Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 24d. 10:02

Kur Europoje šiuo metu griežčiausias karantinas?

Kur Europoje šiuo metu griežčiausias karantinas?
Zumapress/Scanpix nuotr. / Kur Europoje šiuo metu griežčiausias karantinas?

Oksfordo universiteto ekspertai surinko 180 šalių duomenis, kaip jų vyriausybės kovoja su pandemija. Indeksas rodo, kad griežčiausių karantino sąlygų Europoje sulaukė Jungtinės Karalystės gyventojai.

Oksfordo universiteto ekspertai išanalizavo, kokie ribojimai yra skelbiami šalyse, ir paskelbė griežtumo indeksą – „Coronavirus Response Tracker“.

Buvo vertinta, kaip ribojimai paveikė mokyklas, biurus, renginius, tarptautines keliones, viešojo transporto veiklą, ar žmonės gali palikti namus. Vertinta ir tai, kokio masto testavimas vykdomas, kontaktų atsekimo lygis, investicijos į vakcinas, veido kaukių taisyklės ir kiti veiksniai.

Kiekvienos šalies karantino sąlygos įvertintos skalėje nuo 0 iki 100. Kuo didesnis skaičius – tuo karantinas šalyje yra griežtesnis.

Naujausiais duomenimis, daugiausiai apribojimų sulaukė Kubos, Eritrėjos ir Hondūro gyventojai.

Europoje griežčiausią karantiną yra paskelbusi Jungtinė Karalystė (86,11), Airija (85,19) ir Kipras (84,26).

Lietuvoje karantinas, Oksfordo universiteto duomenimis, yra griežčiausias iš trijų Baltijos šalių. Uždariusi mokyklas, atšaukusi renginius, paskelbusi darbą iš namų, apribojimus vietiniam ir tarptautiniam judėjimui, mūsų šalis surinko 70,37 balo.

Lietuvos Vyriausybė trečiadienį spręs dėl karantino pratęsimo, taip pat svarstys Ekspertų tarybos siūlymus dėl kaukių dėvėjimo tvarkos pakeitimo.

Latvijai indekse skirta 57,41, Estijai – 44,44. Lenkijos karantino griežtumas labai panašus į Lietuvos – 71,3.

Griežčiausią karantiną Europoje paskelbusi JK yra uždraudusi nebūtinas keliones į užsienį, grįžusieji privalo turėti neigiamą COVID-19 testą, izoliuotis ir pasidaryti dar du testus, dalis atvykstančiųjų privalo 10 dienų karantinuotis viešbutyje. Visiems gyventojams galioja griežta rekomendacija likti namuose.

„Coronavirus Response Tracker“ galite rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje