Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2019 kovo 15d. 09:40

Kodėl kai kuriuose lėktuvuose nėra 13, 14 ir 17 eilių

Lėktuvas
123rf.com nuotr. / Lėktuvas

Ar kada pastebėjote, kad kai kuriuose lėktuvuose sėdynių eilės prašoka kai kuriuos numerius? Avialinijos tą daro specialiai, rašo „The Sun“.

Atidesni keleiviai tikriausiai yra atkreipę dėmesį, kad kai kuriuose orlaiviuose po 12 eilės eina 14. Arba po 16 – 18. Skaičiai 13 ir 17 dalyje pasaulio kultūrų yra laikomi nelaimingais, todėl oro transporto bendrovės jų vengia.

Pavyzdžiui, „Ryanair“, „Air France“ ir „Iberia“ savo lėktuvuose eilių, pažymėtų skaičiumi 13, neturi. „Ryanair“ atstovas spaudai „The Sun“ teigė, kad tai – amerikietiška gamintojo tradicija.

„Lufthansa“ savo orlaiviuose eilių nežymi ir 13, ir 17 numeriais. „Kai kuriose kultūrose skaičius 13 yra laikomas nelaimingu, – aiškino bendrovės atstovas. – Todėl ir nėra 13-os eilės, nes mes gerbiame prietarus. Taip keleiviui, kuris skaičių 13 laiko nelaimingu, nebus priverstas sėdėti toje eilėje.“

Skaičius 17 kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Italijoje ar Brazilijoje, yra apipintas tokiais pat prietarais. „Lufthansa“ teigė, kad atsižvelgia į įvairių kultūrų papročius, ir stengiasi įtikti keleiviams iš įvairių šalių.

14 eilės vengia tos avialinijos, kurios skraido Kinijoje – kinų kalba šis skaičius tariasi panašiai kaip žodis „mirsi“.

Ne tik oro linijos vengia skaičiaus 13. Kai kurie viešbučiai ar kruiziniai laivai neturi 13 aukšto ar denio taip pat.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje