Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 12d. 15:28

NVSC: ką reikia žinoti grįžus į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės ar PAR

Londonas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Londonas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, ką svarbu žinoti atvykusiems į Lietuvą iš dviejų šalių, kurioms yra numatyti išskirtiniai reikalavimai dėl jose plintančios COVID-19 mutacijos – Jungtinės Karalystės ir Pietų Afrikos Respublikos.

Privalomas testas

Grįžus / atvykus iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės arba Pietų Afrikos Respublikos privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne seniau nei prieš 48 val., rezultatą arba tyrimui užsiregistruoti per 24 val.

Išsamiau visus reikalavimus rasite čia.

Izoliacijos terminas

Nuo sausio 11 d. grįžusiems / atvykusiems iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės taikomas ilgesnis privalomos izoliacijos terminas – ne 10 dienų, kaip buvo iki šiol, o 14 dienų. Toks pat terminas taikomas ir grįžusiems / atvykusiems iš Pietų Afrikos Respublikos.

Šį terminą galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 10 dieną atlikus tyrimą COVID-19 infekcijai nustatyti ir gavus neigiamą rezultatą.

Izoliacijos termino sutrumpinimo forma

Gavus neigiamą tyrimo rezultatą, izoliacija nebetaikoma, tačiau kad informacija apie izoliavimo būklę būtų pakeista informacinėje sistemoje, kurios duomenimis naudojasi izoliacijoje esančių asmenų patikrą atliekančios institucijos, prašome užpildyti formą šiuo adresu:
https://nvsc.lrv.lt/sutrumpinti

Leidimas palikti izoliavimosi vietą būtinas, kai prireikia:

  • organizuoti artimo žmogaus laidotuves;
  • nuvykti į asmens sveikatos priežiūros įstaigą COVID-19 laboratoriniams tyrimams atlikti ar sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
  • pakeisti izoliacijos vietą.

Prašymo formą rasite čia https://nvsc.lrv.lt/leidimas-jk

PASTABA: leidimas ar informavimas nereikalingas vykstant į mobilųjį punktą ėminių iš nosiaryklės ir ryklės COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti paėmimui, iš anksto užsiregistravus tel. 1808 arba kai užregistruoja NVSC, taip pat kai į ASPĮ vykstama skubiai pagalbai gauti.

Pranešimas apie išvykimą iš Lietuvos nesibaigus izoliacijos terminui

Užsieniečiai ir Lietuvos Respublikos piliečiai, grįžę / atvykę iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės arba Pietų Afrikos Respublikos, gyvenantys ar dirbantys užsienyje, taip pat asmenys, kuriems būtina išvykti sveikatos priežiūros tikslais, gali išvykti iš Lietuvos Respublikos nepraėjus izoliavimo laikotarpiui į valstybę, kurioje jie gyvena, dirba ar kurioje bus teikiama sveikatos priežiūros paslauga, apie planuojamą išvykimą informavę NVSC ne vėliau, kaip 24 val. iki išvykimo iš Lietuvos Respublikos

Pranešimo formą rasite čia https://nvsc.lrv.lt/isvykimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje