Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skiro sala Graikijoje – vieta, kur galima pabėgti nuo kurortinio bruzdesio

Skiro sala
123rf.com / Skiro sala
Šaltinis: 15min
1
A A

Į Graikijai priklausančią Skiro salą galima patekti dviem būdais: lėktuvu iš Atėnų arba keltu iš Kimio uosto. Skiras – tai dvi salos, dėl kadaise įvykusio žemės drebėjimo susijungusios į vieną, dabar priklausančią Šiaurės Sporadų archipelagui. Naujojo junginio plotas – 209 kv. km, o gyvena čia apie 3 tūkst. žmonių.

Informaciją parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite čia.

Tačiau abi naujojo darinio dalys nė kiek nesupanašėjo net šimtmečiams bėgant. Šiaurinė salos dalis – vešlia žaluma pasidengusios kalvos, didingai ošiantys pušynai, spygliuočių giraitės.

123rf.com/Skiro sala
123rf.com/Skiro sala

Pietinė dalis – atšiauri gamta, rūsčios uolos, žemę sėte nusėję akmenys. Tarp akmens luitų vėjas čia yra sukūręs grakščias „skulptūras“. Įdomiausia tai, kad augalų ir gyvūnų, esančių šiaurinėje salos dalyje, nesutiksi pietinėje, ir atvirkščiai, ir šis fenomenas labai domina mokslininkus.

Čia nėra didelių kurortinių vietovių sambrūzdžio, užtat nubudęs ankstyvą rytą gali išgirsti paukščių čiulbesį, iš atokesnių vietovių atsklindantį gaidžio giedojimą, užuosti žolynų aromatą.

Saloje surenkamas išskirtinio skonio vietos medus ir vaisiai, gaminami puikūs pieno produktai, aromatingos žolelių arbatos. Vietos viešbučiai vysto savas ekoturizmo tradicijas.

123rf.com/Skiro sala kol kas mažai žinoma turistams
123rf.com/Skiro sala kol kas mažai žinoma turistams

Saloje gaminami visoje Graikijoje garsūs raižyto medžio baldai, savita spalvinga keramika, unikali siuvinėta ir nėriniuota tekstilė. Iki šių dienų Skiras yra išlaikęs tą savitą svetingumo dvasią. Skiras yra unikali vieta ir religiniu požiūriu. Beveik kiekviena šeima saloje turi savo nedidukę cerkvę. Iš viso saloje priskaičiuojama per 600 šių mažų šventovių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje