Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Slidinėti – su draugais: ar mokate atostogauti su didesne kompanija?

Slidinėti paprastai važiuojama su draugų kompanija
Shutterstock.nuotr. / Slidinėti paprastai važiuojama su draugų kompanija
Šaltinis: Pranešimas spaudai
Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
0
A A

Dažniausiai į kalnus vykstama su bendraminčiais. Slidinėjimo sezonui artėjant žingsniais septynmyliais rekomenduojama atsižvelgti į keletą patarimų, kurie palengvins atostogas didesniu būriu. Beje, pirmas patarimas – radikaliems individualistams nuo tokių kolektyvinių kelionių verčiau atsisakyti, nes garantuotai pritrūks laiko pabūti dviese ar tiesiog sau.

Iš anksto paskirkite konkrečią kelionės datą

Ir tuomet tegu visi norintys slidinėti prie jos prisitaiko. Bandymai prisiderinti prie, pvz., keturių šeimų galimybių taip, kad visiems būtų gerai, prilyginami totaliam nervų ištampymui ir finansinei nesėkmei – neliks nei bilietų, nei viešbučių, nei geresnių perkant iš anksčiau siūlomų kainų. Nes vieno visiems vienodai tinkamo laiko nebus niekada. Taip pat reikėtų apsidrausti nuo apsigalvojimų.

„Jei trys šeimos ar poros, ar pavieniai asmenys jau sustyguoti, pragarą pereisite mėgindami pakeisti kelionės datą dėl to kažko, kas nebegali „dabar“, bet gali „tada“... Net jei pavyktų pakeisti kelionės laiką, garantuotai bus nepatenkintų, nes kažkam pirmoji data tiko labiau. Žodžiu – neįkliūkite į noro įtikti visiems spąstus“, – patarė tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Vienas iš galimų apsidraudimo būdų – laikykitės taisyklės, kad vykti nebegalintys asmenys turi patys surasti sau pamainą. Žiauriau, bet taip pat labai efektyvu yra iš anksto sumokėti už, pvz., kelionę, o jei kas nors persigalvoja ir vykti nebegali ar nebenori, pinigai nebegrąžinami.

Shutterstock.nuotr./Slidinėti paprastai važiuojama su draugų kompanija
Shutterstock.nuotr./Slidinėti paprastai važiuojama su draugų kompanija

Išsirinkite vadą ir jo klausykite

Pamenate Krylovo pasakėčią apie ratus, kuriuos gulbė, vėžys ir lydeka traukė į visas puses, taip ir nepajudėdami iš vietos? Nes kiekvienas darė taip, kaip jam norėjosi ar atrodė tinkamiausia? Labai panašiai yra ir su kolektyvinėmis slidinėjimo kelionėmis, kuomet šimtaprocentinė demokratija ir liberalizmas nepasiteisina.

Lyderio sprendimo dažniausiai reikia renkantis trasas, į kurias tą dieną vykstama – antraip yra tikimybė visai kompanijai išsibarstyti kas sau ar net nuklysti į per lengvas ar, priešingai, pernelyg sunkias trasas; lyderis reikalingas laisvos dienos programai, jei kompanija nusprendžia tokią turėti ir pailsėti nuo kalnų; o kartais lyderio net reikia nuspręsti kas tą dieną vakarienės (žinoma, jei gyvenama atskiroje viloje ar kambariai, apartamentai turi virtuves), – nes niekas kalnuose taip nesuvienija kaip bendros vakarienės!

Beje, grįžtant prie vakarienių: be bendro sumanymo kiekvienas tiesiog kažką kramtys pats sau, liks ir pusiau alkanų, nes tikrai ne kiekvienas, mokantis nusileisti nuo kalno, sugebės svetimoje virtuvėje atrasti puodą. O, pvz., senovinėje austriškoje krosnyje (nuomodami vilas austrai nė neįtaria, ką lietuviai gali jose „užkurti“) iškeptas lietuviškas plokštainis, tebūnie jis su per daug ar per mažai druskos, bus puiki tema pokalbiams ir emocijoms lietis laisvai. O kokiam pokalbiui nuteiks, atleiskite, jogurto indelis?..

Pasiskirstykite komandomis

Jei turite galimybę gaminti maistą, pasiskirstykite komandomis, kurios spręs, kas šiandien vakarienei ir pasirūpins produktų supirkimu. Dažniausiai dar prireikia suorganizuoti darbą, mat padėti ir dalyvauti bendrame procese dažniausiai atsiranda daugiau nei telpa į virtuvę.

Shutterstock.nuotr./Slidinėti paprastai važiuojama su draugų kompanija
Shutterstock.nuotr./Slidinėti paprastai važiuojama su draugų kompanija

Ir sykiu nėra nieko varganiau, kai dėl visų pusryčių ir vakarienių galvas turi skaudėti, pvz., dviem dešimties žmonių kompanijoje esančioms moterims. Juk ir jos, kaip bebūtų keista, gali užsimanyti grįžusios iš kalnų tiesiog nieko neveikti ar rytais pamiegoti kiek ilgiau. Tas pavyksta, kuomet atsakomybe dėl maisto ruošos pasiskirstoma iš anksto ir tenka skirtingoms komandoms.

Vykstant į kalnus su kompanija, „Tez Tour“ atstovė rekomenduoja rinktis būtent tokius viešbučius, kurie turi ką pasiūlyti grupėms, pvz., daugiau žmonių apgyvendinti galinčius apartamentus ar bent kambarius su virtuve.

Sutarkite, kada išeinate iš namų

Jei kalnuose apsigyvenate toliau nuo trasų ir nuomojatės automobilį, nustatykite laiką, kada išeinama iš namų ir šio įsipareigojimo laikykitės. Jei nusprendėte naudotis „slidinėjimo autobusais“ (angl. ski bus), išėjimo iš namų laiką reiktų derinti prie autobuso tvarkaraščio. Nes visada atsiranda vėluojančių ir tokių, kurie nesusierzinę negali luktelėti nei 5 minučių, tad aiškaus išėjimo iš namų laiko nebuvimas – labai gera proga susipykti iš pat ryto. Ir nors kalnai gydo net ir užkietėjusias pelėdas, vis dėlto visuomet atsiras norinčių išeiti iš namų pusvalandžiu anksčiau arba vėliau. O kur dar pageidaujantys čiuožti nekaltu, t.y. niekieno dar nepravažiuotu, sniegeliu, kas reiškia stovėjimą prie kelto apkritai pirmam, dar iki jam atsidarant?

Todėl jei kompanija didesnė, rekomenduojama burtis į dvi skirtingu metu išeiti norinčiųjų grupeles, pvz., greitąją ir linksmąją. Taip bus galima iš dalies ir savus poreikius labiau patenkinti (kad ir 15 min. ilgiau praleisti lovoje ar vonioje), ir išvengti bereikalingų pykčių.

Jeigu gyvenate prie pat trasų, pvz., pačiame kurorto miestelyje, o iki keltuvų – vos kelios minutės pėsčiomis, rytinio laiko derinimo išvengsite – pakaks tik susitarti visiems bendrą pietų laiką, o slidinėti kiekvienas galės pageidaujamu ritmu, pagal savo dienos režimą.

Pasirinkite kurortą pagal galimybes

Kiek žmonių, tiek ir slidinėjimo lygių. Vieni kojos nenukelia nuo mėlynų, lengviausių, trasų. Kiti dažniausiai renkasi raudonųjų statumą, o uoga ant torto – dar pabaigoje nusileisti ir viena kita juoda, dėl adrenalino.

Snieglentininkai, skirtingai nei slidininkai, neturi lazdų pasispirti, todėl nuožulnesnės (mėlynos) trasos jiems – liūdniausia kelionės dalis. Yra žmonių, kurie nemoka keltis bugeliniais keltuvais ir t.t. Todėl vykstant slidinėti būtina pasirinkti tokį kurortą, kuriame bus ką veikti ir ieškantiems rimtesnių trasų, ir tiems, kurie į kalnus keliauja pirmą kartą ar su vaikais.

Skirtingo sudėtingumo trasos ant, pavyzdžiui, vieno ar kelių kalnų, leis ne tik kiekvienam čiuožti taip, kaip patinka ir kaip kas gali, bet ir taps puikia proga susitikti bendrų pietų kur nors ant kalno įsikūrusioje kavinėje. Tik dėl susitikimo valandos sutarkite iš anksto.

Kodėl vis dėlto verta keliauti su kompanija?

Nes o kada dar savo gyvenime jūs galėsite visą savaitę bendrauti su draugais? Nes įspūdžiai visuomet teikia daugiau malonumo tuomet, kai yra su kuo jais pasidalinti. O visi nesusipratimai lieka tik tarsi smagūs kelionės anekdotai.

4 kurortai, kurie tiks įvairaus lygio slidininkams

Cel am Zė (austr. Zell am See)

Austrijoje, prie ežero Zell, įsikūręs slidinėjimo kurortas rekomenduojamas poilsiui su šeima. Yra galimybė apsigyventi senoviniame miestuke, o slidinėjimo trasos – austriškai tvarkingos. Nors dauguma trasų pritaikytos vidutinio pasiruošimo slidininkams, kalnų šlaitai įtiks ir ieškantiems ekstremalesnių potyrių. Taip pat yra kur mokytis slidinėti. Kurią dieną slides galima mainyti į pačiūžas.

„Tez Tour“ nuotr./Cel am Zė
„Tez Tour“ nuotr./Cel am Zė

Kaprunas (austr. Kaprun)

Jaukus, kaimišką žavesį išsaugojęs miestelis poilsiautojus masina nuo viršūnių atsiveriančiais nacionalinio parko Choe Tauerno ir aukščiausios Austrijos viršūnės – Grossglockner – vaizdais.

Vietinė Kapruno slidinėjimo zona ant Maiskogelio kalno praktiškai visa skirta pradedantiesiems slidininkams bei šeimoms su mažais vaikais – čia driekiasi itin plačios trasos, idealiai pritaikytos mokymuisi. Patyrusieji slidinėti vyksta į Kitcštainhorno ledyną, garsėjantį įdomiomis ir gana sudėtingomis trasomis, be to, ten sniego būna ištisus metus. Nors trasų šalia Kapruno nedaug, jų tikrai nepritrūks, kadangi slidinėjimo linksmybes galima pratęsti kaimynystėje įsikūrusiame Cel am Zė kurorte, kuriame galioja tie patys slidinėjimo bilietai.

Bormijus (it. Bormio)

Italijos Alpių pasididžiavimu laikomas kurortinis miestelis garsėja švelniu klimatu, karštosiomis mineralinėmis srovėmis ir SPA malonumų gausa. Regionui Alta Valtelina priklausančiame kurorte įrengta apie 50 km įvairaus sudėtingumo trasų, todėl ką veikti turės tiek ant slidžių stojantys pirmą kartą, tiek jau patyrę slidininkai. Šalia Bormijaus yra įsikūrę ir Šv. Katerinos bei Valdidentro kurortai, o tai – dar papildomi 70 km trasų. Sušilti ir atsipalaiduoti po kalnų kviečia Bormijaus pirčių kompleksai, kuriuose, kaip pasakojama, 1493 m. lankėsi pats Leonardas da Vinčis.

Novaturo nuotr./Bormijus
15min archyvo nuotr./Bormijus

Livinjas (it. Livigno)

Šis tipišką Alpių atmosferą išsaugojęs kurortas garsėja išskirtine medžio ir akmens architektūra ir tituluojamas viena gražiausių vietų Lombardijos regione. Įvairaus lygio slidinėjimo trasos įrengtos skirtinguose šlaituose – Carosello ir Motollino, o bendras jų ilgis siekia per 110 km. Į kurortą turistus vilioja ne vien geros sąlygos slidinėti, bet ir itin patrauklios kainos – Livinjas priskiriamas prie pigesnių Alpių kurortų, o dėl bemuitės zonos galima lengviau apsipirkti.

Miestelio centre poilsiautojų laukia apie 200 neapmokestintų prekių parduotuvių, daugybė kavinių, barų ir restoranų, o įveikus slidinėjimo trasas – pramogos ledo arenoje ar sveikatingumo centre.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje