Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 4d. 08:08

Paskelbtos pavojingiausios šalys keliautojams 2021 m.

Rytų Ukraina paskelbta pavojingiausia teritorija Europoje
„International SOS“/AP/Scanpix nuotr. / Rytų Ukraina paskelbta pavojingiausia teritorija Europoje

Kokios šalys kitais metais turėtų būti pavojingiausios ir saugiausios turistams, rodo paskelbtas naujas rizikos specialistų „International SOS“ tyrimas. Lietuva, kaip ir dauguma Europos, patenka į žemos rizikos kategoriją, nors ir ne pačios mažiausios.

Interaktyviame „Kelionių rizikos žemėlapyje“ visos valstybės sužymėtos pagal tikimybę, kiek tikėtina, kad žmonės toje šalyje susidurs su problemomis dėl saugumo, medicininių reikalų ir COVID-19 lemtų apribojimų.

Kurios šalys saugiausios

Saugumas buvo matuojamas vertinant pavojų keliose kategorijose – politinio smurto (įskaitant terorizmą, sukilimus, politiškai motyvuotus neramumus, karą), socialinių neramumų (įskaitant sektinį, etninį smurtą), žiaurių bei nesunkių nusikaltimų tikimybes.

„International SOS“ iliustr./Paskelbtos pavojingiausios šalys keliautojams 2021 m.
„International SOS“ iliustr./Paskelbtos pavojingiausios šalys keliautojams 2021 m.

Atsižvelgta ir į transporto infrastruktūrą, darbo santykius, saugumo ir greitosios pagalbos tarnybų efektyvumą, gamtinių nelaimių tikimybę šalyje.

Žemėlapyje šalys suskirstytos pagal penkis pavojaus lygius: nereikšmingas, mažas, vidutinis, didelis, didžiausias.

Į kategoriją, kur pavojus turistams beveik neegzistuoja, pateko vos septynios valstybės, visos jos Europoje: Islandija, Danija (ir autonominis jos regionas Grenlandija), Norvegija, Suomija, Šveicarija, Slovėnija ir Liuksemburgas.

Mažo pavojaus šalims priskirta beveik visa likusi Europa (kartu ir Lietuva), taip pat JAV, Kanada, Australija ir kitos šalys.

Europoje vietomis, kur pavojus yra vidutinis, įvardintos Rusija, Ukraina, Turkija, Kosovas, dalis Serbijos ir Padniestrė Moldovoje.

Daugiausia valstybių, kurios priskirtas didžiausio pavojaus kategorijai, yra Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose. Bet tokia teritorija yra ir Europoje – tai Luhansko ir Donecko regionai Ukrainos rytuose.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ties kontaktine linija Rytų Ukrainoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ties kontaktine linija Rytų Ukrainoje

Pavojingiausiomis valstybėmis įvardytos: Afganistanas, Jemenas, Sirija, Libija, Malis, Somalis, Pietų Sudanas ir Centrinės Afrikos Respublika. Taip pat – dalis Nigerijos, Demokratinės Kongo Respublikos, Pakistano, Irako, Egipto ir jau minėtos Ukrainos.

Laikoma, kad didelėse šių šalių teritorijose valdžia, teisinė sistema ir tvarka arba neegzistuoja, arba yra minimali. Taip pat didelis smurtinių išpuolių prieš keliautojus ir užsieniečius pavojus. Valstybinės ir transporto paslaugos beveik neveikia. Didelė dalis šalies yra uždara užsieniečiams.

Kur didžiausias medicininis pavojus

Atskirai įvertinta ir medicininė rizika, kuri egzistavo dar prieš pandemiją. Saugiausiomis šia prasme šalimis įvardintos didžioji dalis Europos, JAV, Kanada, Pietų Afrika, Australija, Japonija ir kitos. Lietuva priskirta antrai kategorijai – kur pavojus yra vidutinis.

„International SOS“ iliustr./Pasaulio šalys žemėlapyje įvertintos pagal medicininį saugumą jose
„International SOS“ iliustr./Pasaulio šalys žemėlapyje įvertintos pagal medicininį saugumą jose

Rizikingiausiomis įvardintos Venesuela, Nigeris, Libija, Somalis, Pietų Sudanas, Eritrėja, Jemenas, Burkina Fasas, Gvinėja, Sirija, Afganistanas ir Irakas. Tiriant medicininio saugumo situaciją buvo atsižvelgiama į pirminės, skubios pagalbos suteikimą, patirtų sužalojimų keliuose statistiką, kokybiškų vaistų prieinamumą, pavojų gyvybei keliančias infekcijas ir kitus veiksnius.

Kur sudėtingiausia dėl COVID-19

Pasaulį apėmus COVID-19 pandemijai, šiemet išskirta ir nauja kategorija – kiek COVID-19 paveikia veiklą šalyje. Buvo vertinamas pavojus sveikatai, naujų atvejų skaičius, ribojimai veiklai ir pan.

„International SOS“ iliustr./Kur sudėtingiausia dėl COVID-19
„International SOS“ iliustr./Kur sudėtingiausia dėl COVID-19

Vos kelios teritorijos čia buvo įvardintos kaip mažos rizikos – tai Tanzanija, Naujoji Zelandija, Nikaragva ir Norvegijos regionas Svalbardas.

Didžioji dalis Europos (Lietuva irgi) priskirta vidutinio pavojaus grupei. Geresnė situacija tik keliose žemyno šalyse – Latvijoje, Turkijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Airijoje, Islandijoje ir Slovakijoje.

Didžiausios rizikos kategorijoje yra vos viena valstybė – Sakartvelas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje