Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 17d. 19:00

Paskubėkite į Paryžių: Paryžiaus Dievo Motinos katedra švenčia savo 850-ąsias metines

Notre Dame Katedra
Vytauto Ulozo nuotr. / Notre-Dame de Paris švenčia jubiliejų

Paryžiuje jau sklando šventinės nuotaikos, miestas ir jo svečiai pradeda švęsti vienos iš pagrindinių Prancūzijos vertybių – Notre-Dame de Paris arba lietuviškai Paryžiaus Dievo Motinos katedros – 850-ąjį metines. Visi 2013-ieji metai Paryžiuje bus skirti būtent šiam didingam pastatui, skelbia „The Daily Mail“.

Šventinių renginių maratoną pradėjo tiesioginė mišių transliacija iš katedros. Stebėti mišias iš svarbiausios Prancūzijos šventovės žmonės galės visus metus per specialiai miestos gatvėje įrengtus 2 didžiulius ekranus.

Katedros gimtadienį Paryžius švęs ištįsus metus iki 2013-ųjų lapkričio 24-osios. Šventės programoje numatytos įvairios konferencijos, parodos, spektakliai, festivaliai, vargonų muzikos koncertai ir kitokie renginiai.

Pirmasis Notre-Dame de Paris katedros statybų akmuo įkastas 1163-aisiais, o pačios statybos tęsėsi iki 1345-ųjų. 1804-aisiais katedra atrodė tokia apšiurusi ir apleista, jog buvo nutarta ją nugriauti. Tuo metu, norėdamas išgelbėti architektūros perlą, parncūzų klasikas Viktoras Hugo rašo savo žymųjį romaną „Paryžiaus katedra“, kuris pažadino tautos interesą šiai šventovei ir paskatino ją atstatyti. Teigiama, jog būtent šio romano dėka buvo surinktos lėšos katedros rekonstauracijai.

Šiandien Paryžiaus Dievo Motinos katedra – tai veikianti šventovė, kurioje reguliariai vyksta mišios. Be to, tai daugelio piligrimų iš viso pasaulio kelionės tikslas. Pastato viršuje yra įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nepakartojami Paryžiaus vaizdai.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

24:16
02:03
02:59

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje