Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 25d. 13:45

Kelionės medžioklė „Adventur“: ar pavyks sutaupyti, kada pirkti ir ko čia išvis eiti

Paroda „Adventur 2019“
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Paroda „Adventur 2019“

Penktadienį Vilniuje prasidėjo tarptautinė turizmo paroda „Adventur“. Ar verta vykti į „Litexpo“ rūmus norint pigiau įsigyti kelionę? 15min kalbinti kelionių organizatoriai vienbalsiai kartoja – ne tik dėl palankesnių kainų verta apsilankyti parodoje.

Antras šansas įsigyti kelionę pigiau

Auksinė taisyklė – jeigu ieškai pigiausios kelionės, įsigyti ją reikia per išankstinius pardavimus. Ji galioja net ir turizmo parodos metu. Tie, kurie rudenį yra nusipirkę kelionių paketą, gali būti ramūs – paprastai akcijos parodoje nebūna tokios, kad pralenktų išankstinių pardavimų pasiūlymus.

Tačiau jeigu kelionės dar neturite, „Adventur“ metu ją galite įsigyti kiek pigiau nei kitu metu. „Parodoje yra antra geriausių kainų banga – po išankstinių pardavimų“, – aiškino „Tez Tour“ atstovė Inga Aukštuolytė.

„Būtent parodai ir mūsų partneriai iš užsienio pateikia ypatingus pasiūlymus – juk jie suinteresuoti pardavimais, todėl siūlo specialias kainas. Tad normalu, kad kaina dabar yra geresnė“, – tikino I.Aukštuolytė.

Jai antrino ir Rimvydas Širvinskas-Makalius. „Nepaisant to, kad po Naujųjų metų kelionės jau yra pabrangusios, per „Adventur“ norintys sutaupyti dar galės tą padaryti ir nusipirkti jas pigiau“, – pasakojo jis 15min. Be to, R.Širvinsko teigimu, organizatoriai parodai paprastai būna paruošę kitokių pasiūlymų, tad ir lyginti juos su išankstiniais pardavimais ne visada paprasta.

Didžiausia pasiūla parodoje yra vėlyvo pavasario ir vasaros kelionėms. Mažesnė – paskutinės minutės. Jos paprastai jau ir kiek brangesnės. Pavyzdžiui, „Kidy Tour“ stende savaitę Egipte penkių žvaigždučių viešbutyje šiam sezonui galima įsigyti nuo 499 Eur, pasiūlymai šiltajam sezonui Turkijoje prasideda nuo 399 Eur.

Tuo tarpu, pavyzdžiui, „Novaturas“ siūlo išskirtinių pasiūlymų rinkinį – „Keliautojo pasą“. Šiemet jį sudaro daugiau nei 200 skirtingų pasiūlymų, galiojančių tik šį savaitgalį vykstančios parodos metu.

Kainos geriausios penktadienį

I.Aukštuolytė pasakojo, kad lankytojų srautai kasdien šiek tiek skiriasi. Penktadienį ateina daugiausiai tie, kurie labai aiškiai žino, kokią kelionę nori įsigyti. Šeštadienį parodą užplūsta daug šeimų su vaikais. Šie paprastai neperka iškart – apsižvalgo, vakare apsitaria, o kelionės pirkimui grįžta sekmadienį.

Pirkimas sekmadienį, tiesa, yra rizika. Pasiūlymų kiekis parodoje yra ribotas – gali būti, kad penktadienį gauto pasiūlymo sekmadienį jau nebebus.

„Labai rekomenduoju norintiems įsigyti kelionę ir rinktis iš daugiausiai pasiūlymų atvykti penktadienį, – pabrėžė R.Širvinskas. – Šeštadienį perpiet žmonės jau būna pikti, nes nebebūna geriausių pasiūlymų.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Adventur 2019“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Adventur 2019“

Bet nepasiduokite impulsui, jeigu nesate tikras

Tiesa, vertėtų parodoje išlaikyti šaltą protą – pasiūlymų čia gausu, galima lengvai susigundyti, bet prieš įsigyjant kelionę reikėtų gerai apgalvoti.

„Mes brangesnių batų neperkam gerai neapmąstę. O kelionė yra brangus dalykas. Apgalvokite savo lūkesčius, dėl jų tarkitės, o tik tada pirkite“, – ragino Žydrė Gavelienė, kelionių agentūros „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė ir Nacionalinės turizmo verslo asociacijos bei Lietuvos turizmo rūmų prezidentė.

Tokios pat kainos – internete

Vien dėl akcijų nėra būtina eiti į parodą. Visi nuolaidas siūlantys kelionių organizatoriai bei agentūros tokias pačias nuolaidas pateikia ir internete. Visi kalbinti atstovai pabrėžė, kad didelė dalis jų klientų gyvena juk ne Vilniuje, todėl jie užtikrina, kad geriausi pasiūlymai jiems būtų prieinami ir internetu. „Negalim jų nuskriausti“, – patikino Kristina Prieskienytė, „Kidy Tour“ pardavimų vadovė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Adventur 2019“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Adventur 2019“

Tiesa, R.Širvinskas atskleidė, kad parodoje pasitaiko ir tokių pasiūlymų, kurie internete neatsiranda.

„Fiziškai ne viską įmanoma suspėti, ne visi pasiūlymai nugula internete. Kelionių organizatoriai parodos metu siunčia, neša papildomus pasiūlymus“, – atkreipė dėmesį jis.

Nepamirškite derėtis

Nors kainos parodoje ir taip jau yra patrauklios, nevenkite pasiderėti. Tiek kelionių organizatorius, tiek agentas dažnai gali padaryti bent simbolinę nuolaidą. „Kidy Tour“ atstovė išdavė, kad kalbantis su jų stende esančiais Turkijos ir Egipto viešbučių atstovais net privalu derėtis.

Atvykite ne nuolaidų, o idėjų

„Klientai mano, kad jiems svarbiausia kaina. Taip, ji yra svarbi, bet yra labai svarbu už tą kainą gauti tai, ko tu nori. Tai yra, pasirinkti teisingai – tą viešbutį, kuris tiks tavo šeimai“, – komentavo Kristina Prieskienytė, „Kidy Tour“ pardavimų vadovė.

Anot „Kidy Tour“ atstovės, į parodą turi vilioti ne tik nuolaidos, o išskirtinės galimybės – pabendrauti su vienoje vietoje esančiais geriausiais turizmo sektoriaus ekspertais, susitikti su pačiais viešbučių atstovais, taip pat atrasti viešbučius, kuriuos išskirtinai siūlo tik kai kurie kelionių organizatoriai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Adventur 2019“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Adventur 2019“

Nors kaina visuomet aktuali keliautojams, ji retai būna pagrindiniu veiksniu, kur šiemet bus atostogaujama. Tą rodo ir keliautojų apklausos, ir parodoje jau ne vienerius metus iš eilės jokių akcijų nesiūlantis organizatorius „Travel Planet“.

„Čia yra gera proga prieiti prie kiekvieno stendo, sužinoti naujienas, visko išsiklausinėti. Pavyzdžiui, mes šiemet turim naujas keliones į Kanadą, Azerbaidžaną, esam atnaujinę maršrutus. Gal kitiems dar naujiena Šiaurės ir Pietų Korėjos, į kurias keliones organizuojame jau pora metų“, – aiškino jos vadovė Gabrielė Štaraitė.

„Mes sakome – jūs perkate kelionę ar nuolaidą? Jums reikia įspūdžių ar mažos kainos? Mažą kainą galima visuomet padaryti, bet įspūdžiai atitinkami gali būti. Žmonės ne dėl nuolaidų keliauja“, – dėstė G.Štaraitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Adventur 2019“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Adventur 2019“

„Žinoma, yra geresnės kainos, yra nuolaidos, tačiau tuo pačiu žmonėms čia verta sužinoti, kokios yra naujienos, ką organizatoriai pristato, kokios yra naujos kryptys“, – pasakojo „Tez Tour“ viešųjų ryšių skyriaus vadovė I.Aukštuolytė. Dalis žmonių čia atvyksta kone dėl katalogų ir lankstinukų – jie tampa įkvėpimu ir informacijos šaltiniu galbūt kitų metų kelionėms.

Atlikite namų darbus

Tam, kad apsilankymas parodoje duotų daugiausiai naudos, verta atlikti namų darbus. Apsvarstyti, kur norėtum keliauti, kada. Apsisprendus dėl krypties, prieš einant į „Adventur“ verta pasižiūrėti, kas siūlo keliones būtent ta kryptimi.

„Tikrai nebus laiko ir nuspręsti, kokią kryptį pasirinkti, ir aptarti su šeima, ir nuspręsti, ko nori iš kelionės“, – namų darbus atlikti patarė R.Širvinskas.

Jis siūlo ne tik apgalvoti norimą kryptį, bet ir apie ją pasiklausinėti draugų, galbūt net pasidomėti viešbučiais toje vietoje. „Žmonėms tikrai gerai yra žinoti, kiek tas viešbutis kainavo anksčiau, ir palyginti – ar tikrai verta kelionę į jį pirkti „Adventur“. O galbūt dar palaukti kitokių pasiūlymų?“, – aiškino kelionių ekspertas.

Jeigu nežinote konkretaus viešbučio, tai bent būtų gerai apsispręsti, ko iš jo tikimasi.

„Mums labai gerai žinoti, ko nori klientas – ar viešbučio mieste, ar už jo, ar jam svarbus jūros krantas, ar jis nori kalnų, ar nori smėlėtos pakrantės, o gal jam aktualiau žalios erdvės. Kuo pasakys mums daugiau, tuo geresnį sprendimą jam parinksime“, – patarė K.Prieskienytė, „Kidy Tour“ pardavimų vadovė.

„Dar patarimas – rinktis ne tą pikinį laiką. Atvažiuoti šeštadienį ar sekmadienį vos atsidarius, nuo 10 val., arba vakarop – likus kelioms valandoms iki uždarymo. Tuomet konsultantai gali skirti daugiau laiko“, – patarė „Travel Planet“ vadovė. G.Štaraitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Adventur 2019“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Adventur 2019“

Ieškote didžiausios pasiūlos? Rinkitės agentus

Kone kiekvienas kelionių ekspertas pataria prieš įsigyjant kelionę pasitarti su konsultantu.

„Kelionė yra pakankamai kompleksiškas ir sudėtingas produktas. Norint, kad ji patenkintų visus lūkesčius, reikia konsultuotis“, – siūlė Ž.Gavelienė.

„Jeigu nežinot nieko, geriausia eiti prie kelionių agentūros. Ji atstovauja keliems organizatoriams, todėl visada pasiūlys didžiausią spektrą. Nesvarbu, kad ji stovi po vieno konkretaus organizatoriaus vėliava – ji prekiauja ir kitų organizatorių kelionėmis“, – lankytojams patarė ir „Tez Tour“ atstovė I.Aukštuolytė.

Nepamirškite renginių

„Tai labai gera vieta ir edukacine prasme. Yra labai daug įdomių pranešimų, galima pasisemti idėjų, išgirsti patarimų, užduoti rūpimus klausimus. O tie, kurie ieško, su kuo keliauti, čia suras bendraminčių“, – dar vieną parodos pliusą įvardijo Ž.Gavelienė.

Parodos organizatoriai teigia, kad šiais metais parodoje kaip niekada gausu originalaus turinio, įdomiausių kelionių istorijų ir naudingų patarimų. Per tris parodos dienas bus surengta keli šimtai. Jų sąrašą galite rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje