Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 29, 20:59

Lietuvos kaimo turizmas: poilsiautojai grįžta, tačiau mūsų šalies vengia vokiečių turistai

Pastaruoju metu į Lietuvos kaimo turizmo sodybas sparčiai grįžta poilsiautojai, tačiau daugumą jų sudaro būtent lietuviai. Anksčiau Lietuvos vakarinės dalies kaimo turizmo sodybas itin mėgo vokiečių turistai, bet manymas, kad Lietuva yra arti Ukrainos, juos priverčia savo keliones atšaukti.
Medinė sodyba Tik prenumeratoriams
Medinė sodyba / 123RF.com nuotr.

Apie situaciją Lietuvos kaimo turizmo sektoriuje 15min daugiau papasakojo Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė Agnė Vaitkuvienė. Savo įžvalgomis apie didelį kaimo turizmo sektoriaus potencialą ir Lietuvos turizmo rinkodaros komunikaciją taip pat pasidalijo ir Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr. / Agnė Vaitkuvienė
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr. / Agnė Vaitkuvienė

Birželį trūko ilgiau pasiliekančių poilsiautojų

Anot Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentės A.Vaitkuvienės, šalies kaimo turizmo verslas vėl sugrįžta į vėžes.

Pasak pašnekovės, pirmiausiai reikėtų akcentuoti tai, kad kaimo turizmas šalyje skirstomas į du segmentus – ramų poilsį ir renginius.

Šalies kaimo turizmo verslas vėl sugrįžta į vėžes.

„Net ir per pandemiją ramus poilsis vyko pakankamai intensyviai ir tikrai sulaukdavome daug klientų. Tačiau žmonių susibūrimai (šeimos šventės, įmonių renginiai, stovyklos) tikrai buvo sustoję. Žmonės bijojo, todėl neorganizavo didesnių renginių, – aiškino A.Vaitkuvienė.

– Tačiau šiemet mes jau matome pasikeitusią situaciją. Sugrįžta šeimos šventės. Labai džiaugiamės, kad sugrįžta ir įmonių renginiai. Įmonių kolektyvai tikrai buvo nustoję susitikinėti neformalioje aplinkoje. Kaimo turizmo sodybose nevyko komandos formavimo vakarėliai, seminarai. Dabar matome, kad tai sugrįžta. Aišku, sugrįžta ir stovyklos. Šią vasarą kaimo turizmo sodybose tikrai bus daug stovyklų tiek vaikams, tiek suaugusiems.“

123RF.com nuotr. / Medinė sodyba
123RF.com nuotr. / Medinė sodyba

A.Vaitkuvienės teigimu, kaimo turizmo sezonas įsisiūbuoja po truputį, nes pastaruoju metu vyravo nedžiuginantys orai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje