Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 16d. 08:10

Nuotykiai egzotiškoje Kolumbijoje: vietos, kurias būtina aplankyti

Įspūdingoji Tatakoa dykuma Kolumbijoje
Vida Press nuotr. / Įspūdingoji Tatakoa dykuma Kolumbijoje

Sodriai žalios spalvos kavos plantacijos, slėniai, kuriuose auga be galo aukštos palmės, įvairiausių formų uolienų kupina dykuma, nedidukai kolonijiniai miesteliai, kvapą gniaužiantys paplūdimiai ir draugiški vietiniai gyventojai – tokia yra Kolumbija.

Ilgą laiką šią šalį keliautojai tarytum užmiršdavo, tačiau šiandien vis daugiau turistų vyksta pasigrožėti kerinčia šios šalies gamta ir ypatinga Karibų dvasia. „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių specialistai jums siūlo susipažinti su šia nepaprasta Pietų Amerikos šalimi, todėl prieš jūsų akis – dešimties vietų, kurias tikrai verta aplankyti viešint Kolumbijoje, sąrašas.

Kartagena

Kartagena (Cartagena) – miestas, esantis šiaurinėje Kolumbijos dalyje, Karibų jūros pakrantėje. Tai – vienas iš garsiausių šalies kurortų, galintis pasigirti nepaprasto grožio senamiesčiu: spalvingi pastatai, mediniai balkonėliai, gausybė bažnyčių ir aikščių. O visą šį grožį juosia gynybinė siena ir tvirtovės. Jei viešėsite Kartagenos senamiestyje, tiesiog privalote aplankyti svarbiausius miesto pastatus: Kartegenos katedrą, Inkvizicijos rūmus, Vyriausybės rūmus. Taip pat apžiūrėkite legendomis apipintą San Filipės tvirtovę: tai pastatų kompleksas, dengiantis visą kalvą. Įdomu tai, jog teritorijoje įrengta tunelių sistema, kuri leisdavo į fortus patekti paslapčiomis.

Kartagena – nuostabaus grožio, šurmuliuojantis miestas. Sakoma, jog jį aplankyti būtina visiems, kurie mėgsta fotografuoti: pasteliniai namai, iš balkonų svyrančios gėlės, senos metalinės namų durys, kvapą gniaužiančios Karibų jūros pakrantės. Tad jei planuojate vykti į Kartageną, nepamiškite pasiimti ir savo fotoaparatų!

Shutterstock.com nuotr./1. Kartagena
Shutterstock.com nuotr./1. Kartagena

Taironos nacionalinis parkas

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, Kolumbija gali pasigirti ne tik gyvybingais miestais, tačiau ir nepaprasto grožio gamta. Tam, jog tuo įsitikintumėte, viešėdami šioje Pietų Amerikos valstybėje aplankykite Taironos nacionalinį parką. Karibų jūros pakrantėje esanti saugoma teritorija sužavės tuos keliautojus, kurie svajoja apie auksinio smėlio paplūdimius, dangaus žydrumo jūrą, didžiulius akmenis, tropinius miškus ir ramybę.

Pradėję savo žygį džiunglėse, galėsite mėgautis žaliuojančia atogrąžų augmenija, virš galvų praskrendančiomis spalvingomis papūgomis. Išnirus iš džiunglių, jus pasitiks idiliška pakrantė. Įspūdžiai visam gyvenimui.

Shutterstock.com nuotr./2. Taironos nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./2. Taironos nacionalinis parkas

Kavos regionas

Su kuo jums asocijuojasi Kolumbija? Esame tikri, jog pagalvojote apie kavą. Jei viešėsite Kolumbijoje, būtinai užsukite į vietines kavinukes ir paragaukite šio puikaus gėrimo – nepasigailėsite. O taip pat, nukeliaukite į Kavos regioną (Eje Cafetero). Tai teritorija, esanti Paisos regione, Kolumbijos šiaurės vakaruose. Kodėl čia verta apsilankyti? Ogi dėl pasakiško grožio gamtos. O taip pat, čia gausu kavos plantacijų: taisyklingai eilėmis susodinti kavamedžiai atrodo išties kerinčiai.

Jei viešėsite šiame regione, rekomenduojame aplankyti bent vieną iš kavos ūkių. Čia sužinosite daug įdomios informacijos apie Kolumbijos aukštikalnių kavą, jos auginimą, gamybą ir paruošimą. Rekomenduojame kavos gurmanams ir keliautojams, trokštantiems atviruko vertų vaizdų.

Shutterstock.com nuotr./3. Kavos regionas
Shutterstock.com nuotr./3. Kavos regionas

Bogota

Keliaujant po Kolumbiją būtų nuodėmė neaplankyti ir šios šalies sostinės – Bogotos. Tai labai gyvybingas didmiestis, kuriame gyvena beveik 10 mln. žmonių. Ramybės čia tikėtis būtų naivoka, tačiau įdomių lankytinų vietų Bogotoje apstu.

Jei viešėsite Kolumbijos sostinėje, rekomenduojame pasivaikščioti po jos senamiestį. Jus sužavės kolonijiniai pastatai, siauros gatvelės, didingos bažnyčios. Labai rekomenduojame užkilti į Monserato (Monseratte) kalvos viršūnę – nuo jos atsiveria įspūdinga Bogotos panorama. Taip pat siūlome aplankyti bent kelis muziejus, pavyzdžiui, garsųjį Aukso muziejų ar Fernando Botero – žymaus Kolumbijos tapytojo muziejų.

Bogota – tai miestas, žavinti gyvybe ir spalvomis. Rekomenduojame aplankyti.

Shutterstock.com nuotr./4. Bogota
Shutterstock.com nuotr./4. Bogota

San Agustino archeologinis parkas

San Agustinas (San Agustin) – tai nedidelis, jaukus miestelis, apsuptas išskirtinio grožio gamtos. Vos už 10 min kelio nuo jo stūkso išties vertas dėmesio archeologinis parkas. VII a. prieš mūsų erą–XVI a. šioje teritorijoje gyveno San Agustino iki-kolumbinė kultūra, kuri paliko išties daug paveldo: skulptūrų, akmeninių raižinių, megalitų, kapaviečių. Kai kurie paminklai siekia net 7 metrų aukštį, juose vaizduojamos įvairios dievybės, abstraktūs vaizdiniai, mitiniai gyvūnai. San Agustino archeologinis parkas tikrai sužavės tuo keliautojus, kurie domisi istorija, senosiomis kultūromis.

Shutterstock.com nuotr./5. San Agustino archeologinis parkas
Shutterstock.com nuotr./5. San Agustino archeologinis parkas

Tatakoa dykuma

Jei viešėsite Kolumbijoje, būtinai nukeliaukite į Tatakoa (Tatacoa). Tai – nedidelė, kalnų apsupta dykuma, kurioje galėsite gerėtis išskirtiniu kraštovaizdžiu: įvairiausių formų uolomis, kanjonais, arkomis, spygliuotais kaktusais, retais krūmokšniais.

Tatakoa dykumoje vyrauja labai sausas klimatas. Dangus čia giedras kone visus metus, todėl naktimis Tatakoa tampa idealia vieta žvaigždžių stebėjimui. Dykumos pakraštyje įsikūręs ir nedidelis Vijaviechos miestelis (Villavieja). Užsukite į jį ir susipažinkite su dykumoje gyvenančių kolumbiečių gyvenimo būdu.

Shutterstock.com nuotr./6. Tatakoa dykuma
Shutterstock.com nuotr./6. Tatakoa dykuma

Popajanas

Popajanas – miestas, esantis pietvakarinėje Kolumbijos dalyje. Tai – vienas iš įspūdingiausių kolonijinių miestų visoje šalyje. Senamiesčio architektūra žavi nedidelėmis bažnytėlėmis, siauromis akmeninėmis gatvėmis, simetriškais kvartalais. Ši miesto dalis įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Beje, įdomu tai, jog vietiniai gyventojai Popajaną vadina tiesiog „baltuoju miestu“, mat didelė dalis pastatų – kreidos baltumo.

Popajanas garsus ne tik dėl savo kolonijinio senamiesčio, bet ir dėl to, jog kasmet šiame mieste aktyviai švenčiama priešvelykinė savaitė. Šiuo laikotarpiu Popajane organizuojamos procesijos, klojami gėlių kilimai.

Shutterstock.com nuotr./7. Popajanas
Shutterstock.com nuotr./7. Popajanas

Kokoros slėnis

Prisimenate, kiek anksčiau rekomendavome aplankyti Kavos regioną? Būtent šioje teritorijoje, kurioje gausu kavos plantacijų, slepiasi pasakiško grožio slėnis, kurį privalėjome įtraukti kaip atskirą objektą.

Kokoros slėnis (Valle de Cocora) – vietovė, kuri pavadinta iki-kolumbinės Kimbajų civilizacijos princesės vardu, reiškiančiu „vandenų žvaigždę“. Tai – pasakiško grožio slėnis, žavintis žaliuojančiomis pievomis, tolumoje stūksančiais didingais kalnai. Ir tai dar ne viskas – slėnyje auga galybė vaškinių palmių, kurių aukštis siekia net iki 60 metrų! Ar žinojote, jog vaškinė palmė – nacionalinis Kolumbijos medis?

Viešint Kokoros slėnyje, gamtos vaizdai tiesiog gniaužia kvapą. Rekomenduojame aplankyti.

Shutterstock.com nuotr./8. Kokoros slėnis
Shutterstock.com nuotr./8. Kokoros slėnis

Vilja de Lejva

Vilja de Lejva – tai miestelis, esantis Kolumbijos šiaurinėje dalyje. Jis įsikūręs net 2045 metrų aukštyje! Nors miestelis nedidelis, jis gali pasigirti milžiniška, akmenimis grįsta centrine aikšte, kuri apsupta bažnyčios, savivaldybės ir kitų svarbių pastatų. Vilja de Lejva dažnai įvardijamas kaip kolonijinių laikų brangakmenis, puikiai iliustruojantis net kelių šimtmečių aurą. Čia gausu mažučių parduotuvėlių, kavinukių, kurias prižiūri jau ne viena tos pačios šeimos karta, jaukių viešbučių. Savaitgaliais miestelyje gausu iš Bogotos atvykusių turistų, centrinėje aikštėje vyksta įvairūs renginiai, organizuojamos mugės. Darbo dienomis Vilja de Lejva vyrauja ramybė. Jei viešėsite Kolumbijoje, nepraleiskite galimybės pasivaikščioti autentiškomis miestelio gatvelėmis.

Shutterstock.com nuotr./9. Vilja de Lejva
Shutterstock.com nuotr./9. Vilja de Lejva

Rosario salos

Susipažinę su Kolumbijos gamta ir žavingais miestais, nepraleiskite progos pasimėgauti saule, balto smėlio paplūdimiais ir ilgomis maudynėmis. Kiek tolėliau nuo mūsų jau aptartos Kartagenos, slepiasi Rosario salos, galinčios pasigirti ne tik idiliškomis pakrantėmis, krištolo skaidrumo Karibų jūros vandeniu ir puikių viešbučių gausa, tačiau taip pat ir greta plytinčiu koraliniu rifu. Čia gyvena daugiau nei tūkstantis skirtingų rūšių vandenyno gyventojų. Nepraleiskite progos panardyti ir pasigerėti paslaptingu povandeniu gyvenimu iš labai arti.

Rosario salos sužavės ir maisto gurmanus. Jose gausu restoranų, siūlančių paragauti šviežių jūros gėrybių. Argi ne rojus žemėje?

Shutterstock.com nuotr./10. Rosario salos
Shutterstock.com nuotr./10. Rosario salos

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Kolumbiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Tarp Ukrainos separatistų gretose kovojančių italų – ir banditas, ir politiko sūnus

15min tema Verslas

„Aliexpress“ apvagia biudžetą ir Lietuvos verslininkus – siuntos sieną kerta kiaurai

Deuce

Karjeros pergalė – K.Bertens nugalėjo S.Halep ir tapo Sinsinačio čempione

Gyvenimas

Juvelyrė J.Gusarovienė: pati sau esu didžiausia konkurentė

Sportas

Jose Mourinho svyla padai? „Manchester United“ sensacingai pralaimėjo

Maistas

Orkaitėje kepti pomidorai – ir greitam valgymui, ir keliems mėnesiams šaldiklyje

Gazas

Lietuvos institucijos svarsto, kaip pažaboti elektrines transporto priemones

Sportas

Stebuklinga alkūnė: įniršio kupinas S.Gaižauskas nokautu patiesė dar vieną tailandietį

Aktualu

Žiaurius eksperimentus su žirgais vykdžiusiam ūkininkui – tik įspėjimas

Aktualu

Seimo vicepirmininkas: sprendimą neteikti informacijos pasiūlė kai kurie parlamentarai 

Sportas

Vilniaus „Žalgirį“ paliko sporto direktorius Sergejus Slyva

Gyvenimas

Psichologas: užslopintas stresas gali sukelti ir širdies smūgį

Kultūra

„Sapiens“ autorius Y.N.Harari: „Nemokamos informacijos idėja yra labai pavojinga“

Sportas

Vilniaus meras apdovanojo geriausias „Velomaratono“ komandas

Aktualu

Kišimasis į rinkimus: JAV beda pirštu į Kiniją

Mokslas.IT

Rogozinas apkaltino „SpaceX“ dempingu

Aktualu

Afganistano prezidentas siūlo Talibanui trijų mėnesių paliaubas

Verslas

Rupijos kritimas Indijos ekonomikai – lazda su dviem galais

Sportas

Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas vainikuotas dramatiškais finalais

Verslas

Nepaliesta laiko: parduodama Art deco stilių išlaikiusi vila

Naujienos

Aktualu

Tarp Ukrainos separatistų gretose kovojančių italų – ir banditas, ir politiko sūnus

15min tema Verslas

„Aliexpress“ apvagia biudžetą ir Lietuvos verslininkus – siuntos sieną kerta kiaurai

Aktualu

Turgelių gyventoja: mes meldėmės, o jie atėjo kaip šėtonai

Verslas

Prekybininkai: apribojus prekybos centrų darbo laiką, darbo neteks iki 5 tūkstančių žmonių

Pasaulis kišenėje

Poilsiautojų pilnos ir sodybos, ir upės

Aktualu

Austėja atsisveikino su dvejus metus širdies laukusiu tėčiu: „Vylėmės, kad tikrai sulauksime“

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine. Užtemimo medžioklė Amerikoje

Gyvenimas

V.Šapurovas: kiek santuokoje svarbus seksas ir kaip išsaugoti aistrą iki senatvės

Vardai

Justinas Jankevičius po 4 metų palieka „Kitokių pasikalbėjimų“ vedėjo kėdę

Kultūra

Justinas Žilinskas: Kas yra ir su kuo valgoma „fantasy“?

24sek

Prieš 2 mėnesius „Lietkabelį“ palikęs latvis sumanė atsisveikinti ir sulaukė pokštų

Verslas

Pasakiška galimybė: parduodama į jaukius namus paversta bažnyčia

Verslas

Prieš rugsėjį lietuviai užgulė Suvalkus – mokinius čia apiperka perpus pigiau

Vardai

Remigijus ir Rovena Žiogai pakrikštijo sūnų Rojų: ypatingą dieną ir patys tapo krikšto tėvais

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Aktualu

Aplaidumas: Didžiosios sinagogos liekanas tampo praeiviai – niekas nesaugo

Vardai

Garsios moterys pasidalijo savo grožio paslaptimis: ką naudoja, dėl ko gailisi ir kam neturi laiko?

Deuce

Karjeros pergalė – K.Bertens nugalėjo S.Halep ir tapo Sinsinačio čempione

Gyvenimas

Juvelyrė J.Gusarovienė: pati sau esu didžiausia konkurentė

Sportas

Jose Mourinho svyla padai? „Manchester United“ sensacingai pralaimėjo

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje