Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 15d. 21:08

Prieš galingą taifūną Japonijos dangus nusidažė purpurine spalva – kodėl?

Prieš galingą taifūną Japonijos dangus nusidažė purpurine spalva
Scanpix/Twitter nuotr. / Prieš galingą taifūną Japonijos dangus nusidažė purpurine spalva

Penktadienio, spalio 11 dienos, vakarą Japonijos gyventojai ir turistai pastebėjo neįprastą vaizdą – dangus nusidažė ryškia purpurine spalva. Vaizdas buvo išties gražus, tačiau jis buvo galingo taifūno ženklas.

Praėjusį savaitgalį Japonijai smogė taifūnas Hagibis. Per Tokiją ir jo apylinkes užklupusią audrą žuvo apie 70 žmonių, dar 15 tebelaikomi dingusiais. Šis taifūnas buvo smarkiausias Japonijoje nuo 1958-ųjų.

Artėjant audrai, japonų dėmesį patraukė neįprastas dangus. „Twitter“ ir „Instagram“ vartotojai dalijosi nuotraukomis su ryškiais violetiniais, purpuriniais ir rausvais debesimis aptraukiamu dangumi:

Tai, kad dangus nusidažo ryškiomis spalvomis prieš audrą, yra gerai žinomas fenomenas, vadinamas šviesos sklaida. „Įprasta dienos meto dangaus mėlyna spalva yra skirtingai į visas puses sklaidomų oro molekulių rezultatas“, – yra aiškinęs Stephenas F. Corfidis iš JAV Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos.

Anot jo, šviesos sklaida yra mokslinis terminas, naudojamas apibūdinti reiškinį, kai šviesos judėjimo kryptis arba atspindėjimas keičiamas smulkių medžiagų dalelių. Pavyzdžiui, dulkės ar vandens lašeliai lemia tai, kad, saulei pašvietus į dūmų pilną kambarį ar rūke paskendusį mišką, pasimato šviesos spinduliai.

Taifūnas Hagibis į Japoniją atnešė didelį kiekį lietaus. Vanduo prieš pradėdamas kristi žemyn laikėsi debesyse ir išsklaidė šviesos spindulius į spalvas, kurios atrodė neįprastos akiai.

Taifūnas Japoniją pasiekė šeštadienį vakare, bet dar prieš tai atnešė smarkias liūtis, dėl kurių patvino upės ir susidarė nuošliaužų. Nors Hagibio vėjų greitis siekė 216 km per val., daugiausiai žalos padarė smarkios liūtys, dėl kurių iš krantų išsiliejo 21 upė.

Centrinėje šalies dalyje esančiame Nagane, neatlaikius pylimui, Čikumos upės vanduo užliejo gyvenamuosius rajonus, kur vanduo pakilo iki antrų aukštų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje