Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Piratų lobis skendi Kaimanų salose

Kaimanų salos
Vitofoto.lt nuotr. / Kaimanų salos
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Kadaise Kaimanų salos buvo Karibų piratų užuovėja, skirta maisto ir kuro atsargoms pasipildyti. Šiandien trys nežemiško grožio salos – nepaprastas traukos objektas, saugantis skirtingų laikmečių laivų liekanas. Povandeninius lobynus pasiekti itin patogu.

Remiantis aviabilietų pardavimo svetainės avia.lt duomenimis, lėktuvų bilietai į Kaimanų salas iš Lietuvos kainuoja apie 860 €.

Istorijos pėdsakai – Karibų jūros dugne

Vitofoto.lt nuotr./Kaimanų salos
Vitofoto.lt nuotr./Kaimanų salos

Lapkričio mėnesį visos trys Kaimanų salos pasiduoda viliojančiam paradų, maisto ir povandeninių linksmybių siautuliui. Tokiu būdu gyventojai mini Piratų savaitę, ypatingą dėmesį skirdami Edvardui Juodabarzdžiui ir Henriui Morganui. Nors kai kurie mano, kad jūrų plėšikams salose nebuvo ką veikti, kitokią povandeninių radinių kilmę sunku paneigti.

Kaimanų salose nebuvo didžiulių romo daryklų, maisto atsargų ar pramogoms pasiruošusių moterų. Tačiau dėl patogios geografinės padėties čia užsukdavo karinio britų laivyno persekiojami, azartinę formą praradę apylinkių piratai. Pagrindinis jų darbas buvo į nelaimę patekusių laivų gelbėjimas, o progai pasitaikius – ir plėšimas, gadinimas. Šiandien kiekvienas gali apžiūrėti daugiau nei 300 prieš keletą metų ir prieš kelis šimtmečius nuskendusių laivų.

Šimtmečių senumo laivai vilioja nardytojus

Vitofoto.lt nuotr./Kaimanų salos
Vitofoto.lt nuotr./Kaimanų salos

Laivai Kaimanų salose atlieka ne vieną funkciją. Susisiekimo priemonė čia nugrimzta į dugną tam, kad taptų rifu arba viliotų pasižvalgyti po nuostabų povandeninį pasaulį. Nukeliavę į salas, nepraleiskite progos matyti įspūdingiausius laivus.

Krovininis laivas Balboa Kaimanų salose nuskendo 1932 m. Medieną gabenęs gražuolis šiandien vilioja galimybe šerti, stebėti, įamžinti ryškiaspalves žuvis ir iš arti apžiūrėti galingus propelerius, laivagalį.

Oro Verde vertas ypatingo povandeninės floros gerbėjų dėmesio. Po nuskendusio laivo griaučius šiandien laigo tuntai didžiulių žuvų. Dalis jų jau tapo vietiniais: nardytojai gali susipažinti su galijotiniu gruperiu Džordžu, barakuda Pafu ir murena Kermitu. Laivo vieta – netoli Septynių mylių paplūdimio.

Keith Tibbetts – vienintelis Vakarų pusrutulyje nugrimzdęs rusų laivas, kurį galima apžiūrėti. Ši karinė fregata gausiai apgyventa koralų ir lankoma kone 100 rūšių žuvų. Viliojamiems karo laivų verta išvysti ir Kittiwake – puikų JAV laivą, padėjusį susigrąžinti erdvėlaivio Challenger liekanas. 2011 m. jis taip pat tapo koralų namais.

Patyrę, drąsūs nardytojai Kaimanų salų kaimynystėje atranda kelių šimtų metų senumo laivus. Juose – ne tik neginčijami istorijos įrodymai, bet ir sumaniųjų piratų nespėtas pagrobti lobis. Visos šių skenduolių paslaptys dar neįmintos, todėl progą praturtėti turi kiekvienas.

Vitofoto.lt nuotr./Kaimanų salos
Vitofoto.lt nuotr./Kaimanų salos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje