TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip keliauti po pasaulį pigiau?

Keliauti galima ir nemokamai.
123rf.com nuotr. / Keliauti galima ir nemokamai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ar žinojote, kad per pasaulį galite keliauti už mažesnę pinigų sumą, nei išleidžiate per mėnesį pildydami automobilio benzino baką? O pasipraktikavę dar ilgiau, galite išmokti kelyje išsiversti su pačiais minimaliausiais finansais. Idėją, kad kelionės yra brangios ir sudėtingos, suformavo kelionių agentūros, viešbučiai, kitos turizmo industrijos ir žiniasklaida.

Žinoma, gali būti baugu ryžtis keliauti po pasauli pačiam tik su savo optimizmu ir gerais norais, bet asmeninė laisvė prasideda nuo lašelio tikėjimo.

1. Džiaukitės pačiu keliavimo procesu

Keliavimas išlaisvins jus iš rutinos, darbų. Keliaudami ištyrinėsite naujas vietas, sutiksit naujų žmonių, pabandysite neįprasto maisto, dar geriau suprasit, kaip sukasi pasaulis ir labai dažnu atveju sužinosite daug naujų dalykų apie save.

Svarbiausiai suprasti, kad kelionėse pats nuostabiausias dalykas – patirti naujų įspūdžių, o nauji įspūdžiai – nemokami. Vaikščiokite miestų gatvėmis. Sustokit ir pasišnekučiuokit su vietiniais. Stebėkite žmones centriniame miesto parke. Užsiropškite ant kalno ir stebėkit į vandenyną besileidžiančią saulę.

Paprastas mėgavimasis buvimu naujoje vietoje reikalauja tik nukakti į vis naują vietą. O tam tikrai nereikia jokių turistinių kelionių paketų.

2.Sumažinkit savo poreikius

Moderni Vakarų ekonomika suręsta ant mūsų beribio vartojimo. O iš tiesų žmonėms tereikia gryno oro, sveiko maisto, tyro vandens, sporto ir judėjimo, kūrybiškumo, kompanijos, savigarbos ir saugios vietos išsimiegoti. Visus šiuos dalykus lengva gauti ir daugelis jų – nemokami.

Daugiau mažiau kainuoja tik maistas ir pastogė, tačiau keliaujant už Europos ribų ir šių būtinų dalykų kainos yra daug mažesnės nei galime įsivaizduoti.

3. Keliaukit lėtai

Iš Lietuvos nuskristi dviems savaitėms į Rytų Afriką pafotografuoti gyvūnų ir grįžti atgal į darbą gali kainuoti tikrai nemažai. Taigi, kol tikėsite, kad laikas yra pinigai, tai visą laiką tik ir leisite pinigus.

Laikas tikrai nėra pinigai, jis yra nemokamas ir jūs jo turite į valias.

Vietoje lėktuvo bilieto stabdykit pakeleivingas mašinas arba tiesiog šokite ant motociklo ir išvažiuokite iš miesto. Bet kokiu atveju, kuo lėčiau keliausite, tuo mažiau pinigų išleisite.

4. Patogumų troškimą ir norus palikit namie

Juk kai keliaujate, jums nereikia mokėti buto nuomos, jums nereikia išlaikyti automobilio, jums nereikia viryklės, plovimo mašinų ir džiovintuvų, nereikia kabelinės televizijos, sporto klubo abonemento, sofos ar spintos pilnos drabužių.

Jums nereikia kostiumo ir kaklaraiščio, nes keliaudami neturite darbo. Kelionėje galite net nesijaudinti, kaip apmokėti sąskaitas už butą, nes tokių sąskaitų ir negausite. Pasiruoškite keliauti nemokamai ir išsilaisvinsite iš daugelio rūpesčių.

5. Pasitikėkite žmonėmis ir gausite nemokamo maisto bei pastogę

Daug žmonių pasaulyje iš tiesų yra pasiruošę atverti savo namus keliautojams. O jei dar padėsite apsitvarkyti tuose namuose, gausite ir nemokamo maisto. Svetingumo klubai (couchsurfing.org) arba savanorius pagyventi priimantys ekologiniai ūkiai (wwoof.org) padeda keliautojams susirasti vietinių žmonių, kurie suteikia nakvynę.

Couchsurfing.org nariai priima vienas kitą apsinakvoti skirtingose šalyse, o wwoof.org tinklapis suveda keliautojus ir ūkininkus, kuriems už nakvynę ir maistą reikia pildomų darbo rankų.

6. Išmokite gaminti rankdarbius ar įgykite kitokių įgūdžių

Jei turite virėjo, muzikinių ar staliaus įgūdžių, visada keliaudami galite bandyti iškeisti savo įgūdžius į nakvynę, maistą ar kitus patogumus.

Geriausia turėti universalių įgūdžių, tokių kaip virėjo, tačiau ir specializuotos programuotojo žinios kelionėje tikrai praverčia. Gerai kalbantys angliškai didelėje dalyje pasaulio gali rasti anglų kalbos mokytojo darbą.

Tik verta prisiminti, kad kuo lėčiau keliaujat, tuo paprasčiau susitarti dėl vienokio ar kitokio darbo vietinėje bendruomenėje.

7.Važiuokite iš miesto

Net jeigu ir įmanoma keliauti nemokamai dideliame mieste, tačiau tai nepaprastai sunku. Miestai yra sukurti pinigams leisti ir tokie dalykai kaip grynas oras, tyras vanduo ar saugi pastogė nemokamai yra beveik neprieinami.

Todėl keliaukite į kaimą, kur žmonės daug labiau atsipalaidavę, daržuose auginama daug maisto, o keliautojai visada turės daugybę erdvės nakvynei po žvaigždėtu dangumi.

8.Susiraskit mėgstamą darbą, kuris privers jus keliauti

Jei vis dėlto jums reikia pinigų, kad apmokėtumėte paskolas ar išlaikytumėte šeimą, susiraskite darbą, kuriame reiks daugiau keliauti. Pasaulio rinkoje yra milijonai darbų, kuriuos dirbant teks gerokai pakeliauti.

Žinoma, tai jau užteršia kelionių įspūdžius papildomais rūpesčiais. Antra vertus, kas nenorėtų apmokamo savanorių trenerio darbo. Keliaujate iš vienos vietos į kitą ir dirbate su savanoriais. Laisvu metu išsimaudote vandenyne.

9.Keliaukite atviromis akimis

Keliavimas per pasaulį nemokamai reikalauja suderinti išankstinį kelionės planavimą ir prisitaikymą prie situacijos.

Galbūt jūsų naujas Couchsurfing.org draugas nori kompanijos kelionei per visą šalį? Griebkit savo kuprinę ir važiuokit kartu. O gal kaip tik dabar Tailande lietingu sezonu ūkininkui reikia pagalbininko. Kodėl nepasilikus mėnesiui ar kitam?

Kaip rašė Kurtas Vonegutas: „Keistuoliui keliautojui pasiūlymai yra tarsi šokių pamokos iš Dievo“. Taigi, pirmyn šokti!

Straipsnis paruoštas pagal Matadornetwork.com informaciją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje