Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 15d. 14:57

Ieškote romantikos, bet neturite daug pinigų? Štai jums 15 nebrangių miestų

Antverpenas, Belgija
123rf.com nuotr. / Antverpenas, Belgija

Valentino diena praėjo, tačiau tai nereiškia, kad norėdami pradžiuginti save ir mylimą žmogų romantiška kelione turėsite laukti metus. Mylimųjų kelionėms visada tinkamas laikas! Dažnai tokios išvykos nepigios. Vis dėlto yra išimčių.

Rusijos turizmo portalas „Travel.ru“ ir šioje šalyje veikiantis portalas „Forbes“ siūlo susipažinti su 15 miestų Europoje, kur galima romantiškai praleisti laiką ir išsivežti daugybę malonių įspūdžių, neišleidus maišo pinigų. Tarp šių miestų pateko ir Kaunas. 

Sudarant šį sąrašą buvo atsižvelgiama į nakvynės kainą dviviečiame viešbučio kambaryje, taip pat vakarienės kavinėje ar restorane bei apsilankymo muziejuose ar kitose lankytinose miesto vietose kainas. 

123rf.com/Vakarinė Liuksemburgo panorama
123rf.com/Vakarinė Liuksemburgo panorama

1. Liuksemburgas, Liuksemburgas – 95 eurai už parą

Didžiosios Liuksemburgo Hercogystės sostinė – Liuksemburgas – gal ir nedidelis miestas, tačiau veiklos čia tikrai yra. Ypač tiems, kas ieško progų pabūti dviese. Kartu galėsite apsilankyti muziejuose, katakombose, paskanauti vyno (rengiami specialūs „Vyno kelio“ turai), apsilankyti Mondorf rūmuose ar pasišildyti geoterminiuose šaltiniuose. 

TAIP PAT ĮDOMU: 12 priežasčių, kodėl verta apsilankyti Liuksemburge

Davę peno protui, vakare galėsite palepinti ir kūną, tiksliau – skrandį. Nacionalinės Liuksemburgo virtuvės šūkis „Prancūzijos kokybė Vokietijos kiekiais“ esmę atskleidžia geriau nei bet koks kitas patiekalų apibūdinimas.

2. Antverpenas, Belgija, 88 eurai už parą

Antverpenas – mados ir meno miestas, pilnas muziejų, galerijų, meno dirbtuvių, antikvariatų ir salonų. Šiame mieste gimė Rubensas, Antoine van Daika, Adriaen Brouwer, Pieter Brueghel ir kiti garsūs kūrėjai.

Jų dvasia miestas alsuoja ir dabar. Pasisotinus kultūra, užsukite į Dievo Motinos bažnyčią, kuri skaičiuoja jau 600 metų. O jei įspūdžių dar trūks – užsukite į zoologijos sodą. 

Abo (dabar Turku pilis), kurioje buvo surengta Kotrynos kraičio paroda
123rf.com nuotr./ Abo, kuri dabar žinoma kaip Turku pilis

3. Turku, Suomija, 85 eurai už parą

2011 metų Europos kultūros sostinė gausi senovės paminklų. Vienas iš populiariausių – Turku pilis, pastatyta 1280 metais. Tai buvusi Švedijos karalių rezidencija. Ne ką mažiau įspūdinga ir Turku katedra. 

E.Kislych nuotr./Hamburgo centrinis parkas
E.Kislych nuotr./Hamburgo centrinis parkas

4. Hamburgas, Vokietija, 73 eurai už parą 

Istorinio Hamburgo beveik neliko – miestas degė mažiausiai dešimt kartų, o Antrojo pasaulinio karo metu buvo sugriauta daugiau nei pusė privačių namų, 80 proc. visų Hamburgo ,uosto įrenginių ir 40 proc. pramonės įmonių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Laisvės jausmas Hamburge – tiltų mieste

Tačiau net tai nesunaikino miesto stiprybės – šiuo metu šiame Vokietijos uostamiestyje yra daugiau nei 2500 tiltų. Būtent todėl neretai Hamburgas yra vadinamas Vokietijos Venecija. 

Vaikščiojant jais romantikos tikrai netrūks. Užsukti kur ras ir istorijos mylėtojai, ir naktinio šėlsmo ieškotojai. Kultūrinis gyvenimas Hamburge tiesiog kunkuliuoja – pagal per metus pastatomų miuziklų skaičių Hamburgas užima trečią vietą pasaulyje. Jis nusileidžia tik Niujorkui ir Londonui. 

123rf.com nuotr./Lauko kavinė Bolonijoje
123rf.com nuotr./Lauko kavinė Bolonijoje

5. Bolonija, Italija, 69 eurai už parą

Bolonija gali didžiuotis seniausiu universitetu Europoje ir kulinarijos sostinės Italijoje titulu. Taigi, pirmiausia čia turėtų traukti tie, kam žodis „gastronomija“ pažįstamas ne tik iš žodyno ir kurie žino, kad Bolonija garsi ne tik bolonijos padažu, bet ir itališkais koldūnais – tortellini. Šis miestas – taip pat ir dešros salsichcha gimtinė.

Istorinis miesto centras yra vienas didžiausių visoje Italijoje. Pasivaikščiokite vienu iš maršrutų, besitęsiančių maždaug 38 km palei senovines arkas. Verta aplankyti ir Nacionalinę Bolonijos pinakoteką, kurioje surinkta didžiulė Italijos paveikslų kolekcija.

6. San Sebastianas, Ispanija, 65 eurai už parą 

Šių metų Europos kultūros sostinė taip pat garsi kulinariniu paveldu. Tačiau ne tik tuo: atvykus į San Sebastianą būtina aplankyti La Mota pilį ir pamatyti Kristaus statulą ant Urgull kalno šiaurinėje miesto pusėje, netoli marių.

Pietinėje pusėje sėskite į funikulierių ir kilkite ant Igeldo kalno. Jei dar norėsis kultūros – keliaukite prie San Vicente bažnyčios ir gotikinės miesto katedros Buen Pastor.

123rf.com nuotr./San Sebastianas, Ispanija
123rf.com nuotr./San Sebastianas, Ispanija

Miestas garsus ir kino filmų festivaliu, pradėtu rengti 1953 metais. Jis yra vienas iš 14-os „A“ kategorijos filmų festivalių ir vyksta San Sebastiane rugsėjį.

Pradžioje jis buvo skirtas pristatyti ispanų kalba sukurtus filmus, tačiau jau nuo 1955 m., festivaliui ėmus specializuotis spalvotų filmų demonstravime, jame pradėta rodyti juostas ir kitomis kalbomis. 

Wikimedia.org nuotr./Mariboras
Wikimedia.org nuotr./Mariboras

7. Mariboras, Slovėnija, 63 eurai už parą

Mariboro pavadinimą puikiai žino slidinėti mėgstantys turistai bei žiemos sporto gerbėjai. Kasmet jame rengiamas Pasaulio taurės kalnų slidinėjimo etapas. Tačiau Mariboras žinomas ir kaip senas vyno gaminimo tradicijas turinti vieta – būtent čia yra vieni seniausių vynuogynų Europoje.

Pagrindinėje kalnų kurorto aikštėje rasite 1743 metų memorialinę koloną su paauksuotu Mergelės Marijos atvaizdu viršuje – ji pastatyta nuo maro epidemijos mieste mirusiems žmonėms atminti.

Vietovė turistams siūlo aplankyti ne vieną seną dvarą, o romantiškai pasivaikščioti galima siauromis akmeninėmis gatvelėmis. 

123rf.com nuotr./Ventspilio uostas
123rf.com nuotr./Ventspilio uostas

8. Ventspilis, Latvija, 60 eurų už parą 

Ant Baltijos jūros kranto šį mažą uostamiestį XVIII amžiuje įkūrė kryžiuočiai. Iki šių dienų išlikęs Livonijos ordino simbolis – Ventspilio pilis, stovinti ant Ventos upės kranto.

Dabar tai – seniausias viduramžių kalėjimas Latvijoje, neįprastai gerai išlikęs iki šių dienų.

Pastaraisiais metais miestą ypač pamėgo šeimos, kadangi Ventspilyje įrengta daugybė pramogų vietų vaikams. Kitas į akis krintantis dalykas – tai, kad miestas labai švarus. Nemažą dalį teritorijos užima miškai, parkai, sodai, tvenkiniai.

123rf.com nuotr./Debrecenas
123rf.com nuotr./Debrecenas

9. Debrecenas, Vengrija, 56 eurai už parą

Kompaktiškas ir patogus Debrecenas – Vendrijos kultūros centras, turistams siūlantys daugybę architektūrinių paminklų. Tarp pagrindinių lankytinų vietų: didžiausia šalies reformatų katedra, seniausias viešbutis „Auksinė Bull“, rotušė, Graikijos katalikų bažnyčia, Šv. Onos katedra, Derio muziejus ir senas malūnas.

Jei lankotės Vengrijoje, tiesiog privalome patirti, kas yra viešos pirtys. Debrecene veikiantis didžiulis pirčių kompleksas „Didysis Miškas“ laikomas vienu iš populiariausių kurortų šalyje.

Jei dar trūks veiklos, aplankykite zoologijos sodą, pasivaikščiokite parke ir botanikos sode. 

10. Kaunas, Lietuva, 52 eurai už parą

Kaunas įsikūręs dviejų didžiausių Lietuvos upių, Neries ir Nemuno, santakoje. Tai yra antras pagal dydį Lietuvos miestas. Turistus traukia miesto pilis, kuri  ne kartą buvo sugriauta ir atstatyta.

123rf.com nuotr./Kauno pilis
123rf.com nuotr./Kauno pilis

Mieste taip pat yra daug įdomių muziejų, pavyzdžiui, Velnių muziejus, kuriame surinkta tūkstančiai nelabojo atvaizdų – skulptūrų, paveikslų ir pan. 

Kaip pasigaminti meilės eliksyrą, galite sužinoti apsilankę Medicinos ir farmacijos muziejuje, o apie lietuvių liaudies muziką jums viską papasakos folkloro muzikos muziejus.

Mieste netrūksta ir įspūdingų bažnyčių bei vienuolynų. Garsiausias jų – Pažaislio bažnyčia ir vienuolynas, kurie laikomi vienu geriausių Italijos baroko architektūros Rytų Europoje pavyzdžių. 

Čia vykstantis tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis sulaukia pasaulinio garso dalyvių ir gausybės muzikos gurmanų. Ne ką mažesnio susidomėjimo sulaukia ir prieš kelerius metus čia pradėta rengti Liepų žydėjimo šventė.

11. Pilzenas, Čekija, 50 eurų už parą

Čekiško alaus „Pilsner“ gimtinė. Pilzenas buvo pastatytas lygumoje, todėl gatvės susikerta tik stačiu kampu – dėl to miestas atrodo išskirtinis. 

Vizitinė senamiesčio kortelė – gotikinė Baltramiejaus bažnyčia, kuri garsi aukščiausiu bokštu Čekijoje.

123rf.com nuotr./Vitebskas, Baltarusija
123rf.com nuotr./Vitebskas, Baltarusija

12. Vitebskas, Baltarusija, 48 eurai už parą

Šiame Baltarusijos mieste rasite įvairių istorijos įvykių ir etapų liudininkų, pavyzdžiui Napoleono, kuris 1812-aisiais Vitebske kartu su kariuomene ilsėjosi ir gyveno gubernatoriaus rūmuose. 

Dabar juose įsikūrusi Baltarusijos KGB, tad pastatas traukia įvairaus plauko turistus. 

Po 1917 revoliucijos Vitebskas tapo Rusijos avangardo centru, o šiame tūkstantmetyje – ir Baltarusijos kultūros sostine. Vitebske gimę menininkai Marco Chagallo ir Ilja Repinas. Lankytojų laukia abiems jiems skirti muziejai. 

123rf.com nuotr./Tartu visuomet pilnas gyvybės – miesto viešosiose erdvėse vyksta įvairūs renginiai
123rf.com nuotr./Tartu visuomet pilnas gyvybės – miesto viešosiose erdvėse vyksta įvairūs renginiai

13. Tartu, Estijoje, 42 eurai už parą

Tartu yra ne tik vienas seniausių miestų Baltijos regione, jis taip pat laikomas festivalių, vakarėlių ir įvairių švenčių sostine. Tai suprantama: kai 20 proc. iš 100 tūkstančio miesto gyventojų sudaro studentai, ramiai leisti laiką neįmanoma.

Tad kad ir kuriuo metų laiku užsuksite į Tartu, greičiausiai pataikysite į vieną iš daugybės jame vykstančių renginių. Tačiau mieste galima rasti ir ramesnių veiklų: vaikštinėdami po senamiestį užsukite į mieto, žaislų ar KGB muziejus, nuostabią Jaani bažnyčią. 

Vietiniai atvykėliams būtinai papasakoja ir Tartu vaiduoklio legendą. Kokia ji? Paklauskite bet kurio Tartu gyventojo – jie neabejotinai papasakos, negailėdami detalių. 

123rf.com nuotr./„Old Casino“ Konstantoje
123rf.com nuotr./„Old Casino“ Konstantoje

14. Konstanta, Rumunija, 35 eurai už parą

Juodosios jūros pakrantėje esantis miestas labai švarus, viliojantis smėlėtais paplūdimiais su gera infrastruktūra, mineraliniais šaltiniais, jaukiomis pajūrio kavinėmis ir restoranais, kuriuose dažniausiai skamba gyva muzika.

 „Constanta Casino“ – viena iš lankomiausių miesto vietų.

Rasti laiko verta ir bent trumpai ekskursijai po Nacionalinės istorijos ir archeologijos muziejų.

Vis dėl daugiausia laiko greičiausiai praleisite grožėdamiesi Juodosios jūros paplūdimiais, vaikštinėdami promenada, iš kurios atsivers vaizdas į Konstantos uostą – didžiausią prie Juodosios jūros. Krantinėje turistų dėmesio laukia ir istoriniai – Osmanų imperijos ir Graikijos laikus menantys didingi laivai. ​

Rimvydo Valatkos/15min.lt nuotr./Vroclavas
Rimvydo Valatkos/15min.lt nuotr./Vroclavas

15. Vroclavas, Lenkija, 32 eurai už parą

X amžiuje įkurtas Vroclavas yra vienas iš seniausių Lenkijos miestų. Kalėdiniu laikotarpiu jame veikia didžiausia šalyje šventinė mugė.

Tačiau vietų, kur Vroclave galėtumėte pasivaikščioti ir įsigyti mielų smulkmenų, galite rasti ne tik prieš didžiausias žiemos šventes. Per miestą teka penkios upės, per kurias nutiesti daugiau nei 100 tiltų. Ypač gražu jais iš lėto eiti vakare – tuomet miesto veidas atsiskleidžia kaip ant delno. 

Į pažintinį maršrutą būtinai įtraukite senąją miesto dalį, žavinčią autentiškais pastatais, katedromis, rotuše. 

TAIP PAT SKAITYKITE: 27 priežastys, kodėl turėtumėte nevykti į Lenkiją

Kultūrinių renginių mieste taip pat netrūksta. Vienas garsiausių – Šiuolaikinio meno bienalė, žinoma visoje Centrinėje Europoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje