Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 13:09

Susirgimų kelionėse skaičius Egipte padvigubėjo, Turkijoje – trečdaliu didesnis

Vandens pramogos – beveik visuose Egipto viešbučiuose
123rf.com nuotr. / Egipto viešbutis

Net ir tokie įprasti negalavimai kaip apsinuodijimas ar kiti sveikatos sutrikimai gali apkartinti visas atostogas, o gydymas svečioje šalyje gali siekti 600 ir daugiau eurų. Pranešime spaudai rašoma, kad dėl netikėtų incidentų poilsiautojų užsienyje patiriama žala neretai pranoksta pačios kelionės kainą.

Bendrovės „Lietuvos draudimas" duomenimis, dažniausiai medicinos pagalbos užsienyje prireikia klientams, kurie užsienyje apsinuodija maistu, perkaista saulėje arba peršąla nuo kondicionierių. Tokių įvykių pastaraisiais metais itin pagausėjo Egipte ir Turkijoje – šalyse, kurias poilsiui renkasi daug turistų iš Lietuvos. Draudikų duomenimis, per metus susirgimų ir kitų kelionės draudimo įvykių dažnis Turkijoje išaugo trečdaliu, o Egipte – net dvigubai.

„Keliaujant atostogų labai svarbu yra laikytis higienos ir saugoti vaikus. Persivalgymas, neįprastas mums maistas, kurio norisi ragauti, netinkama higiena yra pagrindinės atostogų susirgimų priežastys. Taip pat išvykus į saulėtas šalis neįvertinama perkaitimo saulėje, nudegimo grėsmė, poilsiautojus kamuoja peršalimas nuo kondicionierių", – sako „Lietuvos draudimo" Gyventojų turto draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas.

Jis priduria, kad nors keliautojai Turkiją ir Egiptą vertina kaip pakankamai pigias šalis, tačiau kokybiškos medicinos paslaugos jose yra gana brangios. Pavyzdžiui, „Lietuvos draudimo" duomenimis, vidutinė keliautojų patiriama žala Egipte siekia daugiau negu 330 eurų, Turkijoje – 600 eurų, poilsiautojų pamėgtoje Graikijoje – beveik 390 eurų. Bendra vidutinė kelionių draudimo žala, bendrovės duomenimis, pernai siekė daugiau kaip 500 eurų.

123rf.com nuotr./Viešbutis Turkijoje
123rf.com nuotr./Viešbutis Turkijoje

Draudimo eksperto teigimu, kelionių draudimas itin praverčia poilsiautojams, vykstantiems už Europos Sąjungos ribų – į Maroką, Egiptą, Turkiją, Tailandą, Jordaniją ir kitas tolimesnes šalis. Šiose šalyse negalioja Europos sveikatos draudimo kortelė, suteikianti teisę nemokamai gauti būtinąją medicinos pagalbą valstybinėse ligoninėse, todėl draudimas – vienintelė išeitis nenorintiems rizikuoti savo pinigine susirgus. Turintys kelionių draudimą susižeidus ar susirgus medicinos pagalbos gali kreiptis tiek į valstybines, tiek privačias gydymo įstaigas užsienyje.

Pasak A. Gimbicko, Lietuvos piliečiai į užsienį keliauja vis dažniau: tai rodo augantys kelionių draudimo skaičiai: per pirmąjį šių metų ketvirtį kelionių draudimo paklausa buvo 6 proc. didesnė, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, o palyginus dvejus pastaruosius metus, pernai apdraustų kelionių padaugėjo septintadaliu (14 proc.). Vidutinė kelionės trukmė yra aštuonios dienos. Apdrausti tokios trukmės kelionę į Afrikos šalį galima už 7 eurus.

123rf.com/Draudimas
123rf.com/Draudimas

„Ryški pastarųjų metų tendencija – poilsį planuojantys keliautojai nori jaustis saugūs ne tik dėl sveikatos, bet ir dėl savo bagažo – šių paslaugų populiarumo augimas pastaraisiais metais yra dviženklis ir atspindi tai, kad klientai keliauja vis aktyviau", – pastebi A. Gimbickas.

Poilsiautojų patirtis rodo, kad kelionės išlaidas netikėtai gali padidinti sugadintas arba dingęs bagažas, įvairūs sveikatos sutrikimai ar tiesiog netyčia suvenyrų parduotuvėje sudaužyta vaza. Priklausomai nuo įsigyto draudimo varianto, draudimo bendrovė atlygina medicinines ir nelaimingų atsitikimų išlaidas, taip pat žalas, susijusias su civilinės atsakomybės draudimu, bagažo sugadinimu ar praradimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje