Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pūkuoti keliauninkai: 5 patarimai keliaujantiems su savo mažaisiais draugais

Keliauti su savo naminiais augintiniais gali būti paprasčiau nei jums atrodo. Tuo įsitikinęs vienas iš „Lonely Planet“ komandos rašytojų, kuris parsiskraidino iš Turkijos trikojį paprastų paprasčiausią valkataujantį gatvės šuniuką į Kaliforniją, per Kolorado ir Jutos valstijas, vėliau su naujuoju draugu vyras nuvyko į Italiją ir vėl grįžo į Koloradą. Taigi, ką reikėtų prisiminti norint į kelionę pasiimti savo mažąjį draugą.
Šuo
Jis norėtų keliauti kartu / Fotolia nuotr.

Ar turėtume pasiimti gyvūnėlį kartu su savimi

Žinoma, ne kiekviena jūsų kelionė tinkama gyvūnėliui. Taigi, pradėdami daryti gyvūnėlio pasą, jūs turėtumėte pasirinkti šalį, į kurią važiuosite ir ištirti, kokios yra specialios taisyklės šioje šalyje. Galbūt veikia sugriežtinta pasienio kontrolė, o gal galima įvežti ne visas gyvūnų rūšis, ar yra nustatytos specialios gyvūnų apgyvendinimo taisyklės. Taigi, pasidomėkite ir tuomet nuspręskite, ar šita kelionė tinkama pasiimti ir augintinį kartu. Jei planuojate ilgai linksmintis baruose, ar romantiškai leisti laiką viešbučio kamabryje, o gal ilgai būsite kelyje, tuomet gyvūnėliui bus geriau pasilikti namuose ir ten jūsų ištikimai laukti sugrįžtant. 

Be to, būtina atsižvelgti ir į kultūrinius šalies aspektus: daugelis žmonių islamiškame pasaulyje į šunis žiūri kaip į bjaurius ir purvinus padarus, o katės tuo metu yra aukštinamos. O štai Japonijoje šunys lepinami ir prižiūrimi labiau nei kūdikiai. Tačiau vos kirtus Vietnamo sieną, šunys tampa puikiausiu patiekalu vakarienei.

Skiepai, karantinai ir augintinių pasai

Kiekviena šalis, ir kartais atskiri regionai, dažnai turi skirtingus reikalavimus gabenantiems kartu su savimi gyvūnus. Interneto svetainė www.pettravel.com - geras šaltinis pasitikrinti ir susipažinti su skirtingų šalių taisyklėmis. Dažniausiai šalys turi tam tikrus karantino ir vakcinacijos reikalavimus gyvūnams. Tačiau jų paisydami tikrai neturėsite bėdų ir jums nebereikės gyvūnėlio kažkur palikti karantino metui. Keliaudami pasitikrinkite ar visi gyvūno skiepai dokumentuoti ir vis dar galioja ar nėra pasibaigę.

Kur apsistoti?

Keliavimas kartu su gyvūnais iš karto sumažina galimų apsistoti vietų sąrašą iki minimumo. Vis dėlto kai kurie didžiausi viešbučių tinklai priima ir keturkojus lankytojus, sudarydami visas sąlygas patogiai būti. Tačiau daugelis paprastesnių vietų nėra draugiški gyvūnams. Todėl prieš keliaudami būtinai pasitikrinkite, ar būsite priimti. Be to, visuomet galima iškylauti ar pasiieškoti kaimo turizmo sodybų.

Gerai jaustis kelyje ir skrydžio metu

Negalima užmiršti, jog kelionės ir labiausiai skrydžiai mūsų gyvūnams tikras išbandymas. Jų organizamas sunkiai perneša kelionės stresą. Vien 2010-aisiais JAV lėktuvuose mirė 39 naminiai gyvūnėliai. Taigi, jei skrendate lėktuvu tris kartus pasitikrinkite, ar jūsų narvelis atitinka reikalavimus ir yra komfortiškas jūsų augintiniui.

Palikti namie

Kartais jūsų geriausia pastanga – tiesiog palikti keturkojį namuose. Šiandien yra tūkstančiai galimybių tai padayti civilizuotai ir neskausmingai, nebereikia bijoti, kad kas jam nenutiktų. Net ir Lietuvoje jau pradeda veikti gyvūnų viešbutukai, yra prieglaudų, sutinkančių pasirūpinti gyvūnais iki šeimininko grįžimo. Be to, visada galima paprašyti pasirūpinti jūsų keturkoju draugu šeimos ar draugų. Tik prisiminkite, kad jūsų augintinis taip pat turi sielą ir jūsų pasiilgsta bei laukia grįžtant, mat jam neužtenka vandens ir maisto, jam reikia dėmesio ir meilės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius