Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

TOP10 šalių be grynųjų pinigų

Koronos viruso pandemija paskatino nemažai pasaulio šalių žengti link bekontakčių atsiskaitymų ir atsiskaitymų be grynųjų pinigų. Money.co.uk sudarė sąrašą šalių, kuriose geriausiai apsieinama be grynųjų pinigų.
TOP10 šalių be grynųjų pinigų
TOP10 šalių be grynųjų pinigų

Tinklaraštis Euroblogas.lt skelbia TOP10, kurioms sekasi geriausiai:

1. Kanada

2. Honkongas

3. Singapūras

4. Naujoji Zelandija

5. Japonija

6. Australija

7. Norvegija

8. Jungtiniai Arabų Emyratai

9. Šveicarija

10. Suomija

Į dešimtuką papuolė tik viena Europos Sąjungos šalis (Suomija) dar dvi kitos Europos šalys (Norvegija ir Šveicarija). 11 vietoje yra Jungtinė Karalyste, 12-oje ─ Kinija, 13-oje ─ Švedija, 14-oje ─ Danija, 15-oje ─ Nyderlandai.

Tyrime buvo vertinama, kiek procentų žmonių naudojasi kreditinėmis ir debetinėmis kortelėmis, kokie yra bekontakčio atsiskaitymo limitai, kiek veikia e-piniginės operatorių (tokių, kaip „Apple Pay“) ir kiek yra bankomatų 100 tūkst. gyventojų.

Tyrėjai primena, kad gyvenant be grynųjų pinigų yra tiek savi pliusai, tiek minusai. Taip teigiamų dalykų minimas elektroninis pinigų atsekimas, patogumas atsiskaitant užsienyje, sutaupytas laikas ir sumažėjęs nusikalstamumas (pvz., narkotikų verslas ar prekyba žmonėmis, kurie yra labai priklausomi nuo grynųjų pinigų).

Tačiau visuomenės be grynųjų pinigų taip pat patiria technologinį atsilikimą (tie žmonės, kurie nesinaudoja ar neišgali tuo naudotis); priklausomybę nuo sutrikimų ir sistemų klaidų; pažeidžiamumą nuo kibernetinių atakų ir sukčiavimų internetu bei per didelį išlaidavimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius