Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 26d. 07:57

Kas yra Nous-nous? Kavos užsakymo menas Maroke

Kava Maroke
Rasos Barčaitės nuotr. / Kava Maroke

Ar žinote, kaip atskirti pirmą kartą Maroke besilankantį keliautoją nuo nuolatinio šios šalies lankytojo? Pirmakartis kavinėje užsisakys cappuccino, latte arba juodą kavą. Tuo tarpu Maroko žinovas padavėjau sušnibždės magiškus žodžius: „Coffee Noir or Nous-nous, Khou-ya!“ (Khou-ya marokietiškai reiškia brolis, Maroke taip kreipiamasi į draugus arba į pardavėjus, padavėjus etc).

Maroko kavinėse vietiniai užsisako Nous-Nous arba Coffee Noir kavas. Pastaroji yra tiesiog espresso kava, o Nous-Nous gaminamas iš pusės puodelio karšto pieno ir pusės espresso kavos. Pienas tol kaitinamas, kol jo puta užpildo visą puodelį, ant kurio po to užpilama espresso kava. Nous-Nous kava kavinių meniu nėra minima, nes tai tiesiog marokietiškai reiškia „pusę-pusę“. Burtažodis, kurį supras visi. Paprašę Nous-Nous būsite laikomi Maroką pažįstančiu keliautoju, o ne geltonsnapiu turistu. Žinoma, latte arba cappuccino kavos irgi egzistuoja, tačiau labiau vietinėse kavinėse jums atneš tą patį Nous-Nous.

Mano video apie tai, kaip gaminama Nous-Nous kava. Ačiū draugei blondinei Cindy už pagalbą ir Mohamedui už kavos gaminimą! Beje, kam įdomu apsilankyti Mohamedo jaukioje vintažinėje drabužių parduotuvėje ir kavinėje, ji randasi senamiestyje (Medinoje), 54 rue sidi Elyamani Mouassine, Marrakech. Instagram @mohammmedboukhris

VIDEO: How to make Moroccan Nous Nous coffee

Nenorite nei Nous-Nous, nei mažo espresso, o paprastos normalios europietiškos kavos? Tuomet prašykite Caffè Americanoespresso kavos, užpildytos karštu vandeniu.

Rasos Barčaitės nuotr./Kava Maroke
Rasos Barčaitės nuotr./Kava Maroke

Labiausiai Maroke man patinka kavą gerti iš stiklinių, ne iš kavos puodelių. Kavą puodeliuose dažniausiai patiekia turistams, todėl sėdėdama labiau turistinėse vietose visada prašau atnešti kavą būtent stiklinėje! Skonis tikrai skiriasi, kaip ir gabalinis cukrus, kuris su kava geriasi daug skaniau nei birusis. Beje, net jei ir nevartojate cukraus, Nous-Nous su gabalėliu – tikras desertas širdžiai. Kai kuriose kavinėse užsisakę kavos kartu gausite ir mažą buteliuką vandens, kuris būna įskaičiuotas į kavos kainą. Paprastesnėse kavinėse ant stalo dažnai bus padėta stalo vandens.

Rasos Barčaitės nuotr./Kava Maroke
Rasos Barčaitės nuotr./Kava Maroke

Maroke kavos išsinešimui kultūra nelabai egzistuoja. Marokiečiai dievina ilgus pokalbius prie kavos/arbatos puodelio, ir labai retai pamatysi vietinį einantį gatve su plastikiniu kavos puodeliu. Kavos išsinešimui kultūra kiek išpopuliarėjo prieš keletą metų Marakeše duris atvėrus pirmajam Starbucks, tačiau kainos jame išties didelės.

Tad keliaudami po Maroką, būtinai prisėskite vietinėje kavinėje, užsisakykite puodelį kavos stiklinėje ir praleiskite keletą ramių valandų besigrožėdami praeiviais ir Maroko ramybe.

Rasos Barčaitės nuotr./Kava Maroke
Rasos Barčaitės nuotr./Kava Maroke

Blondinė Maroke
Temos: 2 Marokas Kava

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje