Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kas svarbu, renkantis jaunimo nakvynės ir svečių namus?

Lietuviai, derindami taupumą su kokybe, vis dažniau renkasi svečių, poilsio ir jaunimo nakvynės namus.
Svečių namai
Svečių namai / 123rf.com nuotr.

„Išaugęs atvykstamojo turizmo srautas, populiarėjantis vietinis turizmas atnešė naujų vėjų Lietuvos apgyvendinimo įstaigų rinkoje. Nors viešbučiai vis dar užima lyderių pozicijas, tačiau auganti pigesnės nakvynės paklausa iš užmaršties prikelia svečių namus ir padeda jiems išsivaduoti iš mitų šleifo“, – sako trumpalaikių apgyvendinimo paslaugų portalo „Nakvok.lt“ vadovė Česlova Mikelė. 

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, poilsio namuose 2013-aisiais metais buvo sulaukta daugiau nei 84 tūkst. svečių, iš kurių 94,2 proc. buvo lietuviai.

Č.Mikelė pastebi, kad dabartiniai svečių namai siejami su puikiomis galimybėmis naujoms pažintims, išskirtiniu interjeru, dažniausiai gera vieta mieste bei svetingumu.

Praeityje sklandę mitai, kad juose nešvaru, pavojinga, trūksta privatumo, nes „gyveni kaip bendrabutyje“, ar per daug triukšminga – nė kiek nebeprimena šiandieninės poilsio namų būklės.

„Šiuolaikiniai svečių namai nebėra tos įstaigos, kurios daugiau nei prieš dešimtmetį dar keldavo baimę turistams. Dabar juos renkasi ne tik taupumo, patogumo, kartais ir ramybės ieškantys turistai, bet ir verslo atstovai, kuriems dažnos kelionės – darbo dalis“, – sako „Nakvok.lt“ vadovė.

Kas svarbu, renkantis svečių namus

Kaip išsirinkti geriausią variantą? „Nakvok.lt“ vadovė Č.Mikelė pataria atkreipti dėmesį į kelis dalykus.

Nakvynės paieška. Dauguma turistų linkę susirūpinti nakvynės rezervacija likus vos keletui dienų iki numatyto atvykimo. Deja, dažniausiai svečių namai bent savaitę į priekį jau būna užimti, todėl patartina rezervacija pasirūpinti bent savaitę ar dvi prieš kelionę.

Ieškant nakvynės kurortiniuose miestuose – Nidoje, Palangoje ar Druskininkuose – sezono metu suskubti pasirūpinti kambario nuoma reikėtų gerokai anksčiau, kitu atveju teks kreiptis į tuos, kurie su nuomą siūlančiais plakatais stovi miesto pakraščiuose.

123rf.com nuotr./Pusryčiai bendrame valgomajame
123rf.com nuotr./Svečių namuose paprastai galima užsisakyti standartinius pusryčius.

Papildomos paslaugos. Norintiems sutaupyti, vertėtų atkreipti dėmesį į siūlomas paslaugas ir atsisakyti to, kas nėra būtina.

Dažniausiai iš numatyto biudžeto daugiau tenka skirti pusryčiams, automobilio laikymui uždaroje stovėjimo aikštelėje, papildomai lovai, valymo bei skalbimo paslaugoms ar netgi patalynei, jeigu į bazinį paketą ji nebuvo įtraukta.

Derėtų atkreipti dėmesį, kad kai kuriuose svečių namuose yra bendros ar uždaros virtuvės – tad bent jau pusryčiams sutaupyti tikrai galima.

Nemokamas internetas. Svečių namų praktika rodo, kad nemokamai šiuo malonumu dažniausiai galima džiaugtis tik bendrose erdvėse – poilsio kambaryje ar registratūroje, o už bevielį internetą kambaryje gali tekti sumokėti papildomai.

Kelionė su vaikais. Planuojantiems kelionę su mažamečiais vaikais ar naujagimiais, patartina pasidomėti, ar nakvynės įstaiga turi specialiai jiems pritaikytas lovytes bei kėdutes.

Kelionė su augintiniais. Keliaujantiems su augintiniais – šunimis, katėmis ir panašiais gyvūnais, būtina iš anksto sužinoti, ar jie bus priimti ir ar neteks papildomai sumokėti už šią viešnagę, kadangi ne visi svečių namai yra „draugiški“ gyvūnams.

Ramybės valandos. Visose apgyvendinimo įstaigose galioja ta pati taisyklė – laikytis tvarkos ir ramybės, tačiau į jaunimą labiau orientuotose vietose neretai pasitaiko triukšmingesnių svečių, kurių nedrausmina geranoriški darbuotojai.

Todėl prieš renkantis nakvynės vietą, patariama sužinoti, ar ji yra populiaresnė tarp jaunimo ar ramybės ieškančių keliautojų.

Atvykimas. Svarbu neužmiršti įspėti apgyvendinimo įstaigos personalo, jeigu planuojama atvykti vėliau, negu numatyta poilsio namų taisyklėse.

Svečių namams – žvaigždutės

Pasak Č.Mikelės, taip pat itin svarbi naujovė, įsigaliojusi svečių namų rinkoje – nuo praėjusių metų pabaigos šios įstaigos, kaip ir viešbučiai, privalomai pradėtos klasifikuoti ir vertinti žvaigždutėmis.

„Poilsio namams privalomai suteiktas įvertinimas galios dvejus metus, kur aukščiausias įvertinimas – keturios žvaigždutės, o žemiausias – viena.

Tai palengvins turistų apsisprendimą, kur pasirinkti nakvynę, o įstaigos turės labiau pasitempti, siekdamos pritraukti svečių, tad greitu metu ir apie svečių namus sklandančių mitus nebeliks“, – pastebi specialistė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius