Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 5d. 14:29

Kelionė į JAV: kaip išvengti itin brangių medicininių išlaidų?

Kelionės draudimas
123rf.com nuotr. / Kelionės draudimas

Keliautojai, įsigiję kelionę į JAV, būna kupini planavimo rūpesčių, todėl nesusimąsto, jog medicininės paslaugos šioje šalyje gali būti kelis kartus brangesnės nei Europoje.

Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje duomenimis, net smulkios medicininės išlaidos JAV gali atsieiti kelis tūkstančius JAV dolerių, o neturint medicininių išlaidų draudimo daugelis gydymo įstaigų atsisako aptarnauti pacientus, todėl vykstant į šią šalį privaloma pasirūpinti visaverte draudimo apsauga, rašoma pranešime spaudai.

„Paprastai keliautojai JAV atostogauja labai aktyviai – viena vertus, dėl tolimo skrydžio siekdami intensyviai išnaudoti kelionės laiką, kita vertus, dėl šalyje siūlomos pramogų įvairovės. Neretai toks dinamiškas gyvenimo ritmas baigiasi mažesnėmis ar rimtesnėmis traumomis. Žinant, jog JAV medicininės paslaugos yra vienos brangiausių pasaulyje, net ir iš dalies nereikšmingas raiščių patempimas gali kainuoti europiečiui neįprastai daug. Medicininės paslaugos gali kainuoti kelis ar keliolika kartų daugiau, nei esame įpratę Europoje, tad kelionės į JAV rizika šiuo aspektu yra nepalyginamai didesnė“, – pasakoja Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Asmens draudimo skyriaus vadovas Darius Bivainis.

TAIP PAT ŽIŪRĖKITE:

VIDEO: Kameros užfiksavo, kaip Romos oro uosto darbuotojai vagia daiktus iš keleivių bagažo

Pasak jo, apdraustųjų keliautojų į JAV patirtis liudija, jog apendikso operacija kainuoja per 30 tūkstančių JAV dolerių, o operacija po kojos lūžio – 60 tūkstančių JAV dolerių. Vidutinė keliaujančiųjų už Atlanto kelionių draudimo išmoka, patyrus sveikatos sutrikimų, yra apie 15 tūkstančių eurų, kai Europoje ji tesiekia 750 eurų.

Dažniausiai keliaujantieji į JAV pasitempia kojų raiščius, patiria lūžius, nudega saulėje ar patiria saulės smūgį. Jau vien patiriamų traumų pobūdis rodo, jog jos nutinka užsiimant ekstremalia veikla – plaukiant srauniomis upėmis, lankantis kanjonuose, keliaujant dviračiais, jodinėjant ar nardant.

„Primygtinai rekomenduojame įsivertinti, ar kelionės į JAV metu bus užsiimama aktyvia sportine veikla. Jei kelionės programoje numatytos ir ekstremalios pramogos, verta rinktis platesnę draudimo apsaugą. Tai ypač galioja kartu keliaujantiems vaikams, kurie, savaime suprantama, kur kas mažiau saugosi galimų rizikų, tačiau neretai tėvų yra nedraudžiami tiesiog apie tai nepagalvojus“, – teigia draudimo ekspertas.

D.Bivainis pabrėžia, jog dėl šių priežasčių standartinis kelionės draudimas ne visuomet yra geriausias sprendimas keliaujantiesiems už Atlanto. Visavertę draudimo apsaugą užtikrina tinkamai parinkta galiojimo teritorija, draudimo suma, laikotarpis bei veikla, kuria planuojama užsiimti. Jeigu aktyvus poilsis laukia visų šeimos narių, geriausia išeitis – apdrausti visus, įskaitant vaikus, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Tokia draudimo apsauga neapkartins kelionės ar bent jau sumažins galimus nesklandumus, jei nepavyks išvengti nelaimingo atsitikimo.

Medicininių išlaidų draudimas paprastai dengia būtino stacionaraus gydymo, vaistų įsigijimo, parvežimo į Lietuvą, kartu keliaujančiojo apgyvendinimo ir kitas išlaidas. Papildomai renkantis draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, apdraustajam ne tik atlyginamos medicininio gydymo išlaidos, bet išmokama papildoma draudimo suma kaulų lūžių, laikinojo neįgalumo ir kitais atvejais.

„ERGO Insurance“ atstovo teigimu, keliaujant į JAV jungtiniais skrydžiais vertėtų pasirūpinti ir kelionės jungties praradimo bei kelionės bagažo draudimu. Kelionės bagažas dažniausiai vėluoja ar prarandamas jungtinių skrydžių metu, tad, turint draudimą, kompensuojami dėl vėlavimo ar praradimo patiriami nuostoliai. Visavertę kelionės į JAV apsaugą užtikrina tinkama medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų ir kelionės bagažo draudimo kombinacija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje