Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje prasidedantis gintaro kelias sujungia žemynus

Gintaro suknelė, Valstybinio turizmo departamento nuotr.
Gintaro suknelė, Valstybinio turizmo departamento nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Gintaras ne tik nukloja prekeivių pajūryje prekystalius. Iš jo gali būti gaminama kosmetika, rūbai ir net maistas. Akivaizdu, kad jis vis dar gali nustebinti lietuvius ir yra įdomus užsieniečiams. Tai supratusi, Valstybinio turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė nusprendė pradėti projektą Pasaulinis gintaro kelias. Jo pradžia – Lietuvoje. Tai virtualus žemėlapis, kuriame turistai gali pamatyti, kokios su gintaru susijusios paslaugos jų pasirinktoje šalyje yra teikiamos.

„Mintis pradėti šį projektą kilo prieš trejus metus, kai Lietuvoje siautėjo krizė. Sukome galvas, kaip prisikviesti turistų. Tada ir šovė mintis turizmą Lietuvoje populiarinti pasinaudojant gintaru. Juk jis nuo seno žinomas kaip lietuvių auksas. Tai buvo beprotiška mintis, bet tokios juk dažniausiai pasiteisina“, - pasakojo R.Balnienė.

Raimonda Balnienė
Raimonda Balnienė

Idėjai pagreitį suteikė Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija, vadovavusi Šilko kelio projektui. Pirmiausia prie Pasaulio gintaro kelio prisijungė kaimyninės šalys, pavyzdžiui, Rusija, Lenkija ir Latvija. Pastarosios gintaro kelias dabar – dėmesio centre, nes Ryga yra šių metų Europos kultūros sostinė. Latvijoje galima išvysti gintaro koncertų salę, pasiklausyti „Dzintars“ orkestro. O Austrija turi paruošusi ekskursiją Dunojaus upe, per kurią pasakojama apie gintaro kelią senovėje. Pasak R.Balnienės, visos pasaulio šalys gali prisijungti prie gintaro kelio.

Gintarinis maistas
Gintarinis maistas

„Turkijoje aptinkamas juodas gintaras, o Pietų Afrikos Respublikoje yra Gintaro iškyšulys. Neseniai Gintaro keliu susidomėjo ir Meksika. Įdomybių yra ir ne taip toli nuo mūsų: Sankt Peterburge galima išvysti gintaro kambarį, Kaliningrado srityje stovi gintaro piramidė. Lietuva šiame margumyne neatsilieka: Druskininkuose taip pat galima apsilankyti gintaro kambaryje. Netoli Panevėžio esantis Bistrampolio dvaras kviečia į gintarinį aukurą įberti gintaro dulkų. Taip pat nedaug kas žino, kad netoli Telšių teliuskuojančio Lūksto ežero bangos išmeta gintaro“, - įdomybes vardijo R.Balnienė.

Lietuvoje nemažai dėmesio skiriama gydomosioms gintaro savybėms. Lietuvoje siūloma apsilankyti gintaro pirtyje, išbandyti SPA procedūras su gintaru. Tikima, kad iš gintaro išgaunama rūgštis padeda gydyti ausies skausmą. Gintaro gabalėliai, prisegti ant šunelio antkaklio, atbaido parazitus.

šuns antkaklis, gintaras
Gintarinis šuns antkaklis

Gintaras gali būti panaudotas ir netiesiogiai, pavyzdžiui, Virtuvės mitų griovėjai gamino gintaro spalvos ir formos desertą Pasaulio gintaro kelio atidarymo šventei, įvykusiai 2013-ųjų gruodžio 17-ąją.

R.Balnienė džiaugėsi, kad neseniai buvo pristatyta Lietuvos gintaro kelio atkarpa, vienijanti beveik šimtą objektų, kuriuose gintaras yra tiesiogiai arba netiesiogiai panaudotas.

„Gintaro kelias padeda garsinti Lietuvą kaip įdomią šalį. Juk daugybė žmonių pasaulyje net nežino, kur Lietuva yra. Kuo dažniau Lietuvos vardas minimas, tuo daugiau žmonių apie ją sužino. Juk tam, kad turistai pas mus atvažiuotų, visų pirma jie turi sužinoti, kokie mes esame ir ką turime“, - pastebėjo R.Balnienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje