Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 10d. 07:45

Paskelbti galingiausi pasaulio pasai – nors dabar tai neturi jokios prasmės

Pasas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pasas

Naujausiame reguliariai skelbiamame pasaulio pasų reitinge Japonijai skirta pirmoji vieta. Lietuvos paso galia kiek sumenko kitų šalių atžvilgiu. Tačiau dabartinė situacija rodo, kad šie rezultatai nieko nereiškia, teigia patys tyrimo autoriai.

„Henley Passport Index“ reguliariai skelbiamas galingiausių pasaulio pasų reitingas sudaromas pagal tai, į kiek valstybių konkrečios šalies piliečiai gali važiuoti be vizos arba ją gauti vos atvykus. Pirmą kartą jis pradėtas skelbti 2006 m.

Šįkart, pirmą kartą per 14 metų istoriją, indeksas iš esmės yra bereikšmis. Pasaulio valstybės yra paskelbusios griežtus kelionių draudimus dėl koronaviruso pandemijos.

„Šveicarijos pilietis teoriškai gali nukeliauti į 185 šalį, ir jam nereikės iš anksto pasirūpinti viza. Tačiau pastarosios kelios savaitės parodė, kad laisvė keliauti priklauso nuo veiksnių, kurie kartais gali ir būti nekontroliuojami“, – teigė Christianas H. Kaelinas, „Henley & Partners“ vadovas ir pasų reitingo kūrėjas.

„Tai, žinoma, yra situacija, kurią puikiai pažįsta piliečiai, turintys silpnesnius pasus“, – pridūrė jis.

„Kadangi visuomenės sveikatos problemos ir saugumas visai teisingai dabar yra viršiau visko, net ir šiaip besienėje Europos Sąjungoje, tai yra galimybė pasvarstyti, ką judėjimo laisvė ir pilietybė iš esmės reiškia tiems iš mūsų, kurie tai laikė savaime suprantamu dalyku“, – sakė Ch.H.Kaelinas.

Šiuo metu apie 3,5 mlrd. žmonių, beveik pusė visos planetos populiacijos, gyvena savanoriško ar priverstinio karantino sąlygomis.

Lietuva 11 vietą dalijasi su Slovakija ir Lenkija. Esame tarp 30 galingiausius pasus turinčių valstybių.

Nors ir tik teoriškai, bet Japonijos pasui skirta pirma vieta. Gyventojams vizos nereikia keliaujant į 191 šalį. Po jos seka Singapūras (190) ir Pietų Korėja su Vokietija (189).

Lietuviams išankstinės vizos nereikia vykstant į 181 valstybę. Lietuva 11 vietą dalijasi su Slovakija ir Lenkija. Esame tarp 30 galingiausius pasus turinčių valstybių. Prieš tai buvusiame reitinge buvome 10-i.

Didžiausią šuolį per pastaruosius 10 metų padarė Jungtinai Arabų emyratai, pakilę iš 65 vietos 2010 m. iki 18 vietos šiemet.

Silpniausią pasą turi Afganistanas – jo gyventojai be vizų gali vykti į vos 26 šalis.

Galingiausi pasaulio pasai:

1. Japonija
2. Singapūras
3. Vokietija
3. Pietų Korėja
4. Suomija
4. Italija
4. Liuksemburgas
4. Ispanija
5. Austrija
5. Danija

Silpniausi pasaulio pasai

1. Afganistanas
2. Irakas
3. Sirija
4. Pakistanas
5. Somalis
5. Jemenas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

02:13
01:11
15:23

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje