Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 17d. 16:36

„Novaturas“ pataria: kur keliausime šią žiemą ir kaip tai daryti saugiai?

Laplandija
Partnerio nuotr. / Laplandija

Daugelis specialistų prognozuoja, kad kitąmet po truputį pradėsime grįžti prie įprasto keliavimo ritmo. Vis tik artėjant šventiniam sezonui ir slidinėjimo atostogoms dažnas pradeda intensyviau domėtis kelionių organizatorių pasiūlymais jau šiai žiemai.

Ką svarbu žinoti keliaujant pandemijos laikotarpiu ir kaip tai daryti saugiai, pataria didžiausio kelionių organizatoriaus „Novaturas“ atstovė ir kelionių entuziastė Dovilė Zapkutė.

Sniego beieškant

„Viena iš populiariausių kelionių krypčių žiemą – slidinėjimo atostogos, dėl kurių šiomis dienomis sulaukiame nemažai užklausų. Norintiems Naujuosius metus sutikti kalnuose, teks apsišarvuoti kantrybe. Pagal dabartinę situaciją dauguma populiariausių Prancūzijos, Italijos, Austrijos, Šveicarijos slidinėjimo kurortų sezono atidarymą atidėjo gruodžio pradžiai arba viduriui, priklausomai nuo šalies. Vienas populiariausių tarp lietuvių – Lombardijos regionas – šiuo metu yra uždarytas ir intensyviai kovoja su virusu. Andoros slidinėjimo trasos uždarytos iki kitų metų. Todėl mėgstantiems planuotis iš anksto rekomenduojame slidinėjimo atostogas planuotis nuo kitų metų sausio mėnesio“, – pataria D.Zapkutė.

Partnerio nuotr./Slidinėjimas
Partnerio nuotr./Slidinėjimas

Tiems keliautojams, kuriems tinka spontaniškas išvykimas, D.Zapkutė rekomenduoja stebėti situaciją ir būti pasiruošusiems paskutinės minutės pasiūlymų medžioklei.

„Mūsų partneriai Prancūzijoje ir Italijoje jau pasiruošę užtikrinti maksimalų saugumą kurortuose – tiek kalbant apie viešbučius, tiek apie slidinėjimo trasas ir jų infrastruktūrą. Slidinėjimo kurortuose taikomos labai panašios saugumo taisyklės kaip ir visur kitur – privalomas kaukių dėvėjimas uždarose patalpose, laukiant keltuvų, tam tikruose keltuvuose. Planuojama, kad slidinėjimo mokyklos veiks kaip įprastai, nuomojama slidinėjimo įranga kruopščiai dezinfekuojama. Visur bus prašoma laikytis saugaus atstumo, ypač ten, kur gali susidaryti eilės. „Apres-ski taip pat taikomi ribojimai, kavinėse ir restoranuose žmonės aptarnaujami tik prie staliukų, kurie išdėlioti saugiu atstumu vienas nuo kito. Lauko kavinėse ir toliau slidinėtojai galės mėgautis karštais gėrimais ar kokteiliais. Čiuožiant trasomis kaukių dėvėti nereikės“, – slidinėjimo atostogų niuansus pristato „Novaturo“ atstovė.

Partnerio nuotr./Slidinėjimas
Partnerio nuotr./Slidinėjimas

Naujametinė žvaigždė – Tenerifės sala

Įprastomis sąlygomis šventiniu periodu lietuviai dažniausiai rinkosi Egipto, Kanarų salų, Jungtinių Arabų Emyratų kurortus – keliones į šias šalis „Novaturas“ yra suplanavęs ir pradės vykdyti tuomet, kai tik bus saugu, o atsakingos institucijos leis į jas skristi. Nuo kitų metų keliautojų lauks ir tolimosios kryptys – Tailandas, Vietnamas, Seišelių salos, Balio sala.

Partnerio nuotr./Tenerifė
Partnerio nuotr./Tenerifė

Pasak D.Zapkutės, šiemet kaip niekad ryškiai sužibo Tenerifės Naujametinė žvaigždė. Atlanto vandenyno skalaujamoje saloje oro ir vandens temperatūra siekia dvidešimt laipsnių šilumos, tad keliautojai skuba iš pilkos darganos bent trumpam pabėgti į saulėtą ir pavasarišku oru džiuginančią salą. Šiuo metu Tenerifėje susirgimo koeficientas yra 80,76 atvejų 100 tūkst. Gyventojų.

Partnerio nuotr./Tenerifė
Partnerio nuotr./Tenerifė

„Viešbučiai ten jau aktyviai ruošiasi Naujųjų metų šventėms: organizuojamos programos, iškilmingos vakarienės. Šiai salai reikalavimai izoliuotis ar atlikti testą nėra taikomi, o prieš išvykstant reikia turėti neigiamą testo tyrimo rezultatą bei užpildyti visuomenės sveikatos formą. Tenerifės salą lietuviai žino labai gerai, ji visada buvo populiari atostogų kryptis žiemos sezonu“, – teigia kelionių entuziastė.

Kalėdų senelis – per saugų atstumą

Kita svajonių kryptis naujametiniu periodu visai šeimai – Laplandija, kurioje už Poliarinio rato gyvena Kalėdų senelis. Nuo lapkričio 23 d. Suomijai priklausančioje Laplandijoje bus laukiami visi keliautojai, tačiau jie turės laikytis nustatytų saugumo reikalavimų: pateikti 72 val. galiojantį neigiamą testą, taip pat, jeigu planuojate Suomijoje praleisti daugiau nei 72 val., atlikti pakartotiną testą atvykus į šalį. Kol sulauks atsakymo, keliautojai turės karantinuotis, o gavę antrą neigiamą atsakymą galės keliauti po kraštą netrukdomai. Šiuo metu Laplandijos regione susirgimų koeficientas nesiekia 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Partnerio nuotr./Laplandija
Partnerio nuotr./Laplandija

„Laplandija keliautojus vilioja slidinėjimo trasomis, įspūdingo grožio gamta su danguje šokančiomis Šiaurės pašvaistėmis ir aktyviomis pramogomis: pasivažinėjimu sniegomobiliais, elnių ar šunų tempiamomis rogėmis, ekskursijomis po Kalėdų senelio rezidenciją ar žėrintį ledo skulptūrų sodą, nykštukų dirbtuves. Tuo tarpu Kalėdų senelio šiais metais apkabinti nepavyks – su juo teks bendrauti per stiklo pertvarą“, – detalizuoja D.Zapkutė.

Partnerio nuotr./Laplandija
Partnerio nuotr./Laplandija

Patarimai savarankiškai keliaujantiems

Net ir pandemijos laikotarpiu lėktuvai kyla ir leidžiasi, tad galimybių savarankiškai keliauti tiek nuosavu transportu, tiek reguliariaisiais skrydžiais – yra. Vis dėlto „Novaturo“ atstovė atkreipia dėmesį, kad pasiruošimo intensyvumas užsisakant kelionę iš kelionių organizatoriaus ir organizuojant ją savarankiškai – skiriasi.

Partnerio nuotr./Kelionės
Partnerio nuotr./Kelionės

„Savarankiškai keliaujantiems žmonėms saugumas turi būti prioritetinė sąlyga renkantis kelionių kryptį. Rekomenduojame įsitikinti, ar šalyje, į kurią keliaujate, galioja kelionių draudimai. Prieš kelionę patartume išsiaiškinti tokius aspektus kaip skrydžio bilietų keitimo sąlygos, ar galima nemokamai atšaukti ar pakeisti nakvynės rezervaciją, susigrąžinti pinigus už neįvykusią paslaugą. Be to, ar esant Covid-19 situacijai ta šalis pasiruošusi pasirūpinti susirgusiais keliautojais, užtikrinti kokybišką medicininę pagalbą: kas apmoka dėl saviizoliacijos patiriamas išlaidas, kokios repatriacijos sąlygos ir pan. Keliaujant su organizatoriumi šias problemas sprendžia pastarasis, todėl keliaujantys savarankiškai turi būti pasiruošę nenumatytiems atvejams“, – atlikti kruopščius namų darbus prieš išvykstant pataria kelionių entuziastė.

Iš anksto planuojantiems – daugiau lankstumo

Norėdami suteikti daugiau užtikrintumo planuojant keliones ir apsaugoti savo klientų psichologinę ir fizinę sveikatą, „Novaturas“ siūlo pasinaudoti „COVID PAUZĖ“ apsauga, kuri leidžia atidėti kelionę, jei keliautojui prieš išvykstant patvirtinamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Taip pat galima įsigyti ir kitą – „Auksinės galimybės“ apsaugą, leidžiančią likus 14 d. iki išvykimo keliautojui keisti kelionės kryptį, datą ir kompanioną.

„Papildomas lankstumas planuojant ateities atostogas leidžia tai daryti saugiai ir patogiai. Todėl kviečiame nebijoti svajoti apie keliones ir jas planuoti, nes išgyventi karantiną bus lengviau, kai turėsime, ko laukti“, – reziumuoja bendrovės atstovė.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje