Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 14d. 17:44

Marakešo Medinos gidas: Maroke gyvenančios lietuvės mėgstamiausi restoranai ir barai

Restoranai Maroke
Restoranai Maroke

Marakešas – gausiai turistų lankomas miestas, savo svečiams siūlantis gausybę restoranų, kavinių ir barų. Kaip nepasiklysti vardų gausoje ir aplankyti geriausias Marakešo Medinos vietas?

Nuolat sulaukiu laiškų su prašymais rekomenduoti geras vietas Marakeše, todėl sudariau trumpą sąrašą su savo mėgstamiausias restoranais ir kavinėmis. Kadangi nesu prabangos mėgėja, šiame sąraše rasite nebrangias vietas, kuriose lankausi tiek aš, tiek mano vietiniai bei iš užsienio atvykę draugai.

Beje, visur tekste minima Medina reiškia senamiestį. Marakešo Medinos širdis – garsioji Jemaa el-Fnaa aikštė. Kas domisi gatvės maistu, anglų kalba esu sudariusi mano mėgstamiausių Maroko gatvės patiekalų sąrašą, kurį rasite čia.

„Henna Art Cafe“ – chna menas

Restoranai Maroke
Restoranai Maroke

Medinoje, netoli pagrindinės Jemaa el-Fnaa aikštės, yra įsikūrusi ir „Henna Art Cafe“ (35 Derb Sqaya Riad Zitoun El Kdim, Medina). Ją rasite pasukę į prie pat „Snack Toubkal“ esančią Riad Zeitoun al Kdim gatvę. Aš į šią kavinę dažnai užsuku ne tik dėl skanaus, paprasto maisto, jaukios terasos, bet ir dėl chna piešinius ant kūno kuriančių vietinių moteriškių. Jei norite pasipuošti šiomis laikinomis tatuiruotėmis, ši vieta yra pati geriausia ir saugiausia Marakeše. Ten rasite keletą katalogų su piešinių pavyzdžiais bei fiksuotomis kainomis (apie 100 dh nedidelis piešinys), naudojami tik organiniai dažai. Ramiai gerdami arbatą pasipuošite įspūdingais raštais ir galėsite įsigyti įspūdingų vietos menininkų atviručių ir nedidelių paveikslų. „Henna Art Cafe“ įspūdingas, chna dažais išraitytas meniu patalpintas čia.

„Zwin Zwin Cafe“ – norintiems ir alkoholio

Restoranai Maroke
Restoranai Maroke

Toje pačioje Riad Zeitoun al Kdim gatvėje, paėję keletą minučių į priekį nuo „Henna Art Cafe“, rasite „Zwin Zwin Cafe“. Išvertus iš marokiečių dialekto, Zwin reiškia gražuolė, kokia ir yra pati kavinė – jauki, su bohemišku prieskoniu ir nedidele terasa. Šią vietą į sąrašą įtraukiau ir dėl ten esančio alkoholio, nes Marakešo Medinoje nėra daug vietų, kur galima prie maisto gauti alkoholio (o jei ir yra, jos brangokos bei nuobodžios). „Zwin Zwin Cafe“ butelis vyno kainuoja apie 200 dh (20 eurų), alus – 50 dh. Čia rasite jų maisto meniu ištrauką. Beje, kavinėje taip pat yra nedidelis boutique bei meno galerija!

Concept store ir restoranas MAX&JAN

Restoranai Maroke
Restoranai Maroke

MAX&JAN (14 rue Amsefah | Sidi Abdelaziz, Medina, Marakešas) jaukų concept store/boutikąir terasoje įsikūrusį restoraną atradau netikėtai klaidžiodama Medinos gatvėse. Šią vietą pavadinčiau savotišku menų loftu: pirmame aukšte įsikūręs stilingas vietinių dizainerių concept store’as, visur ant sienų gausu piešinių ir grafičių. O terasoje pavasarį duris atvėrė jaukus ir stilingas restoranas, kurį dažnai vadinu hipsterių rojumi. Patiekalai kainuoja apie 10-15 eurų, alkoholis neparduodamas. Tikrai verta ten praleisti bent vieną vakarą ir pasimėgauti stilinga aplinka. MAX&JAN meniu rasite čia.

Avies galvų delikatesas – Mechoui

Restoranai Maroke
Restoranai Maroke

Keptos avies galvos Maroke ypač populiarios religinės šventės Eid al-Adha metu, kuomet kiekviena šeima paaukoja po avį. Jų galvos tuomet kepamos ant ugnies ir valgomos. Būnant Maroke šį patiekalą , vadinamą mechoui, verta paragauti ne vien Eid metu! Populiariausias mechoui restoranas randasi Medinoje, netoli Jemaa el-Fnaa aikštės esančiame vadinamojoje Mechoui Alley. Nors ten vienoje vietoje randasi net keletas mechoui restoranų, geriausias yra „Chez Lamine Hadj Mustapha“. Avies galvos ten troškinamos specialioje, grindyse esančioje skylėje-krosnyje. Visas procesas trunka apie 5 valandas; nuo galvos nuimta mėsa patiekiama paskaninta tik druska ir kuminu. Beje, tai nėra pigus patiekalas – kilogramas mechoui kainuoja apie 16 eurų (užtenka dviems žmonėms). Ten pat galite paragauti ir tandžijos, išgerti arbatos.

Mažasis pietų sodas „La Famille“

Restoranai Maroke
Restoranai Maroke

Į Medinoje esantį jaukų „La Famille“ (42 Riad Zitoun Jdid, Medina, tel. rezervacijoms +212 524 385 295) restoraną užsuku retai, nes nemėgstu planuotis savo dienos, o norint ten patekti reikia. „La Famille“ yra mažas šeimyninis restoranas, veikiantis kasdien, išskyrus sekmadienį, tik pietų metu (12-16.30 val), todėl norint ten patekti, būtina rezervuoti staliuką. Tai padaryti reikia ne vien dėl mažo vietų skaičiaus, bet ir dėl riboto meniu. Kasdien iš šviežių produktų pagamina tik keletas vegetariškų patiekalų variantų. Kadangi viskas šviežia, pasibaigus paruoštiems produktams, nauji lankytojai nepriimami. Dievinu „La Famille“ salotas, pripildytas arbūzų, sėklų, šviežių lapų ir ožkos sūrio! „La Famille“ primena nedidelį jaukų šeimyninį sodą, su kanarėlėmis, augmenija ir jaukiu interjeru. Meniu pagrindiniai patiekalai kainuoja apie 9 eurus, surasti šią vietą reikia atidumo, nes įėjimą galite lengvai praeiti nepastebėję.

Muzikos ir istorijų vakarai kavinėje „Café Clock“

Restoranai Maroke
Restoranai Maroke

Prie Medinos įsikūrusiame Kasbos rajone (224 Derb Chtouka) esanti kavinė „Café Clock“savo padalinius turi įkūrusi Feze, Moulay Idriss (ten vadinasi „Scorpion House“) ir Chefchouen miestuose. Tad jei patiks Marakešo kavinė, turėsite kur apsilankyti minėtose vietose. „Café Clock“ beveik kas vakarą vyksta įvairūs renginiai: koncertai, tradicinių šokių pasirodymai bei garsieji istorijų pasakojimo vakarai. Dienomis galima apsilankyti maisto gaminimo, kaligrafijos kursuose. „Café Clock“ renginius sekite jų Facebook paskyroje. Maistas ten išties labai skanus, tradicinė marokietiška virtuvė pateikiama su moderniu, truputį europietišku prieskoniu. Jų garsiausias patiekalas – burgeris su kupranugariena, kuris man nepaliko didelio įspūdžio, tačiau pabandyti tikrai verta! Pati dažniausiai renkuosi nerealias gaivias figų ir ožkos sūrio salotas ir ten gaminamą mėtų limonadą. Patiekalų kainos – nuo 5 iki 15 eurų, meniu rasite čia.

Puiki terasa „The Hotel Grand Tazi“

VIDEO: Terrace of Hotel Grand Tazi Marrakech

„The Hotel Grand Tazi“ (79 Passage Prince Moulay Rachid, Marakešo Medina) – įdomi vieta, įsikūrusi prie pat pagrindinės Jemaa el-Fnaa aikštės, turinti didžiulę terasą su vaizdu į Mediną. „The Hotel Grand Tazi“ yra vietinis viešbutis, truputį purvinokas, tradiciškai dekoruotas. Tačiau didžiausia šios vietos gėrybė – viešbučio apačioje ir terasoje esantis nebrangus baras bei brangesnis restoranas. Dažniausiai su draugais keliaujame į šią terasą pasigrožėti chaotišku Medinos vaizdu, užsisakome butelį vyno.

Restoranai Maroke
Restoranai Maroke

Pačioje viršutinėje terasos dalyje nesitikėkite prabangos, tiesiog pora staliukų (nors vieta milžiniška). Šios vietos valdytojai – įdomūs žmonės, ne visada patys maloniausi, tačiau vaizdas ir kainos atperka viską. Beje, ten vakarais dažnai pasirodo ir pilvo šokėjos!

Augmenijos apsuptyje įsikūręs „Le Jardin“

Restoranai Maroke
Restoranai Maroke

„Le Jardin“ (32 Souk Sidi Abdelaziz, Medina) restorano įkūrėjui priklauso ir kita garsi kavinė Marakešo Medinoje – „Café des Épices“, kur galite keliauti dėl puikios terasos ir maisto. Tuo tarpu „Le Jardin“ vilioja jaukiu sodu ir aplinka. Valgydami ten jausitės esantys tikroje augalų oazėje, patalpintoje XVI amžiaus pastate. Patiekalų kainos nuo 6 iki 20 eurų, jų meniu rasite čia.

Falafelų bei kitų sveikų užkandžių rojus „Roti D’or“ ir „Corner cafe“

Restoranai Maroke
Restoranai Maroke

„Roti D’or“ ir „Corner cafe“ į vieną vietą sudėjau, nes jos abi randasi šalia viena kitos Medinoje, Rue Kennaria gatvės pradžioje. Nors įvairius sumuštinius, paninius ir kebabus gamina daugelis mažų kavinukių Marakeše, šios dvi išsiskiria savo vegetariškais variantais ir puikiais falafeliais. Kainos tikrai geros, apie 6 eur už didelę porciją. „Roti D’or“ meniu kabo nuotraukoje, o čia rasite „Corner cafe“ meniu. Beje, pastarajame mūsų mėgstamiausia – spring rollai ir falafelas pitos duonoje.

Nebrangusis ir paprastas „Snack Toubkal“

Restoranai Maroke
Restoranai Maroke

Į „Snack Toubkal“ restoraną pagrindinėje Jemaa el-Fnaa aikštėje užsuku labai dažnai dėl gero kainų ir kokybės santykio. Ši vieta pamėgta vietinių bei turistų ir yra puiki vieta tiems, kurie nori papusryčiauti, papietauti ar pavakarieniauti nebrangiame, švariame restorane. Galėsite užsisakyti tradicinių marokietiškų patiekalų kaip kuskusas, tadžinas, mano mylima pastilija su vištiena, salotos etc. Pagrindiniai patiekalai su mėsa kainuoja apie 30-40 dh (4 eur), o papusryčiauti galite ir vos už 20 dh! „Snack Toubkal“ randasi Jemaa el-Fnaa aikštės pabaigoje, netoli garsiosios kavinės „Café de France“. Paspaudę čia rasite jų meniu.

Daugiau apie Maroką skaitykite Rasos tinklaraštyje blondieinmorocco.com/lt

Blondinė Maroke
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Brexit“ susitarimas greičiausiai pasmerktas žlugti: kas toliau?

Aktualu

Kaip kandidatai į prezidentus spręstų švietime užvirusią krizę?

Gyvenimas

Prekybos žmonėmis grimasos: miršti darbo vietoje Lietuvoje, bet mirtis registruota Ukrainoje

Gazas

„Peugeot 508“ testas: 700 km su puse bako ir 5 kelyje sutiktos lapės

Aktualu

Tomas Venclova: esu solidarus su mokytojais

„Ginčas“: „Žalgirio“ pravertos žaizdos – kaip gydyti „Rytą“?

Sportas

Startas: blokuojamas feisbukas, favoritas D.Rapšys, tamsusis arkliukas R.Meilutytė

Vardai

„Skamp“ 20-mečio koncertas iš arenos keliasi į kuklesnę erdvę: buksuoja bilietų pardavimai

Maistas

„Dainava“: į restoraną kaip į teatrą

Aktualu

Emmanuelis Macronas ramina protestus – žada kelti minimalų atlyginimą

Kultūra

Artūras Tereškinas: Apie erotines fantazijas ir vyrą su dviem pudeliais

Vardai

Paskelbti M.A.M.A 2018 nominantai: tarp lyderių – vienu hitu pasaulį užkariavęs Dynoro

Interviu Aktualu

M.Aliochina iš „Pussy Riot“ apie protesto svarbą: „Tylėdamas savo laisvę atiduodi kitam“

Pasaulis kišenėje

Patarimai, ką daryti, kad kelionė į Izraelį nebūtų drungna

Vardai

Editos Daniūtės šventės Toskanoje – apie itališką Kūčių stalą su silke ir lietuviškų eglių grožį

15min recenzija Kultūra

Talino kino festivalis: E.Jankausko debiutas „Čia buvo Saša“ – filmas, kurio verta laukti 2019 m.

Gyvenimas

Įkvepiantys lietuviškos senatvės pavyzdžiai: drąsa pasakyti „ne“ vienatvei, ligoms ir apleistumui

Kultūra

Valstybiniai muziejai kvies juose lankytis nemokamai

Sportas

Vilniaus „Žalgiris“ atsisveikino su trenerių štabo nariu

24sek

48 kankinančios Domanto Sabonio valandos: „Nebenorėčiau to daugiau patirti“

Naujienos

24sek

Antanas Guoga moko „Žalgirį“: „Pirmoje vietoje visuomet turi būti Lietuvos rinktinė“

Aktualu

Seime vykusioje diskusijoje – raginimai atšaukti vaiko teises ginantį įstatymą

Maistas

Kaip vakarienės likučius paversti kitos dienos pietumis

Aktualu

Prastos naujienos iš Vengrijos. O kas laukia Lietuvos?

Aktualu

Viktoras Pranckietis apie Seimą: man yra gėda

Aktualu

Prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas: siūlomos paklausios specialybės

Verslas

Europos Parlamentas pritaria, kad IAE uždaryti būtų skirta 780 mln. eurų

Aktualu

Buvęs Makedonijos lyderis pasiprašė prieglobsčio Vengrijoje

24sek

„Įkrautas Jonas“: su J.Valančiūnu susijęs sprendimas, kuris atnešė „Raptors“ sėkmę

Verslas

Į Šiaulių banko klientus nusitaikė sukčiai

Mokėk kortele visur

Gazas

Kaune per 6 valandas iškrito pusė mėnesio normos kritulių: vėl skendo gatvės

Deuce

Netikėtas sprendimas – Agnieška Radwanska karjerą baigia vos 29-erių

Sportas

Legendinio Diego Maradonos pareiškimas: būčiau norėjęs treniruoti Madrido „Real“

Vardai

Martinavičiai nuo šiol – oficialiai nebe žmona ir vyras: „Jaučiuosi taip, lyg būtų mano gimtadienis“

Aktualu

Remigijus Šimašius ieško kandidatų į Vilniaus tarybą – tereikia užpildyti anketą

Aktualu

S.Kurzas: Austrija nenutrauks kontaktų su Maskva, nepaisant šnipinėjimo skandalo

Aktualu

Šiaulių gyvybės langelyje paliktas kūdikis

Vardai

Andrius Glušakovas-Pushaz: „Netikiu tobulybe, tikiu tik jos siekimu“

Deuce

Stipriausias pasaulio tenisininkas išlaikė A.Zverevo testą Londone

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje