Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 10d. 11:31

Norintiems į Ispaniją: „Ryanair“ siūlo už 12 eurų nuskristi į Saragosą pasižiūrėti į „Ecce Homo“ freską

Nepavykusi XIX a. freskos restauracija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Nepavykusi XIX a. freskos restauracija

Oro bendrovė „Ryanair“ skelbia, kad po nevykusios freskos „Ecce Homo“, vaizduojančios Jėzų Kristų, „restauracijos“ Borchos mieste netoli Saragosos, žymiai išaugo ten keliaujančių skaičius, rašo „The Telegraph“.

„Dėl šios nevykusios restauracijos sukelto efekto Saragosoje padvigubėjo turistų srautai, be to, tai gerai veikia ir vietos ekonomiką“, – žiniasklaidai paskelbė „Ryanair“ atstovas.

Dėl ypatingo turistų susidomėjimo oro bendrovė paskelbė specialią akciją „Ecce Homo“, kuri siūlo skrydžius į Saragosą už 12 eurų, skrendant iš bet kurio Europos oro uosto, kuris aptarnauja „Ryanair“ lėktuvus.

Teigiama, jog akcija galios spaliui ir lapkričiui perkamiems bilietams.

O turistus prie freskos traukia dėl to, jog viena daugiau kaip 80 metų turinti senolė nusprendė, kad Elios Garcios Martinezo kūrinį – freską “Ecce Homo” reikia šiek tiek atnaujinti. Užuot pasikvietusi profesionalų specialistą, neįvardijama moteris krizės metu nusprendė pati imtis restauracijos darbų. Jų kaina – pribloškiamai nevykęs rezultatas.

Sudėtingus dailininko teptuko potėpius uždengė negrabiai uždažyti dažai, o kruopščiai parinktą ekspresijos gylį tiesiog nuplovė gausūs raudonos ir rudos spalvų kiekiai. Freskai padaryta žala buvo pastebėta tuomet, kai XIX a. dailininko vaikaitė prieš kelias savaites paaukojo pinigų Ispanijos Borchos mieste įsikūrusiam Borchanos studijų centrui, turinčiam religinių paveikslų ir nuolat atnaujinamų fotografijų archyvą. Priėmę paaukotus pinigus, centro darbuotojai nuėjo apžiūrėti Gailestingumo šventovės (Santuario de Misericodia) sieninės tapybos ir išvydo drastiškai sugadintą meno kūrinį.

Restauratorė mėgėja teigė, jog ėmėsi šio projekto, turėdama „gerų ketinimų“. Už kultūrą atsakingas savivaldybės tarybos narys Juanas Maria de Ojeda pažymėjo, kad „ji tiesiog nebesuvaldė rankos“.

Šiems restauravimo darbams leidimas nebuvo išduotas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje