Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 9d. 13:57

Nekasdieniški atradimai Tenerifėje: ten reikia važiuoti dabar!

Teidės ugnikalnio peizažas
Kristinos Grigorjevos nuotr. / Teidės ugnikalnio peizažas

Tenerifė – Ispanijos vulkaninė sala, didžiausia iš septynių Kanarų salų Atlanto vandenyne, prie Afrikos krantų. Lietuvių pamėgta sala paprastai įvardijama kaip amžino pavasario vieta. Tačiau nustebinti ji gali ne tik nuostabiu klimatu.

Vieniems Tenerifė siejasi su didelėmis kainomis, kitiems – su amžino pavasario sala. Tačiau kol nepamatysite šios salos savo akimis, nesimatuokite kitų nuomonės. Kiekvieno lūkesčiai skirtingi. Todėl ir potyriai nevienodi. Tačiau vienareikšmiškai galiu pasakyti: šioje saloje galite rasti viską, tik reikia žinoti, ko ieškai.

Kristinos Grigorjevos nuotr./Pakeliui į Teidės ungikalnį
Kristinos Grigorjevos nuotr./Pakeliui į Teidės ungikalnį

Tenerifės sala nėra didelė, todėl net ir savaitės poilsio pakaktų viskam: ir pagulėjimui paplūdimyje, ir susipažinimui su skirtingais salos kraštovaizdžiais bei lankytinais objektais. Man ir kelionės draugams įdomiausia dalis buvo ekskursijos ir laikas, kuomet salą pažinome išsinuomoję automobilį. Keliaujant juo Tenerifėje vos per kelias dienas galima išvysti (ir užkilti ant jo) trečią pagal dydį ugnikalnį pasaulyje – Teidės ugnikalnį, taip pat iš vulkaninės kilmės juodo smėlio suformuotus juodus paplūdimius, vešlią gamtą šiaurinėje salos dalyje ir įspūdingus serpantinus salos vakaruose.

Jei neužtenka tik gamtos – nuvykite iki La Lagunos ir Puerto de la Kruzo. Šie du miestai yra išsaugoję daugiausiai ispaniško šarmo bei jaukius senamiesčius. Keliai Tenerifėje labai geri, pusę salos juosia automagistralė, todėl kas vakarą patogu grįžti į savo viešbutį iš bet kurios salos dalies. O ryte vėl pradėti naują kelionę į priešingą pusę. Žinoma, galima išsinuomoti kelis viešbučius skirtingose salos dalyse.

Įspūdis prie ugnikalnio: lyg mėnulyje!

Kalbant atvirai, vykdami į Tenerifę tikėjomės tobulai išvystytų kurortų ir daug turistų, tačiau likome nustebę, kiek daug nerealių vietų čia galima atrasti iškišus nosį už kurortų zonos. Mano patarimas: lankantis Tenerifėje, tiesiog, būtina derinti bambos deginimą paplūdimyje su pažintinėmis kelionėmis po salą.

Tad, ką būtina pamatyti? Nuvykite prie Teidės ugnikalnio, pakilkite į jo viršų – vaizdas lyg mėnulyje. Ne veltui čia buvo filmuoti keli „Žvaigždžių karų“ epizodai. Teidės nacionaliniame parke esantis 3718 m aukščio ir 17 km skersmens Teidės ugnikalnis yra didžiausia salos įžymybė. Sakoma, jog būtent jo dėka Tenerifėje klimatas toks puikus. Keliantis link ugnikalnio stebina sudegusių pušų plotai. Sunku patikėti, kad tos pušys, nors ir nukentėjusios nuo ugnies, sugeba atgyti ir vėl auga. Jeigu jos šerdis būna nepažeista, ji, tarsi feniksas, atgimsta ir iš naujo pradeda žaliuoti. Šių pušų spygliai tokie dideli, kad surenka 10 l vandens savo lovelyje. Stebina pušų noras gyventi: kartais atrodo, kad joms nesvarbi vieta – norėdamos augti, jos gali „įsitaisyti“ net ant akmens. Svarbiausia, kad būtų pakankamai drėgmės. 

Kristinos Grigorjevos nuotr./Tenerifė: sala, turinti daug veidų
Kristinos Grigorjevos nuotr./Tenerifė: sala, turinti daug veidų

Pakeliui link Teidės ugnikalnio serpantinais nuolat kilsite į kalną – kas keli kilometrai galima stoti ir grožėtis vaizdais. 

Vakarinėje salos dalyje mums labai patiko Tenerifės iškyšulys – Punta de Teno. Ypač kelias link jo – skardžiu su vaizdu į vandenyną. Pakeliui link iškyšulio (jei vyksite iš pietinės salos dalies) turėsite pervažiuoti vieną iš labiausiai vingiuotų kelių, kokiais yra tekę keliauti Europoje. Patikėkite – jis įspūdingas. Kad sumažintumėte adrenalino kiekį kraujyje, stabtelėkite Mascos kaimelyje, įsikūrusiame ant kalnų skardžio.

Šiaurinėje salos dalyje rasite ne tik serpantinų, bet ir žvejų kaimelių, iš Sacharos smėlio suformuotą Las Teresitas paplūdimį, kuris mums priminė gražiausius Pietryčių Azijos paplūdimius. Civilizacijos mėgėjams galime rekomenduoti La Laguna ir Puerto de la Kruz miestus. Be to, būtinai pasivaikščiokite Garachico miestelio pakrantėje.

Kristinos Grigorjevos nuotr./Rojus
Kristinos Grigorjevos nuotr./Rojus Tenerifėje.

Jei tik turėsite progą, rekomenduoju išvysti flamenko spektaklį Las Americas kurorte. Sako, kad čia šokamas geriausias flamenkas visoje Ispanijoje. Pamačiusi spektaklį savo akimis, negaliu prieštarauti.

Pramogos teminiuose parkuose – ne tik vaikams

Mėgstate teminius parkus? Tenerifėje jų taip pat yra. Gyvūnija ir botanika besidomintiems verta užsukti į „Loro“, „Beždžionių“ parkus, taip pat „Siamo“, „Octopus“, „Aqualand“ vandens pramogų parkus.

Įspūdingas „Loro“ parkas nustebins ne tik vaikus. Ekskursijos metu turistai vedami į zoologijos sodo užkulisius, kur gali pamatyti, kaip orkos gyvena po vandeniu, sužinote, kiek žmonių jomis rūpinasi. Nenusakomas jausmas, kai prie lango priplaukia šis žavingas sutvėrimas ir, tarsi, prašo jūsų dėmesio žiūrėdamas tiesiai į akis ir flirtuodamas. Einant stikliniu tuneliu „aplink“ jus plaukioja plėšrūnai – rykliai, rajos.

Mėgstantiems vandens atrakcionus būtina aplankyti „Siamo“ parką, kuriame galėsite pasijusti lyg Tailando džiunglėse. Šiame parke nuotykių mėgėjams siūloma išbandyti kamikadzių kalnelį, kurio pabaigoje neriama stikliniu tuneliu – jo baseine plaukioja gyvi rykliai! Nepakartojamą įspūdį palieka ir balto smėlio paplūdimys bei trijų metrų banga, kuri jus apglėbia ir iškelia. Tai suteikia adrenalino net patiems drąsiausiems.

Maistas ir gėrimai Tenerifėje: skanu ir nebrangu

Kanarų salos priklauso Ispanijai, todėl skųstis maistu Tenerifėje neįmanoma – ispaniškos paella, įvairiausių pasirinkimų užkandžiai tapas, kalnai skirtingų jūros gėrybių ir patiekalų su jomis, o kur dar sangria (ar bet koks kitas vynas, kurio čia gausu). Kurortuose buvo galima rasti visų įdomesnių šalių virtuvių – nuo Meksikos iki Tailando, nuo itališkos picos ar lazanijos iki pačių tikriausių kanarietiškų bulvių (mažos, keptos su lupenomis ir patiekiamos su aštriu padažu). Kainos panašios į Pietų Europos kurortų, kai kur net pigiau – tikrai galima lyginti su Lietuvos (pvz., kur pas mus Lietuvoje galite gauti gerą steiką už 10 eurų arba šviežios žuvies patiekalą už 6-8 eurus?).

Kristinos Grigorjevos nuotr./Baracito
Kristinos Grigorjevos nuotr./Baracito yra ypatingas kavos gėrimas, kuriuo galima pasigardžiuoti lankantis Tenerifėje.

Iš tiesų būtent kainos Tenerifėje labiausiai stebino – manėme, kad tokia populiari sala bus brangesnė. Tačiau didelė konkurencija bei laisva nuo mokesčių zona (pvz., 1 litro benzino kaina vos siekia 1 eurą), matyt, daro savo.

Kalbant ne apie maistą – tiek daug garsių prekės ženklų rūbų ir batų išparduotuvių vienoje vietoje nebuvome matę (ir jos, skirtingai nei kokioje Azijoje, tikros, o ne padirbtus rūbus pardavinėjančios).

Kristinos patarimai keliaujantiems į Tenerifę

Norėčiau papasakoti, kokia padėtis Tenerifėje su viešbučiais, nes po bilieto tai turbūt opiausias klausimas. Kaip ir visur, Tenerifėje yra vietų, kurios ramesnės, labiau pritaikytos poilsiui su šeimomis. Yra ir tokių, kurios idealiai tinka ne tik pasyviam poilsiui, bet ir naktinėms pramogoms. Mano rekomendacija būtų tokia: jei norite ramybės, ieškokite viešbučių tarp kurortų (mes buvome tarp Las Americas ir Costa Adeje – ideali vieta, paplūdimys vos už 400 metrų, kai norisi skanios vakarienės – krūva restoranų, o ramybė visai čia pat).

Kristinos Grigorjevos nuotr./Puerto de La Cruz poilsio zona
Kristinos Grigorjevos nuotr./Puerto de La Cruz poilsio zona

Jei norite gyventi linksmybių ritmu – rinkitės viešbučius pačiuose kurortų centruose. Las Americas ir Costa Adeje kurortuose pastebėjome daug ramybės trokštančių vokiečių, tuo metu Los Cristianos kurorte – daug besilinksminančio britų jaunimo.

Pagrindinis patarimas – išbandykite patys, nes Tenerifė – afrikietiška, egzotiška sala su europietiškais patogumais ir ispaniška kultūra bei virtuve. Svarbiausia, kad Tenerifės klimatas toks puikus, jog atostogoms šioje saloje netinkamo metų laiko nėra. 

Jei suskubsite ir į Tenerifę keliausite lapkričio pabaigoje, dar spėsite užsukti į Puerto de La Cruz ir La Oratava vykstantį vyno festivalį „San Andres“. Išragavę siūlomus vynus, labiausiai patikusių galėsite įsigyti lauktuvėms – festivalyje gamintojai savo rūšinius vynus parduoda itin draugiškomis kainomis.

Temos: 2 Atostogos Tenerifė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Nematomos nuolaidos: restoranas jūsų sąskaitą nurėžia perpus, bet tą mato tik VMI

Pasaulis kišenėje

Penkerios lietuvių kapinės Ilinojuje – penki likimai

Aktualu

Popiežiaus žinia latviams: laisvė yra užduotis kiekvienam

Interviu Tik 15min Deuce

Atvirai su Laurynu Grigeliu: apie dvi sezono puses, nerūpestingą vaikystę, poilsį bei dar laukiančius iššūkius

Popiežiaus vizitas Gazas

Popiežius Pranciškus nustebino net policiją: kokią tiesą jis įrodė?

Kodėl dėl dvigubos pilietybės turėsime balsuoti referendume?

Popiežiaus Pranciškaus asmens sargybiniai Lietuvoje

Vardai

Justinas Theroux nutraukė pusę metų trukusią tylą: prakalbo apie skyrybas su Jennifer Aniston

Aktualu

RVUL vadovo kėdės neteksiantis A.Pamerneckas laimėjo konkursą vadovauti ligoninės skyriui

Aktualu

Apžvalgininkai apie A.Merkel kadenciją: nuo krizės prie krizės

Aktualu

Buvęs uosto infrastruktūros vadovas G.Zumaras lieka nuteistas korupcijos byloje

Aktualu

Ingrida Šimonytė praneš, ar dalyvaus prezidento rinkimuose

Vardai

Šorenos ir A.Bružo skyrybų byloje parakas išsisklaidė: pakvipus taikai, teismas paskelbė verdiktą

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius lankysis Agluonoje: kaip ir kodėl ten atsidūrė Trakų bazilikos Dievo Motinos paveikslas?

Gyvenimas

Maudotės duše su kontaktiniais lęšiais? Rizikuojate apakti

Maistas

Verdame sriubą su kopūstais ir jų giminaičiais: 14 nuostabių receptų

Vardai

Eurika Masytė sukėlė audrą feisbuke: kodėl popiežių oro uoste pasitiko būtent ši mergaitė?

Aktualu

Joniškyje susidūrė du „Ford Galaxy“ automobiliai, yra prispaustų žmonių

Interviu 24sek

Martynas Gecevičius – apie motyvavusią antraštę ir intriguojančią ateitį Prienuose

Aktualu

Vokiečių istorikas: pamirštama, kad žydų namus užėmė vietiniai

Naujienos

Verslas

Nematomos nuolaidos: restoranas jūsų sąskaitą nurėžia perpus, bet tą mato tik VMI

Pasaulis kišenėje

Penkerios lietuvių kapinės Ilinojuje – penki likimai

Aktualu

Popiežiaus žinia latviams: laisvė yra užduotis kiekvienam

Interviu Tik 15min Deuce

Atvirai su Laurynu Grigeliu: apie dvi sezono puses, nerūpestingą vaikystę, poilsį bei dar laukiančius iššūkius

Popiežiaus vizitas Gazas

Popiežius Pranciškus nustebino net policiją: kokią tiesą jis įrodė?

Kodėl dėl dvigubos pilietybės turėsime balsuoti referendume?

Popiežiaus Pranciškaus asmens sargybiniai Lietuvoje

Vardai

Justinas Theroux nutraukė pusę metų trukusią tylą: prakalbo apie skyrybas su Jennifer Aniston

Aktualu

RVUL vadovo kėdės neteksiantis A.Pamerneckas laimėjo konkursą vadovauti ligoninės skyriui

Aktualu

Apžvalgininkai apie A.Merkel kadenciją: nuo krizės prie krizės

Aktualu

Buvęs uosto infrastruktūros vadovas G.Zumaras lieka nuteistas korupcijos byloje

Aktualu

Ingrida Šimonytė praneš, ar dalyvaus prezidento rinkimuose

Vardai

Šorenos ir A.Bružo skyrybų byloje parakas išsisklaidė: pakvipus taikai, teismas paskelbė verdiktą

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius lankysis Agluonoje: kaip ir kodėl ten atsidūrė Trakų bazilikos Dievo Motinos paveikslas?

Gyvenimas

Maudotės duše su kontaktiniais lęšiais? Rizikuojate apakti

Maistas

Verdame sriubą su kopūstais ir jų giminaičiais: 14 nuostabių receptų

Vardai

Eurika Masytė sukėlė audrą feisbuke: kodėl popiežių oro uoste pasitiko būtent ši mergaitė?

Aktualu

Joniškyje susidūrė du „Ford Galaxy“ automobiliai, yra prispaustų žmonių

Interviu 24sek

Martynas Gecevičius – apie motyvavusią antraštę ir intriguojančią ateitį Prienuose

Aktualu

Vokiečių istorikas: pamirštama, kad žydų namus užėmė vietiniai

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje