Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 3d. 20:04

Magiška budistinė tatuiruotė – geriausios lauktuvės iš Tailando

Tailande daroma tatuiruotė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tailande daroma tatuiruotė

Norite lauktuvių, kurios visą likusį gyvenimą primintų apie nerealias atostogas Tailande? Tuomet jums reikia tatuiruotės. Ne, ne tokios, kokias daro apsvaigę tatuiruočių meistrai kiekviename kurorte, o tokios, kuri turėtų ypatingą reikšmę.

Tačiau prieš savo kūną paženklindami magiška tatuiruote, turite suprasti kelis dalykus. Pirma, tai nėra paprasta tatuiruotė. Ji turi savo reikšmę ir taisykles. Antra, tai ne suvenyras, kurį galite įsigyti kitą dieną po vakarėlio kamuojamas pagirių. Trečia, tai pažadas visam gyvenimui, turintis bendražmogišką ir religinę prasmę, todėl pagalvokite, ar esate jam pakankamai subrendęs.

Magiškieji piešiniai

Tradicinė Sak Yant, arba Yantra, tatuiruotė yra daroma nenaudojant jokių prietaisų, tik specialią adatą. Tikrąsias tatuiruotes, senovines geometrines figūras, sumišusias su budistinėmis maldomis, daro tik vienuoliai. Tokias pačias tatuiruotes galite pasidaryti bet kuriame Tailande esančiame salone, tačiau aš tai vadinu šventvagyste.

Tikima, kad žmogaus kūną papuošę piešiniai turi magiškų galių ir yra siejami su išgijimu, sėkme, stiprybe bei apsauga nuo blogio. Budistiniame pasaulyje šios tatuiruotės atsirado daugiau nei prieš 2 tūkst. metų.

Senovėje vienuoliai šiais magiškais piešiniais ženklindavo karius, kurie troško apsaugos ir stiprybės kare. Buvo tikima, jog visą kūną (nuo galvos iki kojų pirštų) padengus šiomis apsauginėmis tatuiruotėmis, joks peilis ar strėlė negalėdavo pažeisti odos.

Jei esate užsienietis, 95 proc., kad pirmoji jūsų tatuiruotė, kurią išrenka vienuolis, bus viena iš šių trijų: Hah Taew, Gao Yord arba Paed Tidt. Sudėtingesnė simbolika ir piešiniai skirti tiems, kurie turi gilesnį suvokimą apie jų reikšmę ir Budos mokymą.

Hah Taew (penkios linijos) tatuiruotė

Hah Taew (penkios linijos) tatuiruotė
Hah Taew (penkios linijos) tatuiruotė

Hah Taew tatuiruotė turi penkias linijas. Ji kilusi iš daugiau nei prieš 700 metų dabartinio Tailando šiaurėje gyvavusios Lanos karalystės. Žodžiai, esantys šioje tatuiruotėje, buvo užrašyti senąja khmerų kalba, tačiau šiais laikais kai kurie meistrai juos pakeitė savais.

Pirmojoje linijoje parašyti žodžiai apsaugo tatuiruotės savininką nuo neteisingos bausmės, išvalo gyvenamąją erdvę nuo piktų dvasių.

Antrojoje linijoje parašyti žodžiai panaikina blogas astrologines pranašystes ir nesėkmes.

Trečiojoje linijoje parašyti žodžiai apsaugo nuo juodosios magijos ir bet kurio žmogaus, kuris bandys jus prakeikti.

Ketvirtojoje linijoje parašyti žodžiai suteikia daugiau galios jūsų sėkmei, laimei ir pasisekimui gyvenime.

Penktojoje linijoje parašyti žodžiai suteikia jums charizmos, kuri traukia priešingą lytį. Ji taip pat stiprinančiai veikia ketvirtąją liniją.

Šią tatuiruotę turi Holivudo aktorė Angelina Jolie. Garsenybė ja savo kūną papuošė viešnagės Kambodžoje, kur 2001 metais sukūrė pagrindinį vaidmenį filme „Lara Kroft. Kapų plėšikė“, metu. Tuomet jai tatuiruotę darė specialiai iš Tailando atvykęs vienuolis meistras.

Gao Yord (devyni bokštai) tatuiruotė

Gao Yord (devyni bokštai) tatuiruotė
Gao Yord (devyni bokštai) tatuiruotė

Ši Gao Yord tatuiruotė yra bene švenčiausia iš visų, nes turi platų magiškų apsauginių galių spektrą. Daugelis žmonių renkasi būtent šią tatuiruotę kaip savo pirmąją Sak Tant. Jos dizainas taip pat skiriasi, priklausomai nuo tikinčiojo pageidavimų.

Visgi, tatuiruotės pagrindas išlieka tas pats. Piešinys simbolizuoja mistinį dievų kalną Meru. Pasak induizmo mitologijos, šis kalnas yra Budos ir kitų dievybių buveinė.

Paed Tidt (aštuonios kryptys) tatuiruotė

Paed Tidt (aštuonios kryptys) tatuiruotė
Paed Tidt (aštuonios kryptys) tatuiruotė

Trečioji Sak Yant tatuiruotė Paed Tidt simbolizuoja geometrinę figūrą, kurią sudaro aštuonios mantros, surašytos į du apskritimus, esančius tatuiruotės centre. Šiame piešinyje taip pat yra aštuoni Budos simboliai.

Tailande yra žinomi 8 Budos simboliai, reprezentuojantys skirtingas pozas ir skirtas visoms savaitėms dienoms. Tailande trečiadienis yra skirstomas į dvi dalis, todėl yra rytinė Budos poza ir vakarinė.

Ši tatuiruotė apsaugos jus visur, kad ir į kurią pusę bekeliautumėte, taip pat atbaidys piktąsias dvasias.

Taisyklės tatuiruočių savininkams

Jei nuspręsite, kad esate pasirengęs savo pirmajai Sak Yant tatuiruotei, turėkit omeny, kad apsauginės galios ateina su atsakomybe ir pažadu. Jei norite, kad magiškos tatuiruotės galios jus saugotų, turėsite laikytis šių taisyklių:

  1. nežudyk,
  2. nevok,
  3. netrokšk svetimo vyro ar moters, būk ištikimas,
  4. nemeluok,
  5. nesisvaigink,
  6. nekalbėk piktuoju apie motiną.

Tačiau kiekvienas meistras tatuiruotei gali pridėti ir papildomų taisyklių. Pvz., nevalgyk maisto likučių, neleisk, kad ant tavęs gulėtų ar sėdėtų moteris, nevalgyk moliūgų, nesėdėk po tam tikros rūšies banano medžiu ir t.t. Taip, kai kurios taisyklės skamba absurdiškai, todėl pagalvokite, ar tikrai verta darytis tatuiruotę, jei nesugebėsite išsaugoti jos magiškų galių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

04:04
02:49
00:10

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje