Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 26d. 13:17

Savaitė Hamburge: kokias vietas būtina aplankyti?

Hamburgo centrinis parkas
E.Kislych nuotr. / Hamburgo centrinis parkas

Hamburgas vadinamas prabangiu uostamiesčiu ne tik dėl to, kad yra vienas turtingiausių Vokietijos miestų. Jame prabangą gali pajusti tiesiog išėjęs į gatvę, kurioje važinėja naujausi automobiliai, o milžiniškuose komerciniuose pastatuose įsikūrusios garsių prekinių ženklų parduotuvės.

Patys hamburgiečiai labiau nei prabangaus miesto įvaizdžiu didžiuojasi neoficialiose miestų „lenktynėse“ įveikę Berlyną. Varžantis dėl 2024 metų vasaros olimpinių žaidynių sostinės vardo į kitą turą pateko Hamburgas, o ne Berlynas.

Man, jau kurį laiką gyvenančiai šiame mieste, Hamburgas atrodo labai švarus, bet kartu ir margas miestas. Kad pažintum jį, neužtenka savaitės. Tačiau per septynias dienas tikrai galima pajusti jo skonį. 

Dalinuosi savo patarimais, ką per trumpą laiką verta pamatyti mano mylimame Vokietijos mieste.

1. Hamburge yra ne tik centras. Turistai, atvykę į Hamburgą, tiesiu taikymu šauna į centrą. Kas ten? Taip, miesto rotušė, vandens kanalai, Alsterio ežeras, nuostabi architektūra, bažnyčios. Daug visko.

Tačiau Hamburgas nėra tik centras su nesuskaičiuojama galybe žmonių.

Pasukus iš įprasto turistinio maršruto gali pasijusti lyg prie jūros. Pirmasis objektas, kurį ypač rekomenduoju ramybės mėgėjams, yra vadinamasis milijonierių rajonas Blankenesė.

E.Kislych nuotr./Laivas-autobusas „Landungsbrucken“
E.Kislych nuotr./Laivas-autobusas „Landungsbrucken“

Įdomiausias kelias iki jo. Nuo uosto Landungsbrücken reikia sėsti į laivą-autobusą ir Elbės upe paplaukti tris stoteles (trečiojoje išlipti).

Toliau ieškokite pėsčiųjų tako tarp namų. Jie – unikalūs ir išskirtiniai – nepastebėti neįmanoma. Einant tuo taku sutiksite gausybę didžiausių pasaulyje ir kiek mažesnių konteinerių, kruizinių laivų.

Suprasti, kad judate teisinga kryptimi, padės milžiniškas 220 tonų akmuo „Alter Schwede“, iš Elbės upės ištrauktas 1999 metais.

Netrukus atsidursite Blankenesėje. Ji daugeliui primena Italiją. Čia ilgą laiką gyveno ir tebegyvena kapitonai, jūreiviai, todėl kai kurie namai papuošti laivo burėmis, langai – apskriti.

Kitąpus Elbės upės negalima nepastebėti lėktuvų gamyklos „Airbus“. Tačiau apskritai Blankenesėje gyvenimas neprimena nuolat skubančio miesto: čia ramu ir gera, atrodo, lyg būtum prie jūros: vanduo, smėlis. Tikros atostogos!

Tiesa, jūra (tiek Baltijos, tiek Šiaurės) nuo Hamburgo nutolusi vos 100 km. Norint vykti prie Šiaurės jūros reikia judėti į šiaurės vakarus, prie Baltijos – į šiaurės rytus.

Tačiau nereikėtų pamiršti, kad prie Šiaurės jūros, nepaisant žalios gamtos, joje besiganančių riebių avių bei įspūdingos, visų mėgiamos užtvankos – labai šalta.

2. Patirti uostą. Būtent – patirti, o ne tik pamatyti. Landungsbrücken uostas geriausiai įrodo skambią frazę, jog Hamburgas nemiega – čia žmonės ir įrenginiai dirba 24 val. per parą.

Į jį atplaukia didžiausi laivai, tokie kaip konteineriniai „Maersk“ (iki 400 m ilgio), kruiziniai – „Anthem of the Seas“ (348 m ilgio), „Queen Mary II“.

„Anthem of the Seas“ laivas, kuris praeitą savaitę atplaukė į Hamburgo uostą atlikti navigacijos įrengimo ir kitų darbų, yra įspūdingas – jo aukštis prilygsta maždaug 18 aukštų namui.

E.Kislych nuotr./Baigiama statyti Elbės filharmonija
E.Kislych nuotr./Baigiama statyti Elbės filharmonija,
kuri jau dabar laikoma miesto pasididžiavimu.

Landungsbrücken yra ir 1911 m. pastatytas, technine sensacija iki šiol vadinamas 426 m ilgio Elbės tunelis. Galite tik įsivaizduoti, koks jausmas būti tiesiog po upe.

Uosto rajone veikia tradicinis žuvies turgus (vok. Fishmarkt). Čia ankstų sekmadienio rytą vykstanti prekyba šviežia žuvimi, daržovėmis tiesiai ant Elbės upės kranto yra mėgstama tiek vietinių, tiek turistų.

Visai šalia yra ir uosto pasididžiavimas – gigantiškos bangos formą įgavusi, jau baigiama įrengti didžiausia ir geriausios akustikos Elbės filharmonija (vok. Elbfilharmonie).

Dėl įspūdingos filharmonijos statybų miestas paaukojo tiltą – jį teko sugriauti, nors jokių objektyvių priežasčių tam (išskyrus filharmonijos statybą) nebuvo. 

3. Raudonos šviesos egzotika. Ši Hamburgo dalis skirta vyresniems nei 18 metų turistams. Žiūrint paprastai – Raudonųjų žibintų kvartalas yraviena iš ilgiausių gatvių mieste. Tačiau būtent šioje gatvėje, kurią jau nuo seno „valdė“ jūreiviai, įsikūrė naktinės plaštakės. 

Prostitucija Vokietijoje legali – už nuodėmingus sandorius niekas nebaudžia, tačiau tai turi vykti laikantis galiojančios tvarkos. 

Hamburgo raudonųjų žibintų kvartale moterys dirba tvarkingai – turi savo vietą, ant klubų užsegtas pinigines (liaudyje vadinamos „partmane“), kurios ir yra jų skiriamasis bruožas.

Aišku, ne tik jis. Stovinčios visai priešais policijos komisariatą naktinės plaštakės išsiskiria savo elgesiu: praeivius čiumpą už parankės, o nuogybių (pavyzdžiui, nuogų krūtų) demonstruoti nenustoja net žiemą. 

Hamburgo raudonųjų žibintų karalystėje galima rasti ne tik prostitučių, bet ir gausybę skirtingo stiliaus klubų, erotikos prekių parduotuvių. 

4. Parkai, muziejai, kuriuose yra ir trupinėlis Lietuvos. Hamburgas turtingas muziejais. Vienas populiariausių yra tarptautinis jūrų muziejus „Maritimes museum“, įsikūręs rajone „Hafen city“.

Apskritai šį rajoną galima vadinti išskirtiniu – jame buvę grūdų sandėliai virto įspūdingo dyžio muziejais ir biurais.

Viename iš atnaujintų sandėlių rasite ir jūrų muziejų. Jame sukaupta 3 000 metų jūrų istorija – nuo laiškų iki auksinių, gintarinių laivų. Tarp tūkstančių laivų galima rasti ir Lietuvos laivo modelį.

E.Kislych nuotr./Lietuvos laivo maketas Hamburgo jūrų muziejuje
E.Kislych nuotr./Lietuvos laivo maketas Hamburgo jūrų muziejuje

Nusprendę užsukti į „Maritimes museum“ nusiteikite, kad čia esate ilgam. Devynių aukštų muziejų, labai pasistengus, galima apžiūrėti per dieną.

Jei į Hamburgą keliaujate su šeima, kurioje yra vaikų, užsukite ir į šeimos oazę – parką „Planten un Blomen“. 47 ha dydžio parkas driekiasi tiesiog per visą miestą. Jame yra į Raudonąją knygą įrašytų augalų, botanikos sodas, atogrąžų medžių, net vieta meditacijai.

E.Kislych nuotr./Hamburgo parko maketas
E.Kislych nuotr./Hamburgo parko maketas

Vaikai tikrai pastebės po pievą liuoksinčius triušius, skraidančius paukščius, vandens fontanus.

Parką mėgsta ir hamburgiečiai. Jų teigimu, tai geriausia vieta mieste, nes galima pailsinti ne tik akis, kojas, bet ir mintis. Pavyzdžiui, išsitiesus ant žolės stebėti gamtą. 

5. Neišvažiuokite, kol neparagausite dešrelių su kopūstais. Mėgstantiems maisto keliones Hamburge taip pat patiks. Čia gali rasti portugalų, italų, kinų, japonų, indų, turkų, rusų, net lietuvių virtuves. Tiesa, vertingiausia būtų paragauti vokiečių patiekalų.

Taip, turiu galvoje dešreles ir raugintus kopūstus. Hamburge jie ruošiami nuostabiai. Tiesa, Hamburgo gyventojai lygiai taip pat, kaip ir mes, mėgsta įvairovę ir stengiasi valgyti ne tik vokiškus patiekalus.

F.Metharo nuotr./Vokietija. Šios šalies gyventojai ir svečiai dieną pradeda nuo dešrelių, sūrio ir duonos ir kavos
F.Metharo nuotr./Vokiški pusryčiai taip pat neapsieina
be dešros ir dešrelių.

Tačiau, jei jau ieškote kažko vokiško, rekomenduoju užsukti į restoraną „Joh Albrecht Brauhaus“, kur galėsite paragauti skirtingų rūšių dešrelių, bulvių, raugintų, troškintų kopūstų ir visa tai užsigerti naminiu alumi.

Paragaukite ir vadinamosios picos prie alaus – flammkuchen!

Restoranas įrengtas tiesiai ant vandens kanalo – tad valgydami galėsite gėrėtis ir atsiveriančiu vaizdu.

Temos: 2 Vokietija Hamburgas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Mūšį dėl gardaus renovacijos kąsnio kursto Aplinkos ministerija, bet pralaimi gyventojai

Aktualu

Kauno klinikų gydytojai atskleidė, kaip laikosi ką tik gimęs šimtmečio ketvertukas

Verslas

Kanada marihuanos pritrūko jau pirmą jos legalizavimo dieną

Verslas

Griaunama atominė elektrinė užsimojo statyti naujas patalpas, nes kitos „morališkai pasenusios“

Aktualu

Žydų bendruomenė piktinasi I.Šimonytės ir V.Ušacko pasisakymais apie J.Noreiką

Aktualu

„Novaja Gazeta“ redakcija vėl bauginama: siunčiami laidotuvių vainikai su grasinimais

„Eurolygos diena“: su kokias rūpesčiais į Kauną atvyksta Eurolygos monstras? (4/5)

Aktualu

Penktadienį 15min studijoje – kandidatas į prezidentus Petras Auštrevičius

24sek

Sh.O'Nealas Arvydą Sabonį išvadino rusu ir bandė pašiepti, bet susimovė

Aktualu

G.Nausėdos rinkimų štabo komunikacijai vadovaus A.Zabarauskas

Vardai

15min studijoje – atvira ir jautri diskusija: apie valgymo sutrikimus kitokiu kampu

Aktualu

Teismas atmetė skundą dėl Šnipiškėse bevardės gatvės pavadinimo L.Kaczynskio vardu

Aktualu

VTEK narys Virginijus Kanapinskas: politikai įtakos nedarė, tik liepė patiems išspręsti

24sek

Vėl sužvėrėjęs B.Daviesas – apie 2 milijonų nuotykį, K.Malone'ą ir Kauną

Vardai

Leonas Somovas naujame klipe tapo kunigu: įvertinkite jo dainą su Justinu Jaručiu ir KAIA

Maistas

Savaitgalio valgiaraštis: pradedame sotesnių patiekalų sezoną

Gazas

„Tesla Model 3“ testas: kaip atrodo pavarų dėžė, nuvažiavus 1,6 mln. kilometrų

Verslas

Valstybinių miškų urėdija baigė patikrinimą dėl kirtimų Labanoro girioje: pažeidimų nenustatė

Pasaulis kišenėje

Albanija – ne tik gražiausiais paplūdimiais viliojanti šalis

Aktualu

Etikos sargai nesustabdė biudžeto pataisos dėl LSDDP, opozicija prašys prezidentės vetuoti

Naujienos

Verslas

Mūšį dėl gardaus renovacijos kąsnio kursto Aplinkos ministerija, bet pralaimi gyventojai

Aktualu

Kauno klinikų gydytojai atskleidė, kaip laikosi ką tik gimęs šimtmečio ketvertukas

Verslas

Kanada marihuanos pritrūko jau pirmą jos legalizavimo dieną

Verslas

Griaunama atominė elektrinė užsimojo statyti naujas patalpas, nes kitos „morališkai pasenusios“

Aktualu

Žydų bendruomenė piktinasi I.Šimonytės ir V.Ušacko pasisakymais apie J.Noreiką

Aktualu

„Novaja Gazeta“ redakcija vėl bauginama: siunčiami laidotuvių vainikai su grasinimais

„Eurolygos diena“: su kokias rūpesčiais į Kauną atvyksta Eurolygos monstras? (4/5)

Aktualu

Penktadienį 15min studijoje – kandidatas į prezidentus Petras Auštrevičius

24sek

Sh.O'Nealas Arvydą Sabonį išvadino rusu ir bandė pašiepti, bet susimovė

Aktualu

G.Nausėdos rinkimų štabo komunikacijai vadovaus A.Zabarauskas

Vardai

15min studijoje – atvira ir jautri diskusija: apie valgymo sutrikimus kitokiu kampu

Aktualu

Teismas atmetė skundą dėl Šnipiškėse bevardės gatvės pavadinimo L.Kaczynskio vardu

Aktualu

VTEK narys Virginijus Kanapinskas: politikai įtakos nedarė, tik liepė patiems išspręsti

24sek

Vėl sužvėrėjęs B.Daviesas – apie 2 milijonų nuotykį, K.Malone'ą ir Kauną

Vardai

Leonas Somovas naujame klipe tapo kunigu: įvertinkite jo dainą su Justinu Jaručiu ir KAIA

Maistas

Savaitgalio valgiaraštis: pradedame sotesnių patiekalų sezoną

Gazas

„Tesla Model 3“ testas: kaip atrodo pavarų dėžė, nuvažiavus 1,6 mln. kilometrų

Verslas

Valstybinių miškų urėdija baigė patikrinimą dėl kirtimų Labanoro girioje: pažeidimų nenustatė

Pasaulis kišenėje

Albanija – ne tik gražiausiais paplūdimiais viliojanti šalis

Aktualu

Etikos sargai nesustabdė biudžeto pataisos dėl LSDDP, opozicija prašys prezidentės vetuoti

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje