

123rf.com/Keleiviai lėktuve
123rf.com/Keleiviai lėktuve

Jeigu skrydyje būna pakankamai laisvų vietų, mirusysis gali būti paguldomas ant kėdžių eilės.

Beje, anksčiau įgulos turėdavo apsimesti, kad miręs keleivis iš tiesų tik miega. BA darbuotoja pasakoja, kad prieš daug metų įgulos nariai turėdavo pasodinti keleivį, jam į ranką įduoti stiklą gėrimo, atversti laikraštį, uždėti akinius. Tokios praktikos seniai atsisakyta.

Dideliuose orlaviuose gali būti ir specialios patalpos, skirtos mirusiojo kūnui laikyti – tai nedidelė erdvė prie vieno iš išėjimų, tačiau pakankamai ilga, kad į ją būtų galima paguldyti kūną.

Po skrydžio visų pirma būna išlaipinami visi keleiviai, o tuomet mirusiojo kūną išneša atvykę medikai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje