Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 9d. 08:04

Keista, bet tiesa: kodėl Paryžiuje nėra nė vieno „Stop“ ženklo

Paryžius
123rf.com nuotr. / Paryžius
Vairuoti automobilį dideliame mieste dažnam būna tikrai ne raminantis užsiėmimas. Naviguoti automobilių upėje, susigaudyti, kuriose gatvėse tik vienpusis eismas, dar spėti sužiūrėti kelių ženklus ir į gatves vis iššokančius pėsčiuosius. Vairuojant Paryžiuje teks susidurti su visais šiais iššūkiais, tik čia galima nestoti prie „Stop“ ženklų. Nes paprasčiausiai visame mieste nėra nė vieno.

Paryžius ne visada buvo miestas be šio kelio ženklo. Paryžiaus policijos ataskaitoje rašoma, kad vienu metu toks raudonas aštuonių kampų ženklas stovėjo prie išvažiavimo iš statybų aikštelės.

Ženklas stovėjo Quai Saint-Exupéry – palei upę besidriekiančioje gatvėje 16-oje apskrityje.

Google maps iliustr./Vienintelis Paryžiuje buvęs Stop ženklas
Google maps iliustr./Vienintelis Paryžiuje buvęs Stop ženklas

„Stovėjo“, nes jis tiesiog vienu metu be paaiškinimo dingo. Net nežinoma, kada tai įvyko. Ženklas išnyko kažkuriuo metu tarp 2012 m. gegužės ir 2014 m. rugsėjo ir niekada negrįžo į savo vietą.

Kodėl miestas nemato poreikio „Stop“ ženklams? Juk iš viso šiame didmiestyje daugiau nei 6 tūkst. gatvių? Paryžiaus policija aiškina, kad eismui vyksti sklandžiai svarbiausia yra dešinės rankos taisyklė, ir jos pakanka.

„Ši taisyklė galioja ir žieduose, pavyzdžiui, Eliziejaus laukuose“, – paaiškino policija.

Ar tik šviesoforų ir šios taisyklės pakanka? Galbūt. 2011–2015 m. žūčių keliuose statistika rodo, kad Paryžius yra tarp 10 saugiausių šia prasme miestų pasaulyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje