Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2022 sausio 11d. 19:15

Serialo „Emily in Paris“ gerbėjams – penkios kultinės vietos Paryžiuje

Serialo „Emily in Paris“ herojė Emily (aktorė L.Collins) ir filmavimo vietos Paryžiuje
Stephanie Branchu/Netflix, 123RF.com nuotr. / Serialo „Emily in Paris“ herojė Emily (aktorė L.Collins) ir filmavimo vietos Paryžiuje
Mūsų visų kelionių ir planus ir toliau jaukia koronaviruso pandemija, todėl įkvėpimo dažnai tenka ieškoti serialuose. Vienas tokių – „Emily in Paris“, kurio antrasis sezonas „Netlix“ platformoje pasirodė baigiantis 2021-iesiems. Jo kūrėjai juokauja, kad pažiūrėję nors vieną seriją Prancūzijos sostinę Paryžių pamils ne ir tie, kuriems anksčiau šis miestas atrodė visiškai neįdomus.

Tiek jiems, tiek ir tikriems Paryžiaus gerbėjams „TimesTravel“ paruošė atmintinę su kultinėmis Paryžiaus vietomis, kuriose buvo filmuotos „Emily in Paris“ pirmo ir antro sezono serijos.

Place de l'Estrapade, 5-asis Paryžiaus rajonas

Daugeliui turistų, atvykusių į Paryžių, gyvenimas į palėpę panašiame vieno kambario butelyje yra nuostabi patirtis. Dėl kiek kitokių priežasčių (žinoma, tai – pinigai) tokius butus mėgsta ir studentai ir sėkmės siekiantys menininkai.

Emily ir aukštu žemiau butą nuomojantis jos kaimynas – svajonių virtuvės šefas Gabrielius, gyvena butent tokiuose butuose, tačiau ypatingoje Paryžiaus vietoje. Tai – istorinis Lotynų kvartalas. Pro jame esančių namų langus atsiveria vaizdas į nedidelį fontanėlį, medžių alėją bei l‘Estrapade aikštę, kurioje kadaise buvo atliekamos viešos egzekucijos.

En.wikipedia.org/Place de l'Estrapade
En.wikipedia.org/Place de l'Estrapade

Žinoma, seriale nieko panašaus nėra. Vienintelė egzekucija, kurią tenka iškęsti amerikietei Emily, pradėjusiai gyventi Paryžiuje, santechnikas, bandantis sutvarkyti nesutvarkomas senos kanalizacijos bėdas...

Bet grįžkime prie rajono ir buto. Visai šalia jo – garsioji kepykla „Boulangerie Moderne“, kur Emily pirmą kartą išbandė pain au chocolat.

Pasidalijusi šia nuotrauka su sekėjais instagrame, ji tampa tikra sensacija. Ir nuo tada prasideda grotažymės #Emilyinparis egzistavimas.

Antrąjame sezone atidaromo Gabrieliaus restoranas „Les Deux Comperes“ realybėje yra itališka užkandinė „Terra Nera“.

Panteonas

Visai šalia Emily ir Gabrieliaus namų, už kampo, yra garsusis Panteonas. Jo atvaizdą galima išvysti ant daugelio turistinių atvirukų, prie jo iki pandemijos nutįsdavo būriai Paryžiaus svečių.

Panteonas yra vėlyvojo klasicizmo architektūros paminklas. Kairiajame Senos upės krante pastatytas monumentas yra sukurtas pagal Romos panteono pavyzdį.

Nors Panteonas buvo statytas kaip bažnyčia, Didžiosios prancūzų revoliucijos metu jis paverstas mauzoliejumi. Vėliau vėl veikė kaip bažnyčia.

Pirmąjį serialo sezoną Panteonas tapo fonu nuotraukai, kuriai Emily pozavo tik ką išsiskyrusi su Čikagoje likusiu vaikinu. Antrąjame sezone šis istorinis statinys taip pat matomas ne viename kadre.

123RF.com nuotr./Paryžiaus Panteonas
123RF.com nuotr./Paryžiaus Panteonas

Place de Valois

Pirmajame sezone rinkodaros specialistė Emily atsikrausto į Paryžių padėti prancūzų agentūrai „Savoir“ plėstis į JAV rinką. Ši agentūra įsikūrusi viename iš pastatų, esančių Place de Valois. Ši vieta – visai šalia Luvro. Aikštė pavadinta paskutinio prancūzų karaliaus Louis Philippe I garbei. Jis gimė netoli esančiuose karališkuosiuose rūmuose „Palais Royal“.

123RF.com nuotr./Place de Valois
123RF.com nuotr./Place de Valois

Šiandien Place de Valois yra aukščiausios klasės viešbutis „Grand Hôtel du Palais Royal“, taip pat ir restoranas „Le Bistrot Valois“, kur Emily pietauja su kolegomis.

Palais Royal

Karališkieji rūmai ir šalia jų besidriekiantis nuostabus parkas – vieta, kur Emily sutinka pirmą savo draugę Paryžiuje. Tai – kosmopolitiškoji Mindy Chen – kino ir korėjietės dukra, turtinga paveldėtoja, talentinga dainininkė, kuri pirmajame sezone dirbusi „Au Pair“ aukle. Dvi merginos, vėliau tapusios ir kambariokėmis bei geriausiomis draugėmis, susitinka būtent Palais Royal, kur Mindy prižiūri mažuosius prancūzus.

Nuostabus parkas yra pačioje Paryžiaus širdyje, netoli Luvro, tačiau daugybės turistų čia nėra. Priešingai – parką dėl gėlynų, medžių, elegantiškų fontanėlių ir greta jų įrengtų suoliukų ypač mėgsta vietiniai.

Greta rūmų įrengta menininko Danielio Buren dryžuota instaliacija labai mėgstama nuomonės formuotojų – tokių, kokia seriale „Emily in Paris“ yra ir pati Emily, besidalijanti vizualiausiomis savo patirčių Prancūzijoje akimirkomis su tūkstančiais savo sekėjų visame pasaulyje.

123RF.com nuotr./Palais Royal ir dryžuotoji ekspozicija, kurią mėgsta influinceriai
123RF.com nuotr./Palais Royal ir dryžuotoji ekspozicija, kurią mėgsta influinceriai

Père Lachaise kapinės

Į šias kapines antrajame sezone Emily papietauti atsiveda ekstravagantiškasis kolega Luc ir priduria, jog tai ypatinga jam vieta. Iš tiesų prancūzai dažnai į kapines eina... pasivaikščioti ir pamąstyti. Tai ir populiari pasimatymų vieta.

Čia lankosi ne tik vietiniai. Būtent šios Père Lachaise kapinės it magnetas traukia ir turistus. Nieko keisto – juk čia amžinojo poilsio atgulė tokie grandai kaip Oscar Wilde, Jim Morrison, Edith Piaf.

Ypatingą savo vietą amerikietei kolegei atskleidęs Luc pasidalijo ir dar viena prancūzišką požiūrį į gyvenimą atspindinčia fraze: „Neaukok laiko kaltei“, kas reiškia – mėgaukis gyvenimu. Toks patarimas Emily turėjo padėti nesigraužti dėl aistringo nuotykio su Gabrieliu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje