Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Savaitgalio išvykoms idealiai tinkantys Europos miesteliai, tarp jų – ir Palanga

Šie maži miesteliai galbūt neturi ypatingų kultūros ir istorinių objektų, tačiau jie pilni vietinių įdomybių ir nebrangių pasiūlymų taupantiems keliautojams. Taigi, jie idealūs savaitgalio išvykoms, rašo „The Guardian“.
Palangoje pastebimai aktyviau dirba policija.
Palanga / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tarp tokių Europos vietų pateko ir Lietuvos vasaros sostine tituluojama Palanga, kurią pasiekti iš Londono Lutono ir Stanstedo oro uostų galima tiesioginiais pigių oro bendrovių „Ryanair“ ir „Wizzair“ skrydžiais.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ilgasis savaitgalis Palangoje prasidėjo ramiai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Palangos tiltas

„Galbūt manote, kad žinote, kas yra Baltijos šalių vasara, nes tokią pačią matote Didžiojoje Britanijoje. Tačiau Palanga pasakoja kitokią istoriją: smėlio paplūdimys, skirtas ne tik saulės vonioms, jūra, kurioje galima mirkyti kojas – šią vietą verta aplankyti ir rudenį. Ar panašu į Marbelją (kurortą Ispanijoje, Andalūzijoje, netoli Malagos, prie Viduržemio jūros – aut. past.). Ne. Tai neabejotinai daugiau Vidurio Europos kryptis, kurioje rasite tikrą skonių „mišrainę“: spalvoto kičo, medinių namukų ir miško uogų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Naktis Palangoje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Naktis Palangoje J.Basanavičiaus gatvėje

Miestelis įdomus ir siūlo daug pramogų – griebkite Vladimiro Putino kaukę ir keliaukite į paplūdimio vakarėlį. Tiesa, nesitikėkite čia rasti aukštos klasės virtuvės patiekalų: vietinis maistas – cepelinai, t.y. įdaryti bulvių kukuliai, savo forma panašūs į dirižablius zepelinus“, – rašo britų portalas. Keliautojams Palangoje jis siūlo paskanauti ir šviežios žuvies patiekalų restorane „Žuvinė“.

Nakvynės vietą rasti esą galima įvairią, pavyzdžiui, naudojantis trumpalaikės nuomos apartamentų užsakymo puslapio „HomeAway“ svetaine, kuriose nakvynės Palangoje kainos prasideda nuo 50 eurų už parą žmogui.

Greta Palangos į sąrašą pateko ir kiti Europos turistams daugiau ar mažiau girdėti kurortai bei miestai.

123rf.com nuotr./Kotoras
123rf.com nuotr./Kotoras

Vienas tokių – Kotoras, esantis Juodkalnijoje. „The Guardian“ teigimu, Juodkalnijos pajūris kiek kitoks nei kaimynystėje esančios Kroatijos – čia labiau jaučiama rusų įtaka, nuostabūs gamtos kampeliai gali būti pilni nemalonių „krovinių“. Tačiau Kotoras, esantis įlankoje, nuostabus. Jame rasite visko, ko reikia: nuostabią panoramą, pilis ir senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Ypatingų patirčių dovanos pasiplaukiojimas Viduržemio jūra jachtomis – iš vandens atsiveria gražūs netoliese įsikūrusių kaimelių vaizdai.

Dar vienas šiame sąraše atsidūręs miestas – Plovdivas. Šis miestas yra Bulgarijos vidurio pietuose, prie Maricos upės.

„Sėdėdamas vakarėjančiame mieste lauko kavinėje netoli išlikusio amfiteatro ir siurbčiodamas vietinį vyną aš negirdėjau jokios užsienio kalbos, tik bulgarų“, – rašoma „The Guardian“. Ir tai, kad čia kol kas mažai užsieniečių – ne vienintelis šios vietos privalumas.

123rf.com/Amfiteatras Plovdive
123rf.com/Amfiteatras Plovdive

Savu laiku šią vietą valdė graikai, barbarai, hunai, vikingai, kryžiuočiau ir net osmanai. Visų jų palikimas vis dar jaučiamas šiame mieste – pastatuose, kulinarijoje, kultūroje. Vis dėlto įdomiausia čia tiesiog vaikštinėti ir gerte gerti pačią miestelio dvasią – mėgautis gatvės menu, smalsiomis katėmis, klausytis garsaus juoko, sklindančio per atvirus langus, ir muzikos garsų.

Kroatija šį sezoną tikrai gali džiaugtis augančiu turistų srautu. Vis dėlto į Pulos miestą užsukančių nedaug. Šiaurinėje šalies dalyje esantis miestas – neatrastas kampelis, siūlantis autentišką pajūrio ir vietos kaimelių kraštovaizdį. Mieste sau įdomių objektų tikrai ras Senovės Romos gerbėjai, pavyzdžiui, amfiteatro liekanas. Pula taip pat turi tradicinius muzikos, filmų festivalius.

123rf.com nuotr./Šv. Jono bažnyčia prie Ochrido ežero
123rf.com nuotr./Šv. Jono bažnyčia prie Ochrido ežero

Pietvakarių Makedonijoje esantis Ochrido miestas vis dažniau minimas turistų lūpose. Ir neveltui. Miestas yra prie didžiulio to paties pavadinimo ežero, kuriame pilna žuvies. Šią vietą turėtų pasižymėti ir paukščius (pavyzdžiui, įvairias erelių rūšis) stebėti mėgstantys keliautojai, ir retų augalų veisles fiksuojantys turistai.

Jaukus senamiestis, skaidrus ežero vanduo ir pramogos jame – ar dar reikia būti priežasčių, kodėl jūs turėtumėte skristi į Ochridą?

123rf.com/Olesiundas
123rf.com/Olesiundas

Olesiundas Norvegijoje įsikūręs pasakiškoje vietoje – siaurame pussiasalyje. Miestas garsus art nouveau architektūra. Tie, kuriems neužteks tik pasivaikščiojimų, galės užsukti į muziejus, kurių Olesiunde netrūksta. Mieste daug vietų, kur galėsite paskanauti jūros gėrybių ir žuvies patiekalų – šis regionas garsus jūrine žvejyba.

Kretos miestas Chanija turi viską, ką ir kiti šios salos kurortiniai miesteliai. Apsilankyti čia ypač smagu ne sezono metu, kai mieste lieka praktiškai tik vietiniai. Apsilankius čia tiesiog būtina valgyti vietos restoranėliuose ir užeigose. Tik taip turėsite progą paragauti tsigariasto – lėtai paruošto ėrienos troškinio, andkeftedakia – mėsos kukulių.

123rf.com/Chanija
123rf.com/Chanija

Priština – Kosovo sostinė – nepatenka į turistų radarus, nors turi ką jiems pasiūlyti. Dauguma gyventojų – albanai, taip pat yra mažesnių serbų, bosnių ir čigonų bendruomenių.

Įdomiausia tai, jog būtent čia galima pajusti tai, kaip miestas ir visa šalis žingsnis po žingsnis kopia į savarankiškumą. Nors daug turistams įprastų dalykų čia dar nerasite, kava puiki (sakoma, kad Prištinos macchiato – geriausia pasaulyje). Virtuvėje daug Albanijoje įprastų patiekalų. Rasite ir Turkijoje ragautų valgių.

123rf.com/Tirana
123rf.com/Tirana

Didžiausias Albanijos miestas Tirana – dar vienas atradimas Europą, regis, jau pažįstantiems keliautojams. Įdomi, spalvinga ir gyva – tokia yra 2016-ųjų Tirana, kurioje susimaišė osmanų laikotarpio, islamo ir net sovietinio stiliaus architektūra.

Čia galėsite paragauti ir naktinio gyvenimo – didmiestyje netrūksta restoranų, barų ir naktinių klubų. Tačiau taip pat turistams siūlomi žygiai į kalnus, pažintiniais takais.

123rf.com/Olbijos švyturys
123rf.com/Olbijos švyturys

Olbija – miestas Sardinijoje, istoriniame Galuros regione. Tik po Antrojo pasaulinio karo atgavęs šį pavadinimą miestas dabar turistų laukia išskėstomis rankomis. Nepaisant to, dauguma ją aplenkia ir iš mieste esančio oro uosto skuba į Costa Smeralda.

Ką jie praranda, nepraleidę bent dienos Olbijoje? Nuostabus istorinis centras, kuriame jaukiai galima pasėdėti kavinėse ir restoranuose. Senojo uosto muziejus primena unikalią istoriją – kadaise būtent čia nuskendo visa romėnų flotilė. Muziejuje – daugybė marinistikos objektų – pradedant laivais, baigiant unikaliais rankraščiais. Rekomenduojame užlikti ant stogo ir nuo jo pasidairyti į uostą.

Būtinai turite paskanauti ir vietinių valgių, tokių kaip zuppa, kuri yra tarsi lazanija ir sriuba viename. Atrasti vietinę virtuvę galėsite užsisakę tipinę Sardinijos vakarienę – ją siūlo dauguma vietos restoranų ir kavinių. ​

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius