Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 23d. 13:18 , Atnaujinta: 2021 spalio 21d. 15:59

Covid-19 užsikrėtė kelionėje: „sudegė“ ne tik lėktuvo bilietas

Lėktuvas
123RF.com nuotr. / Lėktuvas
Į keliones išsiruošiame tikėdamiesi nuotykių, netikėtumų, nekasdienių patirčių – tam ir reikalingos atostogos, kad pravėdintume galvą, perkrautume „vidinį kompiuterį“ ir grįžtume į darbą švieži kaip vasariniai agurkėliai. Tačiau kelionių metu nutinka visko, ir ne visada tai baigiasi kaip geras nuotykis. Draudimas gali sumažinti kelionėje iškilusius rūpesčius ir atostogų metu padės jaustis ramiau.

Keliaudamas nuolat negalvoji, kad už kiekvieno kampo tyko pavojai, puola virusai, išnuomotas automobilis patenka į avariją ar lėktuvas pradangina tavo bagažą. Tačiau kad ir kaip kelionių romantika apsuka galvą, reikia išlikti realistais – tikrai gali pasitaikyti nemalonių situacijų. Vienas iš būdų keliauti saugiau ir ramiau – pasirūpinti kelionės draudimu. Apie šio draudimo naudas pasakoja Lina Aidukevičienė, draudimo bendrovės „If“ asmens draudimo produkto vadovė.

Keliaudami sumažinkite rizikas

Pastaraisiais metais kelionių planus sutrikdė pandemija, tačiau neatbaidė tikrų keliautojų. Daugelis neatsisakė nei atostogų užsienyje, nei svarbių verslo kelionių, nors pandemijos keliami pavojai niekur nedingo. Išvykusiems į užsienį tenka rizikuoti, kad svajonių kelionę gali sugadinti netikėta saviizoliacija dėl Covid-19.

Taip nutiko ir Inai, kuri praėjusią vasarą su vyru ketino atostogauti Kretoje. Kadangi neturėjo žaliojo paso, kaip ir privaloma, prieš kelionę atliko Covid-19 testą. Nors moteris nejautė jokių ligos simptomų, testas buvo teigiamas. Sugriuvo visi atostogų planai – „sudegė“ ne tik lėktuvo bilietas, bet ir viešbučio užsakymas, už kurį jau buvo sumokėta. Laimei, Ina turėjo ne tik Būtinosios medicininės pagalbos, bet ir Kelionės išlaidų draudimą.

Pasak draudimo bendrovės „If“ asmens draudimo produkto vadovės L.Aidukevičienės, jei į kelionę negalėsite išvykti dėl Covid -19, kelionės išlaidų draudimas kompensuos kelionės išlaidas, kurių negalite susigrąžinti iš kelionės organizatoriaus, viešbučio, transporto paslaugų teikėjo ar kitų trečiųjų asmenų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Kelionė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Kelionė

Kai liga užklumpa užsienyje

Inai „pasisekė“, kad ji pavojinga infekcija susirgo Lietuvoje. Daug daugiau problemų būtų iškilę, jei ligos simptomai būtų pasireiškę užsienyje – tektų mažiausiai 10 dienų izoliuotis, papildomai atlikti testus. Blogiausiu atveju, net ir kreiptis į gydytojus. Ina prisimena vieną nelinksmą istoriją, kurią jai papasakojo jos draugė Regina, grįžusi iš kelionės po Maroką. Moteris į kelionę išsiruošė pavasarį, kai atrodo, kad pandemija šiek tiek aprimo, nebaugino rekordiškai didelis sergančiųjų skaičius, piką pasiekęs praeitą žiemą.

„Manau, kad mes visi jau buvome pavargę nuo pandemijos suvaržymų ir norėjome atsipalaiduoti. Regina pasakojo, kad ištrūkusi į užsienį, iš karto pasijuto laisvėje – gatvėje nepamatysi praeivių su kaukėmis, viešbučiuose ir kavinėse pilna žmonių, visi linksmi, bendrauja, atrodo, kad problemos liko toli ir mūsų neliečia“, – prisimena Inos draugė Regina.

Keliautoja nežino, kur Maroke ji užsikrėtė – virusą galėjo pasigauti visur, kur yra artimas kontaktas su kitais žmonėmis. Kai ji pajuto pirmuosius simptomus, tikėjosi, kad tai paprasčiausias peršalimas nuo visa galia veikiančių kondicionierių – gatvėje svilina karštis, o patalpose iš karto gauni šalčio dozę. Kai negalavimai nepraėjo kelias dienas, Regina pasidarė testą – deja, jis buvo teigiamas. Teko tuoj pat izoliuotis viešbučio kambaryje ir vietoj smagių kelionės įspūdžių apsiriboti vaizdu pro langą. Deja, tai nebuvo blogiausia – liga nesitraukė ir prireikė medikų pagalbos. Reginai teko netgi kelias dienas praleisti ligoninėje.

123RF.com nuotr./Ligoninė
123RF.com nuotr./Ligoninė

Draudimas kompensavo dėl Covid-19 patirtas išlaidas

Laimei, moteris turėjo „If“ kelionių draudimą su Covid-19 apsauga, kuri galioja visoje Europoje ir šiose šalyse: Turkijoje, Egipte, Izraelyje, JAE, Armėnijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje, Kazachstane, Tunise, Maroke. „Kitose pasaulio šalyse Covid-19 apsauga negalioja, tačiau suteikiamos įprastinės kelionių draudimo naudos“, – pabrėžia L.Aidukevičienė.

„Saviizoliacijos kitoje šalyje išlaidos gali būti kompensuojamos, jei kartu su Būtinosios medicininės pagalbos draudimu pasirinksite ir Kelionės išlaidų draudimą. Tokiu atveju būsite finansiškai apsaugoti ir galėsite susigrąžinti kelionės išlaidas, jei išvykos metu jūs ar kartu keliaujantis artimas asmuo susirgs Covid-19 liga“, – paaiškina asmens draudimo produkto vadovė.

Pagal Kelionės išlaidų draudimą Reginai draudimas kompensavo bilietų keitimą grįžimui namo, saviizoliacijos ir karantinavimosi išlaidas iki 14 dienų. Nuostoliai jai atlyginti pasirinktos draudimo sumos ribose.

Taip pat Reginai kompensuotos išlaidos susijusius ir su gydymu: gydytojo konsultacijas, gydymas ligoninėje, medikamentai. Šios išlaidos kompensuotos pagal Būtinosios medicininės pagalbos draudimą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./COVID-19 testas
AFP/„Scanpix“ nuotr./COVID-19 testas

Išnuomotas automobilis be galvos skausmo

Kelionę gali sugadinti ne tik netikėta liga, bet ir kiti nenumatyti atvejai. Neretai kelionėse tenka nuomotis automobilį, jei nori savarankiškai apvažiuoti ir pamatyti šalies turistinius objektus. Prieš kreipiantis į automobilių nuomos bendrovę, būtina žinoti, kad nepakanka civilinės atsakomybės draudimo. Jei nenori papildomo galvos skausmo, pasirašant sutartį būtina atkreipkite dėmesį į išskaitos dydį – ne visos automobilių nuomos kompanijos leidžia pasirinkti 0 eurų išskaitą. Jei padarytumėte avariją ar kitaip apgadintumėte automobilį, tektų sumokėti sutartyje nurodytą išskaitos sumą.

„Su draugais poilsiaudami Tenerifėje išnuomotu automobiliu apvažiavome visą salą, ir riedėdami siaurais kalnų serpentinais apibraižėme mašinos šonus. Automobilių nuomos bendrovė pareikalavo sumokėti 500 Eur. Neplanuotus nuostolius visi pasidalijome solidariai po lygiai, bet nusprendėme, kad kitą kartą taip nerizikuosime, teks apsidrausti nuo tokių nemalonumų“, – kelionių patirtį prisimena Valdas.

Pasak L.Aidukevičienės, turint kelionės draudimą su išsinuomoto automobilio išskaitos draudimu, „If“ atlygina iki 2000 Eur. žalą ar nuostolius kelionėje išsinuomotam automobiliui, kai nuomos kompanija pateikia pretenziją dėl sugadinto ar pavogto automobilio.

123rf.com nuotr./Tenerifė
123rf.com nuotr./Tenerifė

Pamestas ar pavogtas bagažas sujaukia planus

Deimantė mėgsta keliauti su rankiniu bagažu, kurį galima pasiimti į lėktuvo saloną: „Išmokau kelionėse nesitampyti visos spintos drabužių ir neapsikrauti nereikalingais daiktais. Taip sutaupau daug laiko – nereikia anksčiau atvykti į oro uostą ir stovėti registruoto bagažo eilėje, o po skrydžio vėl laukti savo lagamino.“

Tačiau pasitaiko tokių kelionių, kai papildomas bagažas yra neišvengiamas. Mergina atskrido į Tailandą ir atsidūrė labai keblioje padėtyje, kai nesulaukė savo lagamino, kuriame buvo ne tik vasariški drabužiai, bet ir laisvalaikio įranga: „Iš Lietuvos išvykau žiemą su šiltais drabužiais ir planavau iš karto Bankoke apsivilki suknelę. Deja, teko kęsti nepatogumus ne tik dėl netinkamos aprangos, bet ir sugriuvusių planų dar tą pačią dieną praleisti paplūdimyje.“

L.Aidukevičienė pataria, kaip paprasta apsisaugoti nuo tokių nemalonių situacijų: „Pasirinkus bagažo draudimą, kompensuojami nuostoliai už prarastus daiktus, jei kelionės metu bagažas dings, būsite apiplėštas viešbutyje ar gatvėje. Jeigu bagažo pristatymas į užsienį vėluoja daugiau kaip 6 valandas – kompensuojamos būtinų daiktų įsigijimo išlaidos.“

123RF.com nuotr./Kelionė
123RF.com nuotr./Kelionė

Kokią draudimo sumą pasirinkti kelionės išlaidų draudimui?

„If“ draudimo bendrovės atstovė rekomenduoja pasirinkti reikalingą kelionės išlaidų draudimo sumą, skirtą vienam keliautojui: „Įsivertinkite galimas išlaidas ir rinkitės bent minimaliai didesnę sumą, nei esate sumokėję už kelionę. Tai ypač aktualu, jei kelionę pirkote su nuolaida.“

Jei keliaujate dviese ir iš viso kelionei (lėktuvų bilietams, viešbučiams ir kt.) išleidote 900 eurų, draudžiantis rekomenduojama rinktis 600 eurų draudimo sumą vienam keliautojui.

Kelionės draudimo kaina priklauso nuo įvairių faktorių – į kokią šalį vykstate, kuriam laikotarpiui, pasirinktų draudimo sąlygų, keliaujančiųjų amžiaus ir skaičiaus ir kt. Pavyzdžiui, 35 metų asmuo keliauja į Vokietiją 7 d. ir pasirenka tik Būtinosios medicininės pagalbos draudimą 100.000 Eur draudimo sumai. Šis kelionės draudimas kainuotų tik apie 5 Eur., o netikėtai susirgus gerokai sumažintų rūpesčių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:01
18:31
25:57

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje